Chlejady X i konkurs jazdy na byle czym: • zapisy na koszulki do 28.05 wszelkie potrzebne informacje

Impreza 1.6 LPG problem

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Wojtek60037
0 gwiazdek
Auto: Impreza I 1.6 ej16 kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Impreza 1.6 LPG problem

Post 16 lut 2018, o 20:35

Witam. Posiadam imprezę 1.6 97r lpg reduktor omvl cpr, wtryski waltek. Mój problem polega na tym że muli i przerywa na małych obrotach tak do 2.5 tyś obrotów, później jest ok, na bęzynie jest ok. Wymieniłem świece, przewody wn, filtr powietrza i gazu. Spalanie gazu 9-11 Ostatnio wywaliło mi błąd na autostradzie ale po jakimś czasie zgasł. Dziś wymrugałem błąd ECU 32 (lambda). Jak można sprawdzić sondę i czy ten błąd wskazuję konkretnie sondę? Macie jakiś pomysł co z tym gazem że tak muli?

Wojtek60037
0 gwiazdek
Auto: Impreza I 1.6 ej16 kombi

Re: Impreza 1.6 LPG problem

Post 19 kwie 2018, o 18:22

A może pomoże ktoś w zakupie komputera silnika. Który nr jest ważny w doborze sterownika. Link poglądowy sterownika. https://www.auto24parts.com/pl/p/KOMPUT ... 2471/15989

lutek34
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: '08 Subaru Tribeca 3.6l+LPG BRC P&D Plus

Post 19 kwie 2018, o 18:52

Podjedz do ogarniętego gazownika, sprawdzi czy instalacja LPG wydala, Valteki to słaby punkt instalacji LPG.
http://www.posadzkizywiczne.eu" onclick="window.open(this.href);return false;

ata
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Auto: Subaru

Post 25 kwie 2018, o 22:37

lutek34 pisze: Valteki to słaby punkt instalacji LPG
Dokładnie tak, szczególnie że:
Wojtek60037 pisze: na bęzynie jest ok

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 + Cąąbi X
Polubił: 1 raz

Post 25 kwie 2018, o 22:57

lutek34 pisze: sprawdzi czy instalacja LPG wydala,

Jak muli DO 2,5kRPM, to nie jest problem z wydajnością, tylko z regulacją. Przejechałem na Valdemarach 250tkm, wszystko to regulacja i regularne czyszczenie wtrysków.
(już nie) Szukam pracy
---------------------
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

ata
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Auto: Subaru

Post 25 kwie 2018, o 23:12

leon pisze: Jak muli DO 2,5kRPM, to nie jest problem z wydajnością, tylko z regulacją.
Sama prawda!
leon pisze: Przejechałem na Valdemarach 250tkm
Współczuć czy gratulować?
Ja miałem do czynienia ze słynnymi "czerwonymi valtekami" dwa razy, i uważam że to o dwa razy za dużo. Na szczęście tylko raz były w moim aucie (takie kupiłem, nie moja wina). To nie są złe wtryskiwacze! dobre też nie są, ale zrzucanie na nie odpowiedzialności za wszystko (włącznie z plagami egipskimi?) jest dużą przesadą.
Ja bym powiedział że to są wtryskiwacze szczególnej troski, bo w stosunku do tego co potrafią wymagają niezwykle dużo ... eee ... pielęgnacji.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 + Cąąbi X
Polubił: 1 raz

Post 25 kwie 2018, o 23:17

ata pisze: Współczuć czy gratulować?

Gazownikowi, który je zakładał współczuć. Tak go wymęczyłem z regulacjami, że później mi się na mieście kłaniał. :giggle:
ata pisze: bo w stosunku do tego co potrafią wymagają niezwykle dużo ... eee ... pielęgnacji.

Jak ktoś potrafi ogarnąć klucz płaski i ma 30 minut, to nie jest problem.
(już nie) Szukam pracy
---------------------
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

ODPOWIEDZ