Zarżnąłem rozrusznik (chyba), Outback3

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Zarżnąłem rozrusznik (chyba), Outback3

Post 18 lut 2018, o 17:17

Kręci za wolno, jest zwarcie, Chloru w drugim poście napisał.
Zacznij od rozrusznika.



recki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Kraków / Wieliczka
Auto: Legaś 05 2.0 SOHC MT lpg
Polubił: 0
Polubione posty: 4 razy

Re: Zarżnąłem rozrusznik (chyba), Outback3

Post 18 lut 2018, o 18:24

Hehe modlił modlił i wymodlil !
Teraz powinieneś zajechac jeszcze reklama warsztatu co ten rozrusznik zregeneruje :)

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Marczydło
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zarżnąłem rozrusznik (chyba), Outback3

Post 18 lut 2018, o 22:29

recki pisze:Hehe modlił modlił i wymodlil !
Teraz powinieneś zajechac jeszcze reklama warsztatu co ten rozrusznik zregeneruje :)

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka
Czy "wymodlilem" to nie wiem. Po odpowiedziach zwątpiłem, że rozrusznik w ogóle może być uszkodzony.

Poza tym, czy to tylko rozrusznik to się jeszcze okaże.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Zarżnąłem rozrusznik (chyba), Outback3

Post 19 lut 2018, o 07:56

Marczydło pisze: Przy zębatce ma luz, jak widać na zdjęciu mogę odchylić to dobre pół cm, może więcej. Tam powinno być chyba łożysko?
Tam ma być taki luz. W każdym rozruszniku tak jest niezależnie do jakiego pojazdu. Chyba, że tam luz jest na boki. Mam na myśli, że zębatka ma chodzić idealnie w osi obrotu, ale może się kręcić swobodnie trochę w lewo lub prawo.

Zacznij od tego co pisał jarmaj. Bo to są najbardziej prawdopodobne przyczyny. Jeśli koniecznie chcesz coś robić z rozrusznikiem, to sprawne używki na alledrogo chodzą po około 100zł.
Jest ryzyko, musi być wybór.

Marczydło
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zarżnąłem rozrusznik (chyba), Outback3

Post 19 lut 2018, o 09:49

ptk22 pisze:
Marczydło pisze: Przy zębatce ma luz, jak widać na zdjęciu mogę odchylić to dobre pół cm, może więcej. Tam powinno być chyba łożysko?
Tam ma być taki luz. W każdym rozruszniku tak jest niezależnie do jakiego pojazdu. Chyba, że tam luz jest na boki. Mam na myśli, że zębatka ma chodzić idealnie w osi obrotu, ale może się kręcić swobodnie trochę w lewo lub prawo.

Zacznij od tego co pisał jarmaj. Bo to są najbardziej prawdopodobne przyczyny. Jeśli koniecznie chcesz coś robić z rozrusznikiem, to sprawne używki na alledrogo chodzą po około 100zł.
To nie taki luz, bo mogę odchylić na bok w jednym kierunku zdecydowanie za dużo. Po wizycie w warsztacie zajmującym się regeneracją pierwsza diagnoza jest taka, że będę musiał poszukać używki, bo prawdopodobnie nie da się tulejki zamontować... Także tak

Teraz moje pytanie, czy do tego obka h6 podejdzie każdy rozrusznik z legacy4 i obk3? Niezależnie od silnika i rocznika?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Zarżnąłem rozrusznik (chyba), Outback3

Post 19 lut 2018, o 10:27

Marczydło, nie wiem czy każdy, ale taki jak potrzebujesz tutaj masz za 80zł:
http://allegro.pl/subaru-legacy-03-08-r ... 56308.html
Jest ryzyko, musi być wybór.

Marczydło
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zarżnąłem rozrusznik (chyba), Outback3

Post 19 lut 2018, o 19:32

O rozruszniku Pan z serwisu powiedział, że to morderstwo w biały dzień i jak mogłem tym jeździć i tego nie słyszeć, że musiał strasznie rzezić i to jeden z ich rekordów jeśli chodzi zniszczenia... Powiedziałem Panu, że może i trochę dłużej kręcił ale nie było to jakoś szczególnie słyszalne i gdyby nie to, że nie odpalił przy -18 z nowym akumulatorem to bym nie szukał przyczyn i jeździł dalej. Nie uwierzył, upierając się że to musiało być katowanie przy odpalaniu. Ja wiem swoje, On wie swoje ;)

Fakt, wygląda to słabo.
Na szczęście jutro będę miał używkę, zobaczymy co z tego wyniknie.
IMG_20180219_174435.jpg
Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Panter
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jarosław, Podkarpacie
Auto: OBK III H6 2007. ex. Outback 2,0 +ICOM, '02 manual
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Zarżnąłem rozrusznik (chyba), Outback3

Post 21 mar 2018, o 00:20

I jak tam uruchamianie?
Szukałem dobrego silnika EJ251 lub tani do remontu, bo jeździłem na 2,0. Teraz podwoiłem moc - H6.

Hoooliboy
0 gwiazdek
Auto: Bmw e36 Cabrio
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zarżnąłem rozrusznik (chyba), Outback3

Post 3 maja 2018, o 10:11

Tam powinna być tulejka albo łożysko igiełkowe. Jeśli go nie ma to bendiks może nie wbijać się na koło zębate i kreci ale zapiera się o koło. Jak wyglżda reszta rozrusznika? Wydaje mi się że rozruszniki od innej pojemności mogą nie pasować z tego względu ze mogą mieć inne koła zamachowe a co za tym idzie rozrusznik będzie miał inne zęby w bendiksie. Proponował bym mechanikowi żeby sprawdził jak wyglądają zęby na kole zamachowym.

ODPOWIEDZ