Czujnik ABS Impreza 2.0 125KM 2003

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
MieciekA
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wadowice okolice
Auto: Subaru Impraza GX kombi 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Czujnik ABS Impreza 2.0 125KM 2003

Post 22 maja 2018, o 12:06

Witam wszystkich.
Ostatnio w trakcie jazdy poluzował mi się wieniec ABSu i uszkodził czujnik.
Przeglądnąłem fora oraz ogłoszenia i jest masa czujników do Imprezy ale na fotkach żaden nie wygląda jak ten który wymontowałem z samochodu.
Mój mechanik od lat również w swoich katalogach nie ma nic pasującego. Znalazłem natomiast ogłoszenia z czujnikami które wyglądają jak mój jednak tytuł ogłoszenia mówi ze to czujnik to Forestera.
Czy ktoś już przerabiał ten temat? Czy mogę zakupić ten czujnik do Forka i będzie robił? Czy opór jest na nich taki sam ( wygląd to nie wszystko)
Mój czujnik wygląda dokładnie tak jak ten z linka
http://allegro.pl/czujnik-abs-tyl-subar ... 24456.html
Będę bardzo wdzięczny za nakierowanie mnie na odpowiednią drogę.
Pozdrawiam



ata
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Subaru
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Czujnik ABS Impreza 2.0 125KM 2003

Post 22 maja 2018, o 16:14

MieciekA pisze: Czy mogę zakupić ten czujnik do Forka i będzie robił? Czy opór jest na nich taki sam ( wygląd to nie wszystko)
Zamiennik nie kosztuje majątek (o jedno zero mniej niż OEM w ASO), ja bym zaryzykował. Często zdarza się że w katalogach (EU) części "nie pasują" do konkretnego modelu/rocznika/wersji a w rzeczywistości pasują i działają.

MieciekA
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wadowice okolice
Auto: Subaru Impraza GX kombi 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czujnik ABS Impreza 2.0 125KM 2003

Post 23 maja 2018, o 10:50

Tak też planuję zrobić.
Jednak wolałem zapytać czy ktoś coś może wie ze np czujnik od Forka pomimo identycznego wyglądu w Imprezie nie będzie działał bo ...coś tam.
Ale na logikę powinien działać.

ata
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Subaru
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Czujnik ABS Impreza 2.0 125KM 2003

Post 23 maja 2018, o 13:43

MieciekA pisze: ze np czujnik od Forka pomimo identycznego wyglądu w Imprezie nie będzie działał bo ...coś tam.
Dowcip powiem: najczęściej główną przeszkodą w działaniu dowolnego "niepasującego" elementu jest to że nie ma jak założyć trytytek. Mogą się oczywiście różnić zasadą działania (czyli parametrami elektrycznymi), ale ja zawsze podchodzę do sprawy optymistycznie i przeważnie się udaje. Dobra, wiem co sprawdzić na schemacie i w internetach żeby mieć pewne szanse na sukces. W tym przypadku sprawdziłem i wygląda że od strony elektrycznej ten czujnik jest z tej samej grupy co uszkodzony, a jeśli wymiary pasują to odpada problem z przyklejeniem albo załapaniem trytytek.

MieciekA
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wadowice okolice
Auto: Subaru Impraza GX kombi 2.0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czujnik ABS Impreza 2.0 125KM 2003

Post 24 maja 2018, o 07:05

Super
dziękuje bardzo za info.
Zamawiam czujnik od Forka.
:-)
To o trytytkach bardzo trafne. Sprawdza się ostatnio w motku coraz częściej.

sasek94
2 gwiazdki
Auto: impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czujnik ABS Impreza 2.0 125KM 2003

Post 24 maja 2018, o 09:09

Sam walczyłem z ABS i wiem, że od Lanosa nie pasują. Poszukaj od auta o zbliżonym roczniku.

ODPOWIEDZ