Nawigacja DVD

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
marcin.rogala1981
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Nawigacja DVD

Post 25 lip 2018, o 15:33

Witam wszystkich otwieram drugi wątek dotyczący nawigacji DVD ponieważ reanimuję pierwsze w swoim życiu Subaru. kupione przeze mnie Subaru Nie posiadało żadnej płyty w napędzie DVD Kupiłem dwie płyty oznaczone jako upgrade mapy do systemu nawigacji core 2 Subaru Legacy rocznik 2010. kiedy wkładam płytę DVD do czytnika DVD praktycznie nic się nie dzieje cisza Nawet nie słychać pracującej płyty a na ekranie jest nieustający komunikat Proszę włożyć płytę DVD. Auto posiada kamerę cofania która powinna się załączać Podczas wrzucenia wstecznego biegu Ale na ekranie widnieje nieustannie komunikat Proszę włożyć płytę DVD. Stąd moje pytanie. CZY PROBLEM JEST Z CZYTNIKIEM DVD A MOŻE POSIADAM NIEWŁAŚCIWY SYSTEM STARTOWY Z JAKĄŚ WERSJĘ OPROGRAMOWANIA ? Zaznaczam że akumulatory był podpięty a potem ponownie zamontowany i był komunikat kody OK.[IMG]//uploads.tapatalk-cdn.com/201807 ... 2a557a.jpg[/IMG]
Ostatnio zmieniony 25 lip 2018, o 15:33 przez marcin.rogala1981, łącznie zmieniany 1 raz.



rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Nawigacja DVD

Post 25 lip 2018, o 15:42

Odniosę się do MY07, ale podejrzewam, że w nowszych (z nawigacją DVD) jest tak samo. Po każdym odpięciu akumulatora, aby uruchomić nawigację w napędzie musiała siedzieć oryginalna płyta dostarczona wraz z autem, która zawiera zapewne kawałek jakiegoś innego softu. Dopiero później można było odpalić płytę z aktualnymi mapami.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

marcin.rogala1981
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja DVD

Post 25 lip 2018, o 15:56

Tak Też tak słyszałem Dlatego napisałem do osoby od której odkupiłem upgrade mapy i ta osoba poinformowała mnie że każdy upgrade mapy Posiada również ten początkowy Soft który powinien wszystko wgrać ale coś mi tutaj nie pasuje dlatego poruszyłem ten wątek. To ty dałeś mi namiar do pana Daniela odnośnie licznika więc Danielem Jestem w kontakcie ale kontynuując wątek z pierwszej płyty startowej z systemem do nawigacji DVD czy Ktokolwiek widział ktokolwiek wie gdzie można coś takiego uzyskać bądź pożyczyć od kogoś aby wystartować cały system ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


sebek
1 gwiazdka
Auto: Subaru Forester S-Turbo 20th Anniversary
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Nawigacja DVD

Post 27 lip 2018, o 08:52

1) pytanie (podchwytliwe) gdzie wkładasz płytę? bo tam są 2 czytniki, od map jest za plastikowym panelem z napisem DVD tuż pod tym który widzisz, panel trzeba zdjąć
2) mam DVD do Forestera 2008-2012 z tym samym rodzajem mapy może zadziała

marcin.rogala1981
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja DVD

Post 21 sie 2018, o 09:22

Sebek już wiem że płytę należy włożyć pod że tak powiem plastikową osłonkę z napisem DVD zamiast osobny czytnik DVD do map i oczywiście jeżeli jest taka możliwość Sebek Czy możesz podzielić się z płytą startową którą posiadasz w swoim Forester ? jeżeli chodzi o szczegóły możemy dogadać to na prywatnej wiadomości Pozdrawiam Marcin

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


subleo
0 gwiazdek
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Nawigacja DVD

Post 28 sie 2018, o 11:56

Gdybyś jeszcze nie miał, oprogramowanie startowe do nawigacji (loading.kwi): https://1drv.ms/u/s!ArDymvxroN8egWlrvc81RZmLlWe-

Kajtek82
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Nawigacja DVD

Post 29 sie 2018, o 09:09

Jak jesteś z Warszawy albo bywasz w okolicy to zapraszam. Mam te oryginalne płyty od navi.

marcin.rogala1981
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Nawigacja DVD

Post 12 wrz 2018, o 13:16

Kajtek oraz wszystkim innymi dziękuję za pomoc temat ogarnięty.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ