Błąd 21 czujnik temp. płynu forester sf

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
luki_man
4 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 2 razy

Błąd 21 czujnik temp. płynu forester sf

Post 20 wrz 2018, o 22:28

Hej.
No wreście coś się zepsuło w moim forku :) Jak słowo daje już dawno nie miałem przyjemności z czymś powalczyć w tym aucie. Ale do rzeczy.

Pacjent Forester SF 2.0 122km 1998r
Dziś połączyłem kostki pod kierownicą i wymrugało błąd 21 czyli czujnik temperatury płynu chłodzącego. Auto ma takie objawy że szarpie na niskich obrotach. Wiem że te modele miały ten problem ale teraz szarpanie sie nasila.
No i niby wszystko jasne ale... W tym kanale łączącym obie połówki bloku silnika są dwa czujniki. Jeden jedno pinowy (malutki), a drugi większy dwu pinowy. I teraz pytanie. Uszkodzenie którego z nich sygnalizuje ECU?



ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Błąd 21 czujnik temp. płynu forester sf

Post 21 wrz 2018, o 04:53

Jeden masz pewnie dla zegarów. Prosta sprawa. Zagrzej silnik i odepniesz któryś. Jak Ci zniknie wskaz na desce tzn że drugi jest czujnikiem dla ECU.

luki_man
4 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 2 razy

Błąd 21 czujnik temp. płynu forester sf

Post 21 wrz 2018, o 07:58

Jak ktoś coś mądrego napiszę to aż miło przeczytać. Masz rację tak zrobię. Bo na zegarach pokazuje mi dobrą temperaturę.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka


luki_man
4 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 2 razy

Błąd 21 czujnik temp. płynu forester sf

Post 21 wrz 2018, o 12:34

A tak z ciekawości. Ma ktoś charakterystykę takiego czujnika? Bo on działa na zasadzie rezystancji. Albo Czy mógłby ktoś zmierzyć jaką rezystancję ma czujnik przy jakiejś określonej temperaturze?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka


ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Błąd 21 czujnik temp. płynu forester sf

Post 21 wrz 2018, o 13:58

Tak jest to czujnik rezystancyjny. Są w internetach tabelki w zasadzie nie będzie subarowski odbiegał wiele od innych.

ODPOWIEDZ