Wymiana filtra powietrza i kabinowego.

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
mad
0 gwiazdek
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Wymiana filtra powietrza i kabinowego.

Post 23 kwie 2018, o 08:47

Czy można gdzieś znaleźć jak wymienić filtr kabinowy i powietrza w Foresterze z 2010 roku diesel? Szukałem ale do tego auta nie udało mi się znaleźć powyższych instrukcji, pomoże ktoś?



leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Wymiana filtra powietrza i kabinowego.

Post 23 kwie 2018, o 11:16

Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

mad
0 gwiazdek
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Wymiana filtra powietrza i kabinowego.

Post 24 kwie 2018, o 14:42

Ok dzięki za odpowiedź. Natomiast mam takie pytanie odnośnie filtra powietrza, ponieważ znalazłem taki filmik:

W pierwszych dwóch minutach gość odkręca tutaj taką osłonę (rurę dolotową do filtra powietrza), natomiast u mnie to wygląda tak jak na załączonym zdjęciu. I tu mam pytanie, czy ta rura jest niezbędna, a jeśli tak to gdzie to mogę dostać?
Załączniki
111.jpg

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: Wymiana filtra powietrza i kabinowego.

Post 24 kwie 2018, o 15:57

Ta "rura" (z lekkim przerostem formy nad treścią) nazywana jest snorkelem. Ogólnie służy do pobierania powietrza wyżej czyli powietrza czystszego i zimniejszego ew. uniknięcia zalania puszki filtra wodą podczas przejeżdżania przez brody. Daje też efekt darmowego "turbo" przy większych prędkościach.
Tak chcesz to mieć zamontowane bo służy silnikowi. A kupisz na szrocie lub alledrogo czy olx.
A po drugie komputer nie wiem że go nie masz .... więc miej.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

mad
0 gwiazdek
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Wymiana filtra powietrza i kabinowego.

Post 25 kwie 2018, o 11:58

Ok dzięki za odpowiedź :)

ODPOWIEDZ