Wymiana amortyzatorów Forester SH 2008r.

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Julasx
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 6 mar 2018, o 19:39

Witam. Jestem posiadaczem Forestera SH z 2008 roku. Od jakiegoś czasu przymierzam się do wymiany amortyzatorów. Ostatnie pomiary wykazały: tył w okolicach 30% i przód 60%. Ewidentnie tył osiadł i przy większych prędkościach buja autem. Przeglądając forum dowiedziałem się, że Sls-ów z Forestera SH w Polsce nikt nie regeneruje. Mój wybór padł na zestaw Peddersa, który w ostatnich latach jest stosowany przez wielu właścicieli. Moje pytanie brzmi czy mogę wymienić amorki dwuetapowo? Czyli wymiana tylnych, a w niedalekiej przyszłości przód czy od razu wymienić wszystkie? Mam obawy, że wymiana tylnych i pozostawienie Sls-ów z przodu wpłynie negatywnie na właściwości jezdne auta. Z góry dziękuje za pomoc!

Luke Skywalker
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: MY'12 Wueriks EstiAj...

Re: Wymiana amortyzatorów Forester SH 2008r.

Post 6 mar 2018, o 21:36

O ile się nie mylę, SLS-y są tylko z tyłu...
Pozdrowienia!
Luke
Jasna Strona Mocy

kAROL10
2 gwiazdki
Polubił: 1 raz

Post 7 mar 2018, o 00:38

Przód zwykłe tył SLS. Ogarnij najpierw tył .

Julasx
0 gwiazdek

Post 7 mar 2018, o 11:58

Oczywiście macie racje, chodziło mi o pozostawienie z przodu oryginalnych.

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2,5XT / Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance
Polubił: 277 razy
Polubione posty: 182 razy

Post 7 mar 2018, o 12:57

Julasx pisze:Witam. Jestem posiadaczem Forestera SH z 2008 roku. Od jakiegoś czasu przymierzam się do wymiany amortyzatorów. Ostatnie pomiary wykazały: tył w okolicach 30% i przód 60%. Ewidentnie tył osiadł i przy większych prędkościach buja autem. Przeglądając forum dowiedziałem się, że Sls-ów z Forestera SH w Polsce nikt nie regeneruje. Mój wybór padł na zestaw Peddersa, który w ostatnich latach jest stosowany przez wielu właścicieli. Moje pytanie brzmi czy mogę wymienić amorki dwuetapowo? Czyli wymiana tylnych, a w niedalekiej przyszłości przód czy od razu wymienić wszystkie? Mam obawy, że wymiana tylnych i pozostawienie Sls-ów z przodu wpłynie negatywnie na właściwości jezdne auta. Z góry dziękuje za pomoc!
Ja w moim SG, jakieś 20tys.km temu tak właśnie zrobiłem. Wylał się jeden przy 190tys.km. Wymieniony komplet Peddesrs z tyłu> Wprawdzie przód nadal nie kwalifikuje się do wymiany, ale robiąc to w MTS nie słyszałem o konieczności jednoczesnej wymiany przednich i tylnych amorków. Może to jest kwestia stopnia zużycia? Zapytaj mechanika. Pedders spisuje się rewelacyjnie. Trochę bardziej twardo jest niż na SLS, ale tez bardziej stabilnie i mi bardzo ich charakterystyka pasuje. :-)

Listonosz
0 gwiazdek
Auto: Forester SH 2.0D

Post 8 lis 2021, o 20:35

Witam wszystkich.

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Mam podobny problem (forek 2.0D z 2008r.). Przednie amortyzatory mam na 87 - 90%, tylne na 48 - 56% (zależy na której SKP sprawdzałem). Przymierzam się do wymiany amortyzatorów z tyłui stąd moje pytanie: Czy ktoś może mi coś powiedzieć na temat tego produktu:
https://aerosus.pl/other/subaru/foreste ... gJFa_D_BwE

Czy lepiej wstawiać pedersa? W opisie jest, że zastępują 20365 SC 010, czyli takie, jakie mam fabrycznie zamontowane.

Listonosz
0 gwiazdek

Post 30 lis 2021, o 12:34

No i pożegnałem się z SLS, wstawiłem peddersa. Samochód od razu się podniósł i usztywnił. Problem w tym, że nadal słychać stuki w tylnym zawieszeniu. Jakieś sugestie? Proszę o wyrozumiałość, jeżdżę subaru dopiero 6 miesięcy i nadal się go uczę.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 181 razy
Polubione posty: 198 razy

Post 30 lis 2021, o 18:59

Na stację diagnostyczną i szarpaki prawdę powiedzą.
Najszybciej zużywają się gumy stabilizatora, potem kolejno jego łączniki, tyleje wahaczy dolne, górne, tuleje dyfra.

Listonosz
0 gwiazdek

Post 1 gru 2021, o 01:21

Dzięki za podpowiedzi. Na szarpakach był już nie raz sprawdzany i nikt tam nic bardzo nie widział. Gumy stabilizatorów mam na pewno ok (niedawno wymieniane), osobiście obstawiam tuleje. Chcę mieć pewność, żeby zrobić co jest do zrobienia i mieć spokój, a nie marnować czas i pieniądze.

ODPOWIEDZ