Klocki i tarcze do forestera - w aso czy gdzie ?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
jmiciuk
2 gwiazdki
Lokalizacja: Swarzędz
Auto: Narazie jezdzę rowerem :)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Klocki i tarcze do forestera - w aso czy gdzie ?

Post 12 maja 2009, o 21:09

Powiedziano mi ze stuki z przodu mojego auta to jakies tłoczki i ze mam się szykowac na wymianę tarcz i klocków, koszt w ASO to jakies 1200zł. Polecicie coś innego czy kupować w ASO ? Dodam że nie chodzi mi o robienie mega hamulcow, kupowania wiekszych felg itp. (mam seryjne felgi 16). Chcę poprostu wymienić tylko to i już ale niewiem czy brać serię, jakiś zamiennik czy może coś lepszego jesli to ma jakis sens nie zmieniajac rozmiaru tarcz. Wydać też chciałbym najlepiej mniej a napewno nie więcej niż w ASO. Z góry dziękuję za pomoc wszelaką



esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Klocki i tarcze do forestera - w aso czy gdzie ?

Post 12 maja 2009, o 21:13

jmiciuk pisze: stuki z przodu mojego auta to jakies tłoczki

też słyszałem takie stuki i ucichły po zmianie zacisków na wueriksowe,

wyłączenie stuków ze zmianą tarcz i klocków nie miało nic wspólnego, tylko z budową zacisku "pływającego" czy jakoś tak

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Klocki i tarcze do forestera - w aso czy gdzie ?

Post 12 maja 2009, o 21:15

Zaciski pływające tak mają.

Radek
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klocki i tarcze do forestera - w aso czy gdzie ?

Post 16 maja 2009, o 20:02

Wystarczy ze podjedziesz do ASO powiesz jaki masz problem i kiedy sie objawia, bo moge sie zalozyc ze jak wcisniesz lekko pedal hamulca te stuki znikaja. Lecz nie wszystkie ASO ci to zrobia bez wymiany tarcz i klocow jak powiedziales a wystarczy zalozyc odpowiednia gumke na dolna prowadnice zacisku i po klopocie. Nietrzeba nic wymieniac :thumb:

jmiciuk
2 gwiazdki
Lokalizacja: Swarzędz
Auto: Narazie jezdzę rowerem :)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klocki i tarcze do forestera - w aso czy gdzie ?

Post 17 maja 2009, o 20:27

Zgadza się - jak wcisnę lekko pedał hamulca to przestaje stukać więc to to. Ale właśnie powiedziano mi o tym w aso i powiedziano mi ze musze wymienić tarcze i klocki niebawem i będzie dobrze. Ja tam nie lubię gumek zakładać no ale jeśli to pomoże to czemu nie. Tylko czy aso to zrobi ? Bo sam nie chcę czegoś popsuć.

No dobra - a jakie tarcze i klocki mam kupic w seryjnym rozmiarze bo mam seryjne felgi. Jakieś brembo, ferodo czy co ?

Radek
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klocki i tarcze do forestera - w aso czy gdzie ?

Post 18 maja 2009, o 17:51

Mysle ze tylko aso ci to zrobi bo oni napewno maja takie gumki na stanie a czy ktos wiecej to watpie.

ODPOWIEDZ