wypadający tłoczek wysprzeglika subaru impreza gc wrx

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
saimon863
0 gwiazdek
Auto: impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

wypadający tłoczek wysprzeglika subaru impreza gc wrx

Post 11 maja 2018, o 21:37

Panowie i panie mam taki o to problem w moim wrxie, a mianowicie po wymianie wysprzeglika na nowy po parokrotnym naciśnięciu pedału sprzęgła tłoczek wysprzeglika wysuwa sie za bardzo tak że wyskakuje ( nie całkiem) z wysprzeglika na tyle że potem lekko sie kosi i nie wraca z powrotem, wysprzeglik dobrany katalogowo. nie wiem jak było wcześniej na starym wysprzegliku gdyż ciekł i nie było sprzęgła, dodam jeszcze że w tym samym czasie zostało wymienione kompletne sprzęgło i może to też mieć jakiś wpływ, z góry dzięki za pomoc. pozdrawiam



ata
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Subaru
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: wypadający tłoczek wysprzeglika subaru impreza gc wrx

Post 11 maja 2018, o 23:49

saimon863 pisze: wysprzeglik dobrany katalogowo
tym samym czasie zostało wymienione kompletne sprzęgło
Wszystko zamienniki czy OEM?

Układ nie jest skomplikowany, to nie rakieta, jeśli wszystkie elementy są zgodne ze specyfikacją producenta to wysprzęglik nie wypadowuje ot tak sobie. No może ewentualnie jak tarcza ma zero okładzin, ale tego nigdy nie testowałem.
Nie wiem który z wymienionych elementów ma niewłaściwy wymiar, ale któryś na pewno ma. Podejrzewam że może być wygięta/zużyta tzw "łapa" (to co jest podłączone do wysprzęglika i przekazuje nacisk na łożysko sprzęgła i docisk), ale tylko zgaduję. Nie ma tego w zestawie sprzęgła, osobny element który wymienia się tylko jak potrzeba. A zdarzało się że było trzeba, szczególnie jak sprzęgło (albo łożysko) "siadało" a właściciel jeździł do końca.

saimon863
0 gwiazdek
Auto: impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: wypadający tłoczek wysprzeglika subaru impreza gc wrx

Post 12 maja 2018, o 00:05

też mam takie podejrzenie żę może łapa jest za bardzo już wygięta, ewentualnie coś jest nie tak w układzie że wysprzeglik sie nie cofa tylko za każdym naciśnięciem pedału sprzęgła wychodzi coraz bardziej ale nie wiem czy to możliwe.Wysprzenglik zamiennik

ata
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Subaru
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: wypadający tłoczek wysprzeglika subaru impreza gc wrx

Post 12 maja 2018, o 00:49

impreza gc wrx
Tak sobie przypominam że w tym modelu mogła być montowana fabrycznie łapa odlewana a nie tłoczona. Nie pamiętam, wiem że widziałem w WRX-ach odlewane ale nie kojarzę w których dokładnie. W każdym razie tylko tłoczona mogła się wygiąć, jeśli jest odlewana to ten problem odpada. W każdym razie do sprawdzenia, bo to bardzo prawdopodobna przyczyna.
saimon863 pisze: coś jest nie tak w układzie że wysprzeglik sie nie cofa tylko za każdym naciśnięciem pedału sprzęgła wychodzi coraz bardziej ale nie wiem czy to możliwe.Wysprzenglik zamiennik
Teoretycznie możliwe, ale w praktyce prawie zerowe prawdopodobieństwo takiego uszkodzenia. Nawet chińszczyzna taniego gatunku tak się nie psuje - jeśli ma wymiary (w tym odległości od punktów mocowania) mniej więcej zgodne z org. to może co najwyżej ciec. Tam są spore tolerancje, układ mechaniczny wysprzęglika nie jest zmontowany "na sztywno", drobne różnice wymiarów nie są krytyczne.

GrzesiekKrakow
0 gwiazdek
Auto: Subaru impreza 2.0 kombi 1997
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: wypadający tłoczek wysprzeglika subaru impreza gc wrx

Post 12 maja 2018, o 06:09

Moim zdaniem to jest na pewno wygięta łapa dociskająca łożysko sprzegła, bo wysprzeglik nie ma aż tak dużej siły żeby się nie cofnąć po odpuszczeniu a łapy z czasem się wykrzywiają...

saimon863
0 gwiazdek
Auto: impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: wypadający tłoczek wysprzeglika subaru impreza gc wrx

Post 12 maja 2018, o 10:06

łapa jest na 99% odlewana bo jest chropowata a to świadczy o odlewie, tłoczona powinna być gładka więc wychodzi na to że nie powinna sie wygiąć ale zrzucę jeszcze raz skrzynie biegów i sprawdzę dla 100% pewności,

GrzesiekKrakow
0 gwiazdek
Auto: Subaru impreza 2.0 kombi 1997
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: wypadający tłoczek wysprzeglika subaru impreza gc wrx

Post 12 maja 2018, o 13:39

Najlepiej podejdź wtedy do sklepu i porównaj, czy są tak samo wygięte i czy wgłębienie gdzie wchodzi końcówka tloczyska silownika jest ok i czy nie jest rozwalona, co mogło by powodować większe niż zwykle wysuniecie tłoczka..

ODPOWIEDZ