chłyt powietrza w forest , wyżej?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

chłyt powietrza w forest , wyżej?

Post 19 lut 2018, o 13:02

wielce szanowni koleżanki i koledzy
czy ktoś może zmieniał wysokość dolotu powietrza "tak na wszelki" żeby wyżej chwytał forester sg?


Pracy szukam praca mnie szuka

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: chłyt powietrza w forest , wyżej?

Post 21 lut 2018, o 17:44

Przenosząc w okolice ściany grodziowej w OBK zyskałbyś 4-5cm. Wg mnie nie warto. Prawdziwy snorkel to raczej dla oka, bo żeby miał sens, trzeba by eksmitować do kabiny akumulator. Trzecie rozwiązanie- to na okazję wodnej przeprawy założyć na dolot dopasowaną uszczelnioną rurę elastyczną. Przez szparę w masce wyciągnąć uwiązać do relingu, maskę zabezpieczyć przed otwarciem.
Ja pozostaję na stanowisku zostawienia jak jest. Jak nie pcha się przed sobą fali, to do górnej krawędzi lamp przednich kłopotów nie miałem.
Podejrzenie mam, że UPG gwałtownego schładzania w kałużach nie lubią.

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Re: chłyt powietrza w forest , wyżej?

Post 26 lut 2018, o 14:22

BiP pisze:Przenosząc w okolice ściany grodziowej w OBK zyskałbyś 4-5cm. Wg mnie nie warto. Prawdziwy snorkel to raczej dla oka, bo żeby miał sens, trzeba by eksmitować do kabiny akumulator. Trzecie rozwiązanie- to na okazję wodnej przeprawy założyć na dolot dopasowaną uszczelnioną rurę elastyczną. Przez szparę w masce wyciągnąć uwiązać do relingu, maskę zabezpieczyć przed otwarciem.
Ja pozostaję na stanowisku zostawienia jak jest. Jak nie pcha się przed sobą fali, to do górnej krawędzi lamp przednich kłopotów nie miałem.
Podejrzenie mam, że UPG gwałtownego schładzania w kałużach nie lubią.
Co racja to racja...su nie są amfibiami a 20 cm potok czy kałuża to i tak dużo
Pracy szukam praca mnie szuka

ODPOWIEDZ