Forester - wymiana oleju w CVT

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
momores
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester - wymiana oleju w CVT

Post 17 wrz 2018, o 14:17

Może ktoś polecić dobry serwis automatycznych skrzyń w Warszawie? Pacjent to forester xt 2015r 60 tys. przebiegu.



paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Forester - wymiana oleju w CVT

Post 17 wrz 2018, o 15:46

A skrzynia się rozpadła czy olej do wymiany ... Bo jeśli do oleju to chyba każdy da radę .... Ja na ten przykład wymieniam sam ...
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

momores
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester - wymiana oleju w CVT

Post 17 wrz 2018, o 20:33

Ze skrzynią wszystko ok. Wymianę chcę zrobić metodą dynamiczną a to raczej samemu trudno,

Paulus1008
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Impreza WRX Type RA STi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Forester - wymiana oleju w CVT

Post 17 wrz 2018, o 20:41

Podług serwisówki oleju w CVT się nie wymienia, chyba, że samochód ciągnie przyczepę. Wówczas trzeba wymieniać olej co 30 tyś. km. Ponadto do tej skrzynie jest olej dostępny tylko w ASO i kosztuje (jak dobrze pamiętam) 82 zł/litr. Do skrzyni (pustej) wchodzi ok 9 litrów. Przy dynamicznej wymianie pójdzie przynajmniej drugie tyle.

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Forester - wymiana oleju w CVT

Post 17 wrz 2018, o 21:00

I co pewnie skrzynia zrobi 200 tys na tym samym oleju. No nie chce mi się wierzyć....
Co 60 tys wymień olej dla świętego spokoju. Każdy producent olejów ma dla skrzyni CVT olej. Motul ma np " Motul multi CVTF" , Elf ma "ELF ELFMATIC CVT". Każdy dedykowany do skrzyni CVT. Więc dlaczego ma być lany olej tylko z ASO. A no i każda ze stron (dobierz olej) podaje że do pustej wchodzi ok 12 litrów (11,9 do 12.4)

ODPOWIEDZ