Outback 2014 3,6R kotrolki przy przyspieszaniu

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
remusik
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Outback 2014 3,6R kotrolki przy przyspieszaniu

Post 2 lip 2018, o 10:36

Cześć Wam wszystkim.

Może ktoś z Was ma pomysł co się dzieje? Samochód (Subaru Outback 2014 3,6R) jedzie normalnie ale jak depnę bardzo w gaz to nagle pojawiają się kontrolki: żółta "check engine" (gaśnie po chwili), czerwona "brake" oraz wyłącza się system EYE SIGHT. Po kilkunastu sekundach wszystko wraca do normy. Po takim zdarzeniu kiedy zatrzymam auto i chcę je na nowo uruchomić samochód przez chwilę dłużej "kręci" zanim się uruchomi.

zrobiłem zdjęcie, które zamieszczam choć nie widać na nim kontrolki "check engine" bo już zgasła i nie zdążyłem.

Dodam, że auto było w oryginalnym serwisie na pełnym przeglądzie i w komputerze wszystko jest dobrze.

Może ktoś ma pomysł co się dzieje? Dzięki!
Załączniki
IMG_3260.JPG



rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Outback 2014 3,6R kotrolki przy przyspieszaniu

Post 2 lip 2018, o 13:47

Nie masz przypadkiem zużytych klocków i w efekcie niskiego poziomu płynu hamulcowego? Podczas przyspieszania pływak obniża się do poziomu włączającego ostrzeżenie i wówczas i inne systemy mogą głupieć. Co prawda zazwyczaj świecą wówczas tylko kontrolki związane z hamulcami, ale im nowsze auto, tym głupsze, więc kto wie ;-)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Outback 2014 3,6R kotrolki przy przyspieszaniu

Post 2 lip 2018, o 21:29

Wujek Google w języku Szekspira często pomaga:

https://www.cargurus.com/Cars/Discussio ... 9_ds633569

oraz

The problem is the seal around the gas cap, literally replace the gas cap and the problem is fixed.

oraz

"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Outback 2014 3,6R kotrolki przy przyspieszaniu

Post 2 lip 2018, o 21:40

paku pisze:
2 lip 2018, o 21:29
The problem is the seal around the gas cap, literally replace the gas cap and the problem is fixed.
Znaczy się
rrosiak pisze:
2 lip 2018, o 13:47
im nowsze auto, tym głupsze
;-)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

remusik
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Outback 2014 3,6R kotrolki przy przyspieszaniu

Post 27 lip 2018, o 09:29

Dzięki Dopiero teraz zajrzałem. Sprawdzę to i dam Wam znać jak sytuacja. Choć u mnie nie ma kontrolki cruise control tylko wyłączają się systemy ale może tak jak kolega wspominał reszta wariuje.

ODPOWIEDZ