Forester 2.0D XC z 2010 r. zanikające wspomaganie.

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
mad
0 gwiazdek
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Forester 2.0D XC z 2010 r. zanikające wspomaganie.

Post 17 paź 2018, o 11:20

Witam
Może ktoś podpowiedzieć w tym temacie Forester z 2010 roku 2.0D XC. Wspomaganie działało dobrze i nagle podczas manewrowania na parkingu przestało. Wygląda to teraz w ten sposób, że podczas jazdy działa, a po zatrzymaniu jest jeszcze pół ruchu kierownicą i przestaje działać. Ktoś może podpowiedzieć jaka jest przyczyna i co z tym zrobić?

Jak się okazało rano jak samochód ostygł wspomaganie zaczęło chodzić, chociaż odnoszę wrażenie że na postoju kierownica chodzi trochę ciężej jak było wcześniej.

O co tu chodzi?



Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 491 razy

Forester 2.0D XC z 2010 r. zanikające wspomaganie.

Post 17 paź 2018, o 17:52

Kończy się pompa wspomagania. Pewnie jak dodasz więcej gazu przy parkowaniu to wspomaganie się pojawi.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Forester 2.0D XC z 2010 r. zanikające wspomaganie.

Post 18 paź 2018, o 07:39

A czy na pewno w tych rocznikach jest pompa a nie wspomaganie elektr. ?
pozdrawiam
Grzegorz

mad
0 gwiazdek
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Forester 2.0D XC z 2010 r. zanikające wspomaganie.

Post 18 paź 2018, o 08:10

Właśnie prawdopodobnie jest elektryczne, bo żadnego zbiorniczka z olejem do wspomagania nie znalazłem, bo nie wiem jak to inaczej sprawdzić?

A jeśli jest elektryczne, to jaka może być przyczyna takiego zachowania się wspomagania?

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Forester 2.0D XC z 2010 r. zanikające wspomaganie.

Post 19 paź 2018, o 07:31

Wybierz się na komputer, powinno wypluć jakieś błędy. Ale myślę że tutaj pewnie problem ze sterowaniem wspomagania, czytaj elektronika.
Z drugiej strony, jak przegazujesz na postoju to wraca wspomaganie? Wiem że jest elektryczne, ale może masz coś z ładowaniem akumulatora na wolnych obrotach. Dlatego taki cyrk na postoju.

mad
0 gwiazdek
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Forester 2.0D XC z 2010 r. zanikające wspomaganie.

Post 19 paź 2018, o 14:15

W chwili obecnej wszystko chodzi dobrze, dzisiaj zrobię więcej kilometrów to się okaże czy znowu nie zacznie wariować.

ODPOWIEDZ