żarniki D2R Forester SG- wypalone?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
markos007
2 gwiazdki
Auto: pilot N/A
Polubił: 0
Polubione posty: 0

żarniki D2R Forester SG- wypalone?

Post 27 lis 2018, o 18:52

od ponad roku użytkuję Forska SG polifta z fabrycznyki ksenonami.
Czy powinienem się już rozglądać za nowymi żarnikami? Jadąc w terenie niezabudowanym mam trochę dyskomfort jakby światła nie za dobrze już oświetlały drogę, nie wiem czy jest możliwe, że przez 10 lat nie były wymieniane żarniki ale może ktoś może porównać czy po wymianie zasięg będzie dużo lepszy?



markos007
2 gwiazdki
Auto: pilot N/A
Polubił: 0
Polubione posty: 0

żarniki D2R Forester SG- wypalone?

Post 27 lis 2018, o 18:53

Może jednak szukam dziury w całym? ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka


ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

żarniki D2R Forester SG- wypalone?

Post 27 lis 2018, o 20:42

Wypalony żarnik z tego co wiem zmienia barwę na bardziej różową. Może same odbłyśniki juz nie sa takie połyskujące jak kiedyś. Przy tej pogodzie chyba wszystkie światła świecą kiepsko. Ma to związek z zabrudzeniem "szkieł" reflektorów.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

żarniki D2R Forester SG- wypalone?

Post 27 lis 2018, o 21:46

Ile kkm przebiegu?
Masz światła dzienne?
Mnie starczyły na ok. 100kkm i padł jeden. Różnica przed zgonem była b. zauważalna.
Taki fruziowy kolor.
Forek to słabe światła. Miałem zenony.
Dolce far niente ;-)

tasiorr
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: WPI
Auto: Forest XT 2.5 bi fuel
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 1 raz

żarniki D2R Forester SG- wypalone?

Post 27 lis 2018, o 23:31

Odbłyśnik z czasem już tak nie odbija światła, plastik reflektora matowieje. Ja po zakupie musiałem rozkleić lampy bo ktoś spierd.. robote i parowały, do tego były brudne.
Rozkleiłem wypolerowałem, wymieniłem żarniki i regulacja na stacji diag. - różnica bardzo duża, ale to głównie dlatego że jakiś idiota włożył d2s :wall:
Mimo to widoczność była zajebista. Po roku już nie jest tak rewelacyjnie... spróbował bym teraz zregenerować odblysniki i znow polerka kloszy.
Ewentulanie możesz delikatnie swiatla podnieść na regulacji, ale jasności nie poprawisz tylko zasięg
Wg mnie swiecą poprawnie.

markos007
2 gwiazdki
Auto: pilot N/A
Polubił: 0
Polubione posty: 0

żarniki D2R Forester SG- wypalone?

Post 28 lis 2018, o 10:28

tasiorr pisze:
27 lis 2018, o 23:31
Odbłyśnik z czasem już tak nie odbija światła, plastik reflektora matowieje. Ja po zakupie musiałem rozkleić lampy bo ktoś spierd.. robote i parowały, do tego były brudne.
Rozkleiłem wypolerowałem, wymieniłem żarniki i regulacja na stacji diag. - różnica bardzo duża, ale to głównie dlatego że jakiś idiota włożył d2s :wall:
Mimo to widoczność była zajebista. Po roku już nie jest tak rewelacyjnie... spróbował bym teraz zregenerować odblysniki i znow polerka kloszy.
Ewentulanie możesz delikatnie swiatla podnieść na regulacji, ale jasności nie poprawisz tylko zasięg
Wg mnie swiecą poprawnie.
właśnie, w ksenonie też jest normalna regulacja w lampie? pomimo, że jest samopoziomowanie? jeśli tak to na pewno muszę je trochę podnieść :)

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

żarniki D2R Forester SG- wypalone?

Post 28 lis 2018, o 10:50

markos007 pisze:
28 lis 2018, o 10:28
w ksenonie też jest normalna regulacja w lampie?
Lol.

A jak chcesz je ustawić????

Samopoziomowanie ma zadanie zniwelować różnice w zależności od odciążenia auta.
:mrgreen:
Dolce far niente ;-)

sasek94
2 gwiazdki
Auto: impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

żarniki D2R Forester SG- wypalone?

Post 28 lis 2018, o 11:06

Powinieneś mieć normalna regulacje przy lampie By ustawić poziom startowy.
Radzę jednak spojrzeć na odbłyśniki w soczewkach. U mnie w Hawk-u prawie nie było lustra.

markos007
2 gwiazdki
Auto: pilot N/A
Polubił: 0
Polubione posty: 0

żarniki D2R Forester SG- wypalone?

Post 29 lis 2018, o 09:46

sasek94 pisze:
28 lis 2018, o 11:06
Radzę jednak spojrzeć na odbłyśniki w soczewkach. U mnie w Hawk-u prawie nie było lustra.
w Forku SG nie ma soczewki przy ksenonie

tomzyl
2 gwiazdki
Lokalizacja: WW
Auto: Forester SG 2.0X AT
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

żarniki D2R Forester SG- wypalone?

Post 1 gru 2018, o 11:52

Ale Odbłyśniki na jakieś 99% są już zmatowiałą, nadpalone. Mam porównanie, bo prawa lampa jest u mnie od nowości, a lewa po jakimś dzwonie wymieniona. Szkło bardziej przezroczyste, mniej syfu w środku, odbłyśnik bardziej lustrzany. Najlepiej wyjąc, odesłać do regeneracji całość z czyszczeniem, chyba ze się komuś chce bawić i ma czas na takie rzeczy to rozebrać i odblysniki wymienić na regenerowane.
I w sumie tyle. Palniki to wiadomo, można zawsze dać świeże ale bez ww to nie ma co grzebać:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ