OBK 04 - spryskiwacze reflektorów

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Rzeznik
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW Passat 3.6 4Motion
Polubił: 0
Polubione posty: 0

OBK 04 - spryskiwacze reflektorów

Post 5 lut 2008, o 14:45

Wpadłem na pomysł (nie wiem czy genialny czy poroniony) aby zamontować spryskiwacze w OBK. Po włożeniu lepszych żarówek lampy zaczęły świecić całkiem fajnie dopóki były czyste :evil:

Znalazłem firmę, która podejmie się instalacji spryskiwaczy (prawdopodobnie nie uda się zamontować chowanych, ale będą bardzo małe stacjonarne) wraz z integracją ze sterowaniem spryskiwaczami szyby głównej (trochę dodatkowej elektroniki nie zaszkodzi). Koszt około 800-1000 PLN (niby dużo, a może mało :roll: )

Mam pytanie czy ktoś kiedyś może instalował spryskiwacze w OBK?

Rzeznik

PS. Rozwiązanie rodem z Subaru nie wchodzi w rachubę, bo nie pasują lampy od modelu MY08.


Rzeźnik zbereźnik:)

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 5 lut 2008, o 21:34

Rzeznik pisze:Mam pytanie czy ktoś kiedyś może instalował spryskiwacze w OBK?
MaciekSubru ma fajne u siebie w STI, dopasował od BMW 1
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

MaciekSubru
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 5 lut 2008, o 23:26

Rzeźnik - faktycznie założyłem sobie spryskiwacze na światła (o dziwo model 2003- 2005 nawet w skandynawi nie posiada takowych).

Zakupiłem w ASO oryginalny zbiornik na płyn (bodajże od Legacy) z zamontowana drugą pompką (dużą większa niż do szyb) - 1500zł i oryginalny trójnik z zaworkiem zwrotnym (80 zł).
Ze względu na wklęsy zderzak po lampą (GT-ek ma wypukły) nie mogłem użyć od Subaru i kupiłem w ASO BMW dwie końcówki spryskiwaczy od BMW 1 (wersja do 2006) - 170 zł, a w sklepie gumowym - rurkę o dużym przekroju i sam zmontowałem. Tylko elektryk podłączył mi wszystko do bezpieczników i osobnego przycisku.

Nie polecam podłączania razem z wycieraczkami - dużą pompka opróżnia 4L płynu w ok. 18 sek.
Mała pompka nie sprawdzi się - za małe ciśnienie

Proponuję poszukać używanego zbiornika od OBK lub Legacy z innego rocznika z 3 pompkami (wycieraczki przód i tył osobno i światła) - będzie pasował dokładnie w to samo miejsce przy akumulatorze
Obrazek

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 5 lut 2008, o 23:38

MaciekSubru pisze:Zakupiłem w ASO oryginalny zbiornik na płyn (bodajże od Legacy) z zamontowana drugą pompką (dużą większa niż do szyb) - 1500zł
Ups. :shock:
Rzeznik, myślałem, że to mniej kawiorowe będzie.
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

warp9
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Auto: Celica ST182/ Vitara V6/Evo VIII/Impreza WRX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 6 lut 2008, o 01:35

Rzeznik, czy w kosztach, ktore podales wliczono wiekszy zbiornik na plyn/dodatkowa pompke ?
It's evolution ...
Obrazek

Rzeznik
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW Passat 3.6 4Motion
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 7 lut 2008, o 00:53

cena ta nie obejmuje zbiornika:(

Z tego co mi facet tłumaczył to spryskiwacze same tworzą wysokie ciśnienie (własne pompki) i stąd potrzebna jest elektryka do sterowania. W mondku miałem zbiornik 5 l i oryginalne spryskiwacze. Wystarczał na dość długo, więc zakładam, że wiedzą co robią ;-) Poza tym czas działania spryskiwaczy ma być ograniczony oraz ma być wymuszone opóźnienie przy następnym uruchomieniu spryskiwaczy - brzmi to wszystko bardzo profesjonalnie, ale zobaczymy co z tego wyjdzie :roll:

Rzeznik
Rzeźnik zbereźnik:)

warp9
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Auto: Celica ST182/ Vitara V6/Evo VIII/Impreza WRX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 13 lut 2008, o 16:20

Rzeznik, jak tam rozwoj sytuacji ? Zamontowales ? Jakies fotki, komentarze ?
It's evolution ...
Obrazek

Rzeznik
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW Passat 3.6 4Motion
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 13 lut 2008, o 18:10

Jak tylko założę dam znać i puszczę fotki.

Rzeznik
Rzeźnik zbereźnik:)

ODPOWIEDZ