Zakup Forka s turbo...

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Cuca
0 gwiazdek
Auto: Mazda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Zakup Forka s turbo...

Post 19 sty 2018, o 18:12

Witam Wszystkich. Jestem nowy na forum aczkolwiek nie pośiadam jeszcze swojego subaru forestera. Szukam dość długo i przyznam,że trudno znaleźć wymarzony egzemplarz. Interesuje mnie s turbo przed lub po lifcie byle w dobrym stanie do 12 000zł. Najchętniej czarny, i tu nasuwa się pytanie...czy znacie może ten egzemplarz, dziś wystawiony na allegro:

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-fo ... zwfVD.html


Zastanawia mnie niski przebieg? Będęwdzięczny za opinie...Pozdrawiam Rafał



ccwrc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup Forka s turbo...

Post 19 sty 2018, o 22:10

To komis, więc kiela 4-5k musieli za niego dać :)

Reszta zależy od twojej wiary w cuda :P

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Zakup Forka s turbo...

Post 19 sty 2018, o 22:15


Cuca
0 gwiazdek
Auto: Mazda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup Forka s turbo...

Post 20 sty 2018, o 11:30

Dzięki, chyba jednak poczekam na jakiś ładny po lifcie. Trochę się pojawia s turbo ale ceny niektórych sięgają 16000zł! Po zakupie oczywiście się pochwalę :-| ...

Pozdrawiam serdecznie

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Zakup Forka s turbo...

Post 20 sty 2018, o 13:31

Cze.

kotton
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Auto: Forester S-Turbo MY01
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup Forka s turbo...

Post 25 sty 2018, o 15:31

To nie są tanie auta. Niestety. Miałem podobne podejście i wpiep....m się po same pomidory.
Jeśli kupisz auto poniżej tych 12kpln to jest duże ryzyko, że włożysz w niego co najmniej drugie tyle jeśli będziesz chciał mieć fajny wózek na kilka lat. Duże szanse, że staniesz przed koniecznością:
- wymiany zawieszenia (amortyzatory samopoziomujące na zwykłe, do tego sprężyny i pewne konkretne i drogie śruby:) - ale o tym wiesz,
- wymiany hamulców (siła hamowania oryginalnych jest dyskusyjna, pomagają większe tarcze i mocniejsze zaciski) - też powinieneś wiedzieć..
Forestery SF i SG miały jedną poważną wadę - o czy możesz nie wiedzieć - brak plastikowych nadkoli z tyłu. To oraz fakt, że nie ma do nich reperaturek oznacza bardzo wysokie koszty blacharki. Wiem to z doświadczenia.. Dlatego najważniejsza rzecz - sprawdź czy auto ma całe kielichy (włóż łapę w nadkole i szukaj dziur przy samym mocowaniu kolumny, zajrzyj również za boczki bagażnika). Korozja rantu błotnika w tych konkretnych przypadkach najczęściej oznacza zjedzone kielichy i nadkola.. zatem jest ostatnim a nie pierwszym stadium "choroby".
Możesz również popłynąć na wymianie lub regeneracji turbiny oraz centralnego dyfra. Ten ostatni jeśli uszkodzony zacznie szwankować dopiero w dobrze rozgrzanym aucie a to oznacza, że podczas krótkiej jazdy testowej ten feler nie wyjdzie..
Jak sobie policzysz ile te rzeczy kosztują to zastanów się, dlaczego u nas ładne i niby-ładne sztuki są po kilkanaście kpln.. a jeszcze bardziej dlaczego potencjalnie równie zadbane egzemplarze chodzą za granicą o 2-3keuro drożej.. Magia:)

ame2
0 gwiazdek
Auto: subaru forester s turbo 2001 r
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup Forka s turbo...

Post 25 sty 2018, o 16:06

czesc :-)
szukasz s turbo w manualu czy automacie?
Mam takiego czarnego :lol: w automacie - i wlasnie mysle co z nim zrobić .
jeśli bedziesz zainteresowany automatem to stuknij na:
[email protected]

Cuca
0 gwiazdek
Auto: Mazda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup Forka s turbo...

Post 25 sty 2018, o 22:16

Dzięki kotton za radę, całe życie się uczymy i głupi umrzemy! Akurat o fakcie braku plastikowych nadkoli nie wiedziałem...tu mi oczy otworzyłeś! O kielichach słyszałem, nawet ktoś z forum zamieścił zdjęcia skorodowanych kielichów. ;-(

Cuca
0 gwiazdek
Auto: Mazda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup Forka s turbo...

Post 25 sty 2018, o 22:23

Czy kolego od czarnego s turbo może podesłać mi jakieś foty na [email protected]. Będę wdzięczny

ODPOWIEDZ