Żarówki led na światła mijania i drogowe.

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
ravajas
0 gwiazdek
Auto: forester SH
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Żarówki led na światła mijania i drogowe.

Post 8 cze 2018, o 11:51

Witajcie Szanowni Forowicze. Czy ktoś z Was zmieniał standardowe żarówki w światłach na ledy? Jeśli tak, to poproszę o poradę czy moc świecenia (jakiej mocy ledów użyliście?) odpowiada mocy świecenia zwykłych żarówek. Zastanawiam się nad wymianą ze względów estetycznych, ale jeśli miałaby się pogorszyć jakość światła, to sobie daruję.
Z góry dziękuję za informacje.



ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Żarówki led na światła mijania i drogowe.

Post 8 cze 2018, o 12:02

Ja do takich "żarówek" nie jestem przekonany. Kolega miał w Ibizie, niby był zadowolony. Fajnie mu to świeciło, wyglądało jak xsenon. Ale oprócz barwy bialej świeciło to tak jak dobra żarówka. Świeciło mu to 1 rok i tyle, teraz jeździ na Osram nightbraker. Ale sam stwierdził że nie warte to jest tych pieniędzy, płacił wtedy za komplet chyba ok 300 pln. Teraz pewnie taniej. Taka żarówka i tak nie ma homologacji.
Druga alternatywa jest retrofit lampy. Wstawiają Ci soczewki zamiast odbłyśników. Ten zabieg chciałem sobie w corolli zrobić.
Ale w każdym przypadku tracisz homologację na lampę, jeśli trafi się upierdliwy policjant leci Ci dowód.

Wysłane z mojego M2 Mini przy użyciu Tapatalka


ravajas
0 gwiazdek
Auto: forester SH
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Żarówki led na światła mijania i drogowe.

Post 10 cze 2018, o 11:16

Zastanawiam się nad tym, na ile aktualne informacje masz, bo na jednym z portali testowych pisali, że są homologowane (tym samym drogie, bo kosztujące około 300-400 zł za sztukę) żarówki led, których stosowanie jest legalne. I w taki produkt celuję. Potrzebuję jednak opinii kogoś, kto już to robił. Jeśli nie ma tu nikogo takiego, to ją to zrobię pierwszy i podzielę się wrażeniami.

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Żarówki led na światła mijania i drogowe.

Post 10 cze 2018, o 12:59

To była informacja z przed 2 lat. Sądząc po rozwoju technologii LED mogło się naprawdę dużo w tym temacie zmienić na lepsze.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 406 razy
Polubione posty: 361 razy

Żarówki led na światła mijania i drogowe.

Post 10 cze 2018, o 14:23

Widziałem philipsy niby mające homologację, ale nie na PL. Przy ostatniej rozmowie z diagnostą powiedział mi, że homologacja powinna być pod konkretny klosz w komplecie. On nie podbija przeglądów nikomu z dołożonymi ledami.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Żarówki led na światła mijania i drogowe.

Post 10 cze 2018, o 16:55

Lampa projektowana jest pod konkretne źródło światła.

Wysłane z mojego M2 Mini przy użyciu Tapatalka


leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Żarówki led na światła mijania i drogowe.

Post 10 cze 2018, o 18:19

inquiz pisze:
10 cze 2018, o 14:23
Widziałem philipsy niby mające homologację, ale nie na PL. Przy ostatniej rozmowie z diagnostą powiedział mi, że homologacja powinna być pod konkretny klosz w komplecie. On nie podbija przeglądów nikomu z dołożonymi ledami.
Czy to samo dotyczy halogenów?
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

JARP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru Libero 1200 Allrad
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 51 razy

Żarówki led na światła mijania i drogowe.

Post 10 cze 2018, o 21:17

leon pisze:
10 cze 2018, o 18:19
Czy to samo dotyczy halogenów?
Z tego co wiem, to tak.
Za dawnych czasów, w Polskim Fiacie 125p jak zmieniałem na halogeny, to musiałem wymienić lampy. Skądinad nie było wyjścia bo zwykłe żarówki mają inny kształt podstawy niż halogeny.
... jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było... :lol:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 406 razy
Polubione posty: 361 razy

Żarówki led na światła mijania i drogowe.

Post 10 cze 2018, o 21:37

leon pisze:
10 cze 2018, o 18:19
Czy to samo dotyczy halogenów?
ZTCW to jak halogeny były równocześnie homologowane to dasz radę, jak występowały w tym modelu fabrycznie.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Żarówki led na światła mijania i drogowe.

Post 11 cze 2018, o 05:30

Tu nie chodzi o kształt podstawy itd. Chodzi o to że odbłyśnik lampy projektowany jest pod konkretne źródło światła, a konkretnie chodzi o miejsce żarnika żarówki. Kojarzę z fiata 126p tam też trzeba było lampy wymieniać gdy chciało się założyć żarówki H4. Dlatego uważam że LED nigdy nie będzie dobrze świecił w lampie która jest zaprojektowana pod żarówkę. Inaczej może być gdyby wsadzić taki wynalazek do lampy z soczewką, tam miejsce odcięcia światłocienia robi przesłona. Wtedy umiejscowienie żarnika w żarówce w zasadzie jest bez różnicy.

JARP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru Libero 1200 Allrad
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 51 razy

Żarówki led na światła mijania i drogowe.

Post 11 cze 2018, o 08:56

Jednak najlepiej wymienić komplet: lampa z dedykowanym do niej led-em. O ile takie są. :-p
... jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było... :lol:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 406 razy
Polubione posty: 361 razy

Żarówki led na światła mijania i drogowe.

Post 11 cze 2018, o 17:59

Ja zakładałem ledy do legaca, ładnie świeciły, soczewka odcinała prawidłowo i nie raziło jadących naprzeciw. Ale chińczyki padły, potem pogadałem na przeglądzie i wróciłem na wszelki wypadek do zwykłych żarówek.
J.P. pisze:
11 cze 2018, o 08:56
Jednak najlepiej wymienić komplet: lampa z dedykowanym do niej led-em. O ile takie są.
do jeepa na przykład są, kuzyn kupił komplet chyba na aliexpress i działają rewelacyjnie.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Żarówki led na światła mijania i drogowe.

Post 14 cze 2018, o 01:34

Używam i chwale sobie .
1. Led musu być mały czyli coś a-la xhp ( napewno NIE COB na przód) i dokładnie w punkcie żarnika
2. Led musi mieć dobre chłodzenie , ja do foresta sg wybrałem z elastycznymi plecionkami i ze stabilizatorem czy jakkolwiek to nazwać na kablu.
O ile w dlugich nie ma problemu bo tym typie tyłek żarówki jest na zewnątrz , to w krótkich plecionki trzeba było upchać za tą miską wewnątrz co też zdaje egzamin.
Zamiast mgielnych mam tc-x led mgiel + dzienne .mgielne mają idalny pasek poziomy ale mocowanie jest standard takie jak w sh więc do sg trzeba dorobić całe mocowanie.....tyle jeśli chodzi o oświetlenie przodu , może to coś pomoże
Pracy szukam praca mnie szuka

ODPOWIEDZ