Subaru Impreza GT'97 - szarpie przy mocniejszym depnięciu

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Allais
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GT '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Subaru Impreza GT'97 - szarpie przy mocniejszym depnięciu

Post 16 lip 2018, o 13:17

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum, chciałbym Wszystkich przywitać - tak więc Dzień Dobry :)
Jestem ze Szczecina i około dwa tygodnie temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Subaru Imprezy GT z 1997 roku :)

https://images82.fotosik.pl/1109/aeb8a1 ... ffmed.jpg

Krótko nacieszyłem się pełną bezawaryjnością - po paru dniach autko zaczęło szarpać przy bardziej zdecydowanym wciśnięciu pedału gazu. Gdy turbina wchodzi mniej więcej w zakres 0.5 bara i więcej zaczyna szarpać i dławić się - tak jakby brakowało mu paliwa (chociaż znawcą nie jestem więc proszę się nie sugerować). Dzieje się tak niezależnie od biegu, obrotów i prędkości - chociaż deptam bardziej zdecydowanie dopiero powyżej 3k rpm. Gdy pilnuje żeby turbina nie przekroczyła ~0.4 bara wszystko zdaje się w porządku albo przynajmniej jest to bardzo słabo odczuwalne. W efekcie wygląda to tak że gaz naciskam maksymalnie do połowy i wszystko wtedy pracuje normalnie.
Dzisiaj jadę z tym tematem do mechanika jednak prosiłbym Was o pomoc w zdiagnozowaniu potencjalnych sprawców tego stanu rzeczy.
Dodam również że w zeszłym tygodniu odkryłem nową bolączkę - podczas deszczów (gdy silnik był potencjalnie mokry/wilgotny), auto na zimnym silniku pracowało nierówno i szarpało również podczas ruszania i jazdy na niskich obrotach z lekko wciśniętym gazem. Problem znikał gdy silnik się rozgrzał (wilgoć odparowała?)
Obecnie głównym podejrzanym są świece, przewody, cewka i ewentualnie pompa paliwa - czy słusznie?

Dziękuję z góry za wszelkie rady i Pozdrawiam :)
Tomek



ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Subaru Impreza GT'97 - szarpie przy mocniejszym depnięciu

Post 16 lip 2018, o 16:22

Na pewno cały układ zapłonowy. Pompę na razie zostaw. Może mechanik da radę sprawdzić ciśnienie pompy. Jeszcze można by zerknąć na filtr paliwa. Jeśli świeży to pewnie nie on. Ale jeśli wiekowy, to wymienić bezwzględnie.

Wysłane z mojego M2 Mini przy użyciu Tapatalka


dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Subaru Impreza GT'97 - szarpie przy mocniejszym depnięciu

Post 17 lip 2018, o 08:46

Jak masz przewody wysokiego napięcia to można łatwo sprawdzić czy mają przebicia. Po zmroku spryskać je wodą np. ze zraszacza do mycia szyb i będzie widać gdzie przebicia są. Tak samo z cewką.

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

Supermatek
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wałbrzych
Auto: Subaru Impreza GC8 GT MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Subaru Impreza GT'97 - szarpie przy mocniejszym depnięciu

Post 17 lip 2018, o 09:53

Ja miałem identyczny problem
Jak tylko zakupiłem mojego GTka to po tygodniu miałem takie objawy (i wcale jakoś super nie musiałem piłować). Wymieniłem świece, kable i pomogło.
Kolega miał identyczny problem w Sabie Aero 2l Turbo i ta sama przyczyna szarpania

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Subaru Impreza GT'97 - szarpie przy mocniejszym depnięciu

Post 17 lip 2018, o 10:05

Pomysł z pryskaniem woda w nocy, zweryfikuje czy to kable czy cewka w zasadzie.

Wysłane z mojego M2 Mini przy użyciu Tapatalka


Allais
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GT '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Subaru Impreza GT'97 - szarpie przy mocniejszym depnięciu

Post 17 lip 2018, o 10:39

Hej,

Dzięki za odpowiedzi :) rozumiem że biorę taki spryskiwacz i pryskam po kolei na cewke, kable itd. i patrzę gdzie będą szły iskry? :?

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Subaru Impreza GT'97 - szarpie przy mocniejszym depnięciu

Post 17 lip 2018, o 16:32

Allais pisze:Hej,

Dzięki za odpowiedzi :) rozumiem że biorę taki spryskiwacz i pryskam po kolei na cewke, kable itd. i patrzę gdzie będą szły iskry? :?
Dokładnie tak. Najprostsza i najtańsza metoda

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

Allais
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GT '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Subaru Impreza GT'97 - szarpie przy mocniejszym depnięciu

Post 20 lip 2018, o 08:46

Hej,

Okazało się że kable zapłonowe były chyba jeszcze oryginalne :-d wymienione i teraz lata jak należy :thumb: Dzięki za pomoc :)

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Subaru Impreza GT'97 - szarpie przy mocniejszym depnięciu

Post 20 lip 2018, o 09:05

Allais pisze:Hej,

Okazało się że kable zapłonowe były chyba jeszcze oryginalne :-d wymienione i teraz lata jak należy :thumb: Dzięki za pomoc :)
:thumb:

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

ODPOWIEDZ