Forester SH 2.5T problem z ogrzewaniem

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Yankos666
0 gwiazdek
Auto: Civic fk2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester SH 2.5T problem z ogrzewaniem

Post 9 lis 2017, o 19:03

Witam,
Jestem nowy na forum nie mniej jednak nie znalazłem wątku, w którym opisał ktoś nurtujący mnie problem.
Otóż jestem świeżym posiadaczem Forestera 2.5 turbo z 2008 roku (SH). Po zakupie podczas drogi powrotnej zauważyłem, że pomimo włączanego ogrzewania ciepłe powietrze leci tylko z 1 kratki (lewej pod radiem) a z pozostałych dmucha zimne. Później temperatura się wyrównuje i zimno jest z każdej kratki. Odstawiłam samochód do mechanika bo i tak trzeba wymienić slizgajace się sprzęgło (135tys km) i zapytałem o co z tym chodzi. Zauważyłem również, że czysty silnik zdążył się czymś zarzygać. Pochlapane było kolo wlotu powietrza na masce. Było brązowe i badając organoleptycznie dawało spalonym sprzęgłem. Sz. P. mechanik postawił pewna diagnoze: uszczelka pod głowica. Jednak nie wydaje mi się żeby to było upg skoro zanim dobiłem juz martwe sprzęgło samochód szedł jak zły. Moim zdaniem jeśli upg to brak kompresji a jak brak kompresji to brak mocy. No ale czekam na Wasze odpowiedzi bo tak jak mowie: jestem swieżakiem na tym forum i to moje pierwsze subaru.

Jeśli zły dział to proszę o wybaczenie i wyznaczenie mi pokuty :D



recki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Kraków / Wieliczka
Auto: Legaś 05 2.0 SOHC MT lpg
Polubił: 0
Polubione posty: 4 razy

Re: Forester SH 2.5T problem z ogrzewaniem

Post 9 lis 2017, o 20:43

20 pompek i 4 wierszyki.
A co do auta- oleju ubywa? Płyn czysty? Majonez na korku? Kopcimy? Test CO2 zrobiony? Brak grzania może być z powodu upg ale i z miliona innych powodów.

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: Forester SH 2.5T problem z ogrzewaniem

Post 9 lis 2017, o 21:30

A poziom płynu ?? Jak go nie ma to nie ma grzania.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

Yankos666
0 gwiazdek
Auto: Civic fk2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester SH 2.5T problem z ogrzewaniem

Post 9 lis 2017, o 21:36

Majonezu nie ma, wszystkie plyny w normie. Po przejechaniu z Poznania do Płocka nic nie ubylo. Leśnik był kupiony od 1 właściciela, wszystko robione w aso kocar poznań wg pieczątek i zapewnień starszego jegomościa. Jedyne co istonę zauważyłem to styl jazdy tego pana... sprzęgła tam już nie było i tak się ślizało po drodze ze nie wiedziałem czy nie trzeba będzie dzwonić po rydwan Alf Romeo :->

recki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Kraków / Wieliczka
Auto: Legaś 05 2.0 SOHC MT lpg
Polubił: 0
Polubione posty: 4 razy

Re: Forester SH 2.5T problem z ogrzewaniem

Post 9 lis 2017, o 22:51

Yankos666 pisze:Majonezu nie ma, wszystkie plyny w normie. Po przejechaniu z Poznania do Płocka nic nie ubylo. Leśnik był kupiony od 1 właściciela, wszystko robione w aso kocar poznań wg pieczątek i zapewnień starszego jegomościa. Jedyne co istonę zauważyłem to styl jazdy tego pana... sprzęgła tam już nie było i tak się ślizało po drodze ze nie wiedziałem czy nie trzeba będzie dzwonić po rydwan Alf Romeo :->
No to ja bym się zajął płukaniem układu chłodzenia, tylko bardzo solidnym, z jakąś chemia. Dla świętego spokoju możesz zrobić test- kosztuje parę złoty a upewni Cię że jest ok. Masz pewnikiem szlam, najwięcej w nagrzewnicy. Jak chwilę pojedziesz- zamisza, zamisza i zatka przepływ. Lpg na pokładzie jest? Aaa i sprawdź temperaturę termostatu.
A mechanikowi daj numer do jakiegoś swojego nieprzyjaciela Obrazek
Opis Twój nie wyklucza upg ale naprawdę czyni ją baaardzo mało realna.

kAROL10
2 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Forester SH 2.5T problem z ogrzewaniem

Post 9 lis 2017, o 23:00

U mnie wszystko pracowało jak należy ,grzał super nie kopcił pracował cichuteńko, oleju nie brał ani grama co 10kkm. Jedynie co się pojawiło to bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym . Teraz silnik u Carfita w częściach,to to i po telefonie dowiedziałem się ,że UPG się poddały, ale to było raczej oczywiste,ale najlepsze że tłoki przytarte i panewki na wykończeniu :wall: . 166kkm przebiegu i do momentu odstawienia do Sącza pracował jak zegarek, aż wierzyć się nie chce. Dycha nie moja. Taki urok tego silnika.

Yankos666
0 gwiazdek
Auto: Civic fk2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester SH 2.5T problem z ogrzewaniem

Post 10 lis 2017, o 09:10

LPG nie ma i nie było. Jakieś sugestie czym i jak przepłukać układ chłodzenia w tym ej255?

recki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Kraków / Wieliczka
Auto: Legaś 05 2.0 SOHC MT lpg
Polubił: 0
Polubione posty: 4 razy

Re: Forester SH 2.5T problem z ogrzewaniem

Post 10 lis 2017, o 13:43

Yankos666 pisze:LPG nie ma i nie było. Jakieś sugestie czym i jak przepłukać układ chłodzenia w tym ej255?
W jednym aucie tylko czyscilem także moze ktoś bardziej w temacie więcej powie. Ja to zrobiłem tak że spuściłem cały płyn, zalalem płukanka (chyba od K2?), odpaliłem na 30 min żeby płukanka pokrazyla w układzie. Spust i potem rozpinanie węży i woda z węży w każdy kawałek instalacji, aż zaczynała lecieć czysta. Potem jeszcze raz płukanka, grzanie, spust i świeży płyn. Pomogło.

Yankos666
0 gwiazdek
Auto: Civic fk2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester SH 2.5T problem z ogrzewaniem

Post 10 lis 2017, o 19:23

Ok. Spróbuje zrobić tak jak piszesz. Ale to w przyszłym tygodniu bo forek stoi u mechanika i czeka na nowe sprzęgło. Dam znać jak poszło :)

Yankos666
0 gwiazdek
Auto: Civic fk2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester SH 2.5T problem z ogrzewaniem

Post 18 lis 2017, o 02:10

Dobra, po dłuższych konsultacjach z kilkoma kumplami z warsztatów podejrzenie pada na sterowanie nadmuchem, czyli któraś przesłona ustawia na ciepłe a 3 nie,
]ma ktoś jakieś schematy wentylacji do tego samochodu? ew. link do serwisówki?[/b]
Rzeźby przy tym co nie miara będzie ale raczej to jest przyczyną. Podczas wymiany oleju filtrów itp będąc w kanel patrzyłem na stan chłodnicy, węży pompy. Wszystko OK, jedynie poci sie troche przedni most na wyjściu półosi.
Będę zajebiście wdzięczny za pomoc \,,/,

Aha. i był podpinany pod komputer bo myślałem, że są jakieś czujniki pod obd od klimy/nawiewu ale niestety nic ;__;

ODPOWIEDZ