Legacy IV - ciężko odpala na ciepłym silniku

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
roburtek
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Subaru Legacy '05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Legacy IV - ciężko odpala na ciepłym silniku

Post 18 mar 2018, o 16:00

Witam

Dopadł mnie taki problem, że Legacy IV 138KM z LPG na ciepłym silniku ciężko odpala lecz problem ten występuje tak od 30 minuty po zgaszeniu do 3 godzin. Zaraz po zgaszeniu jak i na zimnym silniku problem z zapalaniem nie występuje. Dodatkowo przy problematycznym zapalaniu (trzeba kręcić aż silnik zaskoczy) czuć przez chwilę zapach benzyny w kabinie - w każdym innym przypadku zapach benzyny nie jest wyczuwalny (nawet na silnym mrozie, gdy autko stoi na zewnątrz).
Aby wstępnie wyeliminować problemy z instalacją LPG zakręciłem zawór na butli, wypaliłem gaz z przewodów zasilających ale nic to nie pomogło - dalej ciężko zapala na ciepłym silniku.
Dodatkowo wpiąłem się w złączę diagnostyczne ale FreeSSM nie znalazł żadnych błędów w ECU.

Czy to może być problem z wtryskiwaczami od benzyny - któryś przepuszcza paliwo? czy może coś innego?

Z góry dzięki za sugestie :)
R.



RafcioL28
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy MY 06 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Legacy IV - ciężko odpala na ciepłym silniku

Post 19 mar 2018, o 14:59

Ja bym szukał bardziej po czujnikach temperatury, powietrza lub silnika. Być może pada czujnik położenia wału.

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Legacy IV - ciężko odpala na ciepłym silniku

Post 19 mar 2018, o 20:25

roburtek, jak dla mnie, to regulacja zaworów :idea: cie czeka :whistle:

szamot
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Tbg
Auto: Czarne
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 41 razy

Re: Legacy IV - ciężko odpala na ciepłym silniku

Post 19 mar 2018, o 20:37

roburtek, a na LPG ile km zrobiłeś ? - ile ma auto przebiegu ?

sasek941
0 gwiazdek
Auto: Impreza 2,5 GD
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Legacy IV - ciężko odpala na ciepłym silniku

Post 19 mar 2018, o 23:38

Sprawdziłbym luzy zaworowe. Wraz z temp. luz zmniejsza się lub zupełnie kasuje. Może wystąpić podparcie zaworów.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Legacy IV - ciężko odpala na ciepłym silniku

Post 6 kwie 2018, o 09:42

Regulacja zaworów, nic innego
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Kamil_1986
0 gwiazdek
Auto: Subaru Outback 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Legacy IV - ciężko odpala na ciepłym silniku

Post 31 maja 2018, o 22:10

Też obstawiam regulację zaworów, chociaż w miałem podobny problem z moim Outback-iem, cieżko zapalał na ciepłym silniku, musiał ostygnąć, a z kolei na zimnym palił na dotyk. Okazało się, że problemem tutaj była.... cewka zapłonowa. Po wymianie problem zniknął. Może warto też w tym kierunku uderzyć. Pozdr.

ODPOWIEDZ