Wymiana rozrządu

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
krzsiekjab
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Wymiana rozrządu

Post 15 sty 2018, o 19:30

Witam przeszukałem forum ręcznie jak i szukają ale nie znaleźli odpowiedzi
Mianowicie szukam schematu instrukcji czegokolwiek co powie mi jak wymienić rozrząd. robiłem to już w innym samochodzie i miałem dokładnie to koło punkt tu wal tak to koło punkt tu wałek tu. do subaru nie mogę znaleźć ani wy googlowac bo. Znajduje mi rzeczy które są mi zbędne tzn jakie rolki itp.
Auto to subaru legacy 2009rok 2.0 200kkm jeszcze do mnie nie przyszło bo kupiłem rozbitka ale chce wiedzieć już co. I jak.
Manualna czy instrukcja w wersji pisemnej może być w języku angielskim przetłumacze sobie
Jeżeli jest na forum to po prostu przyznam że jest coś ze mną nie tak i szukać nie umiem...



miraz
0 gwiazdek
Auto: Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana rozrządu

Post 23 sty 2018, o 00:56

Silnik z jednym wałkiem rozrządu ; 2.0 - EJ20

Kółko na wale głównym - znak na godz.12.00
Koła rozrzadu też na godz 12.00

W silniku z dwoma wałkami w głowicy
Kółko na wale głównym - znak na godz 12.00
Górne koła rozrządu na godz 12.00
Dolne koła rozrządu na godz 15.15

Znaki są na kołach i na obudowie silnika ( tak jak we wszystkich samochodach , które mają takie oznaczenie).

Pozdrawiam
Mirek

krzsiekjab
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana rozrządu

Post 23 sty 2018, o 21:54

Hmm na jeden obrót wału przypadają tak. Jak w rzędowym dwa obroty wałków w tym przypadku?
sorki że tak pytam ale pierwszy boxer ja mechanik ale samolotów więc tak bardzo dokładnie nie wnikam w auta :)

otome
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana rozrządu

Post 24 sty 2018, o 22:13

krzsiekjab, wałek pojedynczy czy podwójny? Ile masz koni?
Ja wymieniałam rozrząd w EJ20 na pojedynczym wałku. Na forum w wątku mojej imprezy jest skromna relacja, może coś Ci to pomoże.
Podaj mejla to wyślę Ci instrukcję, w której są schemat i wskazówki odnośnie wymiany rozrządu w tym silniku. Mogę Ci też podesłać skany z książki od znajomego diagnosty.
Albo przyjedź do mnie to Ci wymienię. :P
Tylko muszę kupić nowy klucz dynamometryczny, bo mi się popsuł. ;(
miraz pisze: W silniku z dwoma wałkami w głowicy
(...)
Dolne koła rozrządu na godz 15.15
Jedno na 15:15, drugie na za 15 dwunasta. ;P

krzsiekjab
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wymiana rozrządu

Post 10 lut 2018, o 14:48

Mam ej 204 150 km szkoda. Zobaczę jeszcze co będzie z rozrządem na razie ma. Problem bo odpaleniu jak zejdzie z wyższych obrotów gaśnie od razu ale może być wina przeplywki lambady albo zaworów więc muszę chwilowo przystopować z rozrządem bo może koszta będą dużo większe niż chciałem

ODPOWIEDZ