wymiana szyby [WAW]

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

wymiana szyby [WAW]

Post 5 lut 2018, o 23:09

no i stało się. różnica temperatur i rysa długości paznokcia zamieniła się w 25 centymetrową szramę. czy możecie polecić jakiś warsztat w okolicach warszawy, który sensownie ogarnie temat?

pozdrawiam
geos



skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: wymiana szyby [WAW]

Post 5 lut 2018, o 23:10

Tutaj polecam, korzystałem, gość zna się na robocie i ma normalne ceny.
http://www.trzask-woszczerowicz.waw.pl/

geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

Re: wymiana szyby [WAW]

Post 5 lut 2018, o 23:14

dzięki skwaro. zajmują się wszystkim czy szybę/uszczelki sam musiałeś dostarczyć a oni tylko wymenili?

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: wymiana szyby [WAW]

Post 5 lut 2018, o 23:20

Szyby mają pilkingtona z tego co pamiętam, uszczelki ja miałem swoje, ale pewnie też mogą ogarnąć, zadzwoń najlepiej i spytaj. Za Forestera SF5 płaciłem chyba 500 z wymianą

geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

Re: wymiana szyby [WAW]

Post 5 lut 2018, o 23:21

dzięki serdeczne, jutro zadzwonię do nich.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: wymiana szyby [WAW]

Post 6 lut 2018, o 12:38

ja wymieniałem i łatałem szybę na Gocławiu - robota wykonana perfekto

geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

Re: uszczelka szyby (było: wymiana szyby [WAW])

Post 8 lut 2018, o 12:42

dzięki Panowie, skończyło się na wizycie w Regułach. jestem zadowolony, pęknięcie było konkretne i wzdłużne. 30 minut pracy fachowca i można jeżdzić dalej. niemnniej jednak latem szyba będzie do wymiany.

nurtuje mnie sprawa uszczelki. fachowiec zasugerował, że raczej powinna być oryginalna. nie drążyłem tematu czy w ogóle są zamienniki, i czy warto. stąd pytanie: jakie jest Wasze doświadczenie w temacie uszczelki szyby przedniej? oryginał? zamiennik? jeśli zamiennik to czy jakiś konkretny jest godny polecenia?

pozdrawiam,
geos

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: wymiana szyby [WAW]

Post 8 lut 2018, o 14:31

Zamienniki są dostępne, ale ja ich nie testowałem, dlatego nie wiem jak z jakością

Mibars
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRX '04 wagon
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: wymiana szyby [WAW]

Post 19 lut 2018, o 14:40

geos, czy tylko kleiłeś pęknięcie? Ja kleiłem w CRX i w sumie nie było różnicy przed, czy po... Skończyło się na wymianie.

geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

Re: wymiana szyby [WAW]

Post 19 lut 2018, o 16:40

@Mibars, tak, tylko kleiłem. u mnie jest zdecydowana różnica, ale są miejsca, których żywica dobrze nie spenetrowała i widać załamania światła połączone z refleksami. według fachowca powodem jest brud z szyby, który się dostał w szczelinę, i którego sensownie nie można usunać. pogoda była deszczowa, chlapa na drogach, spryskiwacze w akcji i coś tam w to pęknięcie się wtarło. szyba jednak będzie do wymiany wiosną lub latem tak czy siak, to co teraz to prowizorka, ale ma wystarczyć przez zimę.

Mibars
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRX '04 wagon
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: wymiana szyby [WAW]

Post 19 lut 2018, o 18:26

OK. U mnie były napreżenia w szybie od rdzy, która doprowadziła do pęknięcia i to podobno przez to jej nie skleiło. Ale tak totalnie zero różnicy u mnie było...

Co do szyby: Ty masz Forestera, ale tak dla innych włascicieli Imprezy w nadwoziu GG (kombi/hatchback): Nie bierzcie szyby Pilkingtona, mają wadliwą formę i są krzywe! Zgłosiłem reklamacje, przywieźli ze 3 na wymianę do wyboru i okazało sie, że każda jedna ma identyczne zniekształcenia. Szklarz też sobie przypomniał, że parę lat temu miał identyczny przypadek w Subaru kombi. Mówię o takich konkretnych zniekształceniach widocznych przy patrzeniu w bok przez szybę, proste słupy falowały jak spaghetti...

ODPOWIEDZ