Tani chip tuning

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
NADZIOS
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Impreza wrx. Legacy 2.5 my99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Tani chip tuning

Post 20 lut 2018, o 21:40

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7125090277. Panowie czy ktoś widział na własne oczy to coś ?????



Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 37 razy
Polubione posty: 76 razy

Re: Tani chip tuning

Post 20 lut 2018, o 21:58

Lepiej iść na piwko. ;-)

NADZIOS
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Impreza wrx. Legacy 2.5 my99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Tani chip tuning

Post 20 lut 2018, o 22:15

Tez jestem tego zdania . Ale Sam dostałem takie pytanie wiec chciałbym jednak cokolwiek wiedzieć

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 37 razy
Polubione posty: 76 razy

Re: Tani chip tuning

Post 20 lut 2018, o 22:21

Przewijało sie chyba na drugim forum, ogólnie lipa jeśli chodzi o Subaru.

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 20 lut 2018, o 22:22

Weź w ogóle wyłącz tę aukcję. Chyba że chcesz kasę do śmieci wywalić i ryzykować małym jebudu pod maską to spoko. Prosty przykład:
x pisze:Po pierwsze: Urządzenie poprzez zmianę sygnałów z danego czujnika wymusza na sterowniku ECU zmianę mapy paliwowo-powietrznej oraz ciśnienia doładowania w autach z turbiną.
Na wstępie - nie ma czegoś takiego jak mapa paliwowo-powietrzna. Turbina? Spoko, ale gdzie to w aucie jest to ja pojęcia nie mam(tak, wiem, czepiam się, ale skoro to poważna firma to powinna używać prawidłowego nazewnictwa - przy silniku jest turbosprężarka, nie turbina).
x pisze:Po drugie: Dzięki zwiększeniu masy zasysanego powietrza, jego temperatury oraz większej dawce paliwa zwiększa się ciśnienie gazów podawane na turbinę w autach turbodoładowanych oraz wydłuża się czas wtrysku paliwa.
Hmm, a tu już się zaciekawiłem. Niby profesjonalna masa zasysanego powietrza(a przynajmniej profesjonalnie to brzmi, i nawet takie coś jest), ale dalej już coś się popieprzyło. Dodajemy gazu, więcej masy, z map wychodzi więcej paliwa i faktycznie, zwiększa się... no ale co? Ciśnienie czy przepływ w kolektorze? Z tego co wiem to ciśnienie jest zależne od przepływu - dopóki przepływ nie jest ograniczony to ciśnienie nie rośnie w układzie - a tam przepływ jest cały czas, przez wirnik i klapkę wg. Ciśnienie będzie rosło dopiero jak turbo nie ogarnie ilości powietrza w kolektorze, no ale mniejsza o to - na fizyce płynów się nie znam, a inżynierowie na pewno policzyli jakiś zapas w kolektorach itd itp. Tylko jeszcze tak - jaki jest efekt zwiększonego ciśnienia gazów w kolektorze? Żaden. I tak wszystko co nadmiarowe upuści wg. I w jaki sposób ma to mieć przełożenie na czas wtrysku paliwa to nie wiem. Ale i tak najlepsza jest zaleta zwiększenia temperatury w dolocie :lol: :lol: :lol: :lol: O wszyscy głupi ci, którzy zmieniają IC na większe - trza to cholerstwo wywalić całkiem. Nie dość, że mniejszy lag bo turbo krótką rurką połączone z przepustnicą, to jeszcze bonusy z gorącego powietrza :lol: :lol: :lol: :lol:

Nie wiem kto im te opisy pisze i nie wiem czy chcę wiedzieć, ale jak to czytam to mam wrażenie, że to taki marketingowy bełkot pisany przez kogoś, kto w ogóle nie zna zasady działania ecu, nie wie w ogóle czym jest iat i że musi być połączony z maf albo map, nie wie w ogóle co na co wpływa...
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Tani chip tuning

Post 20 lut 2018, o 22:40

siewcu pisze: Turbina? Spoko, ale gdzie to w aucie jest to ja pojęcia nie mam(tak, wiem, czepiam się, ale skoro to poważna firma to powinna używać prawidłowego nazewnictwa - przy silniku jest turbosprężarka, nie turbina).
A jak zbudowana jest turbosprężarka?

Tak się tylko czepiam ;-).
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Tani chip tuning

Post 20 lut 2018, o 22:50

siewcu pisze: Nie wiem kto im te opisy pisze i nie wiem czy chcę wiedzieć, ale jak to czytam to mam wrażenie, że to taki marketingowy bełkot pisany przez kogoś, kto w ogóle nie zna zasady działania ecu, nie wie w ogóle czym jest iat i że musi być połączony z maf albo map, nie wie w ogóle co na co wpływa...
I tu wszystko się zgadza, bo to pisane dla potencjalnego klienta, który tym bardziej o tym pojęcia nie ma :giggle:

ODPOWIEDZ