Impreza z problemem

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
szuruburu
0 gwiazdek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Impreza GT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Impreza z problemem

Post 21 kwie 2018, o 01:46

Witajcie
Szukam pilnie pomocy, suba doprowadza mnie juz do szału, a pomysłów brak. ;-(
Pacjentka impreza gc 2.0t. Czasem zafalują obroty, co jakiś czas wyskoczy check- głównie przy wolniejszej jeździe, znika po odpuszczeniu gazu/gdy zejdzie z obrotów. Potrafi sobie zgasnąć, obroty spadają nagle, bez skoków. Coraz częściej lekko szarpnie przy zmianie biegów, jakby brakowało paliwa. Zegar ciśnienia paliwa skacze pomiędzy 1.7-2.4b na jalowym, w trakcie jazdy potrafi skoczyć do 4b i powyżej. :wall: wymienione podciśnienia itd, czujniki stukowego i inne, niestety bolączki wróciły. Pompa paliwa wymieniona przez poprzedniego magika-w sumie nie wiadomo na co.
Jak mogę jej pomóc? Sprawa pilna, szkoda silnika.. :-| dziękuję i pozdrawiam



ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Re: Impreza z problemem

Post 23 kwie 2018, o 21:36

Zaglądałeś może do baku? Kiedyś słyszałem od mojego mechanika o sytuacji podobnej do Ciebie. Tylko że nie podnosiły się samoczynnie obroty. Oderwał się kawałek farby z baku, przytykał smoka pompy. Powodowało to ciągłe problemy, szarpał, gasł, nie chciał zapalać, tracił moc, potem było ok jakiś czas. Później problemy wracały jak bumerang. Sprawdzali luzy zaworowe, wymienili cały układ zapłonowy a przyczyna była w baku. Z tego co kojarzę to nie jakaś filozofia tam zaglądnąć. Kanapa 3-4 śrubki od dekla i latarka, tylko uważaj na opary.

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: Impreza z problemem

Post 23 kwie 2018, o 22:33

Filtr paliwa ?
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

szuruburu
0 gwiazdek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Impreza GT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Impreza z problemem

Post 23 kwie 2018, o 22:56

Dzięki za pomysł, na pewno to sprawdzę. Filtr paliwa wymieniony.

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: Impreza z problemem

Post 23 kwie 2018, o 23:25

Ciekawostka w temacie


Link: https://www.youtube.com/watch?v=92TfTQTmuq4

Na samym końcu widać jak słabo filtruje nawet nowy filtr ...
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

ODPOWIEDZ