Temperatura silnika tribeca

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
sinis
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Temperatura silnika tribeca

Post 30 mar 2018, o 20:48

Kłaniam się. Mam tribece b9 2006 3.0. Przy 120km/h wskakuje mi pierwszy kafelek temperatury ponad normę. Przy ~140km/h i więcej potrafi nabić nawet dwa. Trochę głupieje, bo nie wiem co może być powodem. Najlepsze jest to, że wystarczy opuścić gazowanie i temperatura migiem wraca do normy. Spotkaliście się z czymś takim?



lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Temperatura silnika tribeca

Post 2 kwie 2018, o 14:36

a jak zachowuje się temperatura w korkach?

Mibars
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRX '04 wagon
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Temperatura silnika tribeca

Post 4 kwie 2018, o 14:44

W CRX miałem tak jak chłodnica na wysokości wlotu powietrza w zderzaku skorodowała, straciła większość finów i zostały same rurki. W korku, czy w mieście wszystko spoko, bo wiatrak dmuchał przez inną część chłodnicy, a na sprintach nie zdążył się podgrzać. Zacznij od najprostszego - Spójrz przez zderzak czy chłodnica nie jest czymś zatkana (np. foliówką, błotem)

sinis
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Temperatura silnika tribeca

Post 11 kwie 2018, o 14:32

Wracam z chyba rozwiązanym problemem. Przyjąłem, że mam skorodowany sprzęt i zrobiłem taką płukankę kostką do zmywarki. Wygląda na to, że to było przyczyną, bo temperatura zachowuje się obecnie poprawnie.

ODPOWIEDZ