Kurnik z Bloba STI do Buga WRX

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Fred 007
0 gwiazdek
Auto: Subaru impreza WRX BugEye
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Kurnik z Bloba STI do Buga WRX

Post 13 cze 2018, o 16:46

Witam, szukałem podobnego tematu ale żadnych konkretów nie udało mi się znaleźć więc postanowiłem założyć nowy temat.
Tak więc naszło mnie na kolejne przeróbki i wymyśliłem sobie że zamontuje kurnik z Bloba STI w moim Bugu WRX. Czy ktoś z forum podejmował się podobnego zadania i jest mi w stanie powiedzieć jak szeroko zakrojone są przeróbki przy takiej operacji. Zależy mi na jak największej ilości szczegółów choć tyle że spliter trzeba będzie przedłużyć już wiem :-) Z góry dzięki za odpowiedzi



dj_
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Auto: Subaru Impreza WRX STI
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Kurnik z Bloba STI do Buga WRX

Post 14 cze 2018, o 13:23

1) Spliter nie "przedłużyć" tylko podwyższyć tak jak wlot masz wyższy, trzeba naciąć w nim górną blache i odgiąć żeby brał więcej powietrza, ale jak nie przerobisz też będzie ok,
2) Jeśli Cię interesi wolot duży to pasuje do Forestera 2003-2005, mogę Ci dać namiar na gościa co je robi, zobacz viewtopic.php?f=10&t=20682

Fred 007
0 gwiazdek
Auto: Subaru impreza WRX BugEye
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Kurnik z Bloba STI do Buga WRX

Post 14 cze 2018, o 20:37

dj Dzięki bardzo, pewnie że poproszę o te namiary :-)
Co do spliteraz to oczywiście miałem na myśli przedłużenie jedynej oczywistej jego części a więc w praktyce podwyższyć : ) Muszę go rozebrać i zobaczyć jak dokładnie wygląda bo do tej pory widziałem spliter tylko na zdjęciach i wydawało mi się że z jego podwyższeniem będzie więcej roboty a Twój pomysł wygląda na dużo szybszy, tak więc jeszcze raz dziękuje :thumb:

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Kurnik z Bloba STI do Buga WRX

Post 14 cze 2018, o 21:24

Fred 007, ponoć Imprezy do STi 2003-5 miały problem, bo przy pewnej prędkości (coś koło 170-180km/h) dochodziło do oderwania strugi powietrza i zamiast wpadać ładnie i chłodzić Intercooler, to przelatywała nad nim. Nie wiem czy Impreza 2001 nie ma maski pod innym kontem, a to ważne, bo jak przesadzisz aerodynamiką i będziesz miał złe chłodzenie IC... No i przeciążenia. W STi 2005 maska faluje jak rzeka przy sporym wietrze (pasażerowie, którzy nie znają auta, dziwnie się czują :-) ) - na wlot działają spore siły, więc dobrze, aby się nie oderwał ;-)

Fred 007
0 gwiazdek
Auto: Subaru impreza WRX BugEye
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Kurnik z Bloba STI do Buga WRX

Post 15 cze 2018, o 11:53

Witek, faktycznie bloby mają tę maskę bardziej nachyloną ku dołowi a przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Biorę oczywiście pod uwagę w pierwszej kolejności kwestie związaną z chłodzeniem no i z odpowiednim zamontowaniem dlatego staram się dowiedzieć w temacie jak najwięcej zanim przystąpię do akcji. Dzięki za te spostrzeżenia :thumb: Pozdrawiam

ODPOWIEDZ