subaru outback 2010 problem z awd

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
DREAMCARS
2 gwiazdki
Auto: forek 06 , impreza rs , i wiele innych
Polubił: 0
Polubione posty: 0

subaru outback 2010 problem z awd

Post 17 paź 2017, o 21:42

witam , kupiłem outbacka z 2010 roku ,skrzynia automat cvt . miga mi na czerwono at oil temp , wymieniłem dynamicznie olej nie pomoglo , chce wymienić jeszcze czujnik temp oleju w skrzyni ale nie wiem czy to pomoze . oraz po podlaczeniu kompa i zabawie z ustawieniem skrzyni zaczela migac kontrolka awd i auto ma naped tylko na przod , w jaki sposób z powrotem włączyc naped jest jakas procedura ?



recki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Kraków / Wieliczka
Auto: Legaś 05 2.0 SOHC MT lpg
Polubił: 0
Polubione posty: 4 razy

Re: subaru outback 2010 problem z awd

Post 17 paź 2017, o 22:09

Bezpiecznik od AWD caly!? Nie powiem który bo mam Mt ale wiem że jest!

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

DREAMCARS
2 gwiazdki
Auto: forek 06 , impreza rs , i wiele innych
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: subaru outback 2010 problem z awd

Post 18 paź 2017, o 20:42

bezpiecznik sprawdziłem od razu , temat awd opanowany trzeba bylo pod kompa się potpiac i jechać jakiś czas do przodu po prostej żeby auto wyliczylo obroty kół ze niby sa takie same itd. w tym wypadku komputer w jakiś dziwny sposób dopatrzyl się innej średnicy jednego kola ... przynajmniej tyle wywnioskowałem z komunikatow . temat czujnika temperatury skrzyni ciagle drąze

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: subaru outback 2010 problem z awd

Post 21 paź 2017, o 09:22

Jeśli AT Oil Temp błyska z częstotliwości 2Hz i bez przerw to błąd AT. Ale jeśli 4Hz przez 2 sekundy a potem z przerwą na kolejne 2sec to znaczy, że skrzynia jest w trybie "uczenia się".
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

DREAMCARS
2 gwiazdki
Auto: forek 06 , impreza rs , i wiele innych
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: subaru outback 2010 problem z awd

Post 19 lis 2017, o 20:16

problem rozwiązany , paku byles blisko . nalezało zrobić od początku tryb uczenia się skrzyni problem zniknal . temat do zamkniecia

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: subaru outback 2010 problem z awd

Post 19 lis 2017, o 20:59

Kiedyś miałem coś podobnego. Padł akumulator. Komputer AT zaczął się uczyć, a ja dostałem sraczki .. Ale szybko się naumiał, co pozytywnie wpłynęło także na moje zdrowie.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

ODPOWIEDZ