Bylejakie radio

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Bylejakie radio

Post 28 lis 2018, o 13:06

Droga wycieczko,
Spędzam codziennie ~2h w Legacy z 2001 roku, w którym mam radio z mniej więcej tej samej epoki, to jest kaseciak, bez żadnych dodatkowych wejść. To nie jest seryjne radio Subarowe, jakiś Pioneer, w gruncie rzeczy całkiem przyzwoity, no ale jednak nie ta era. A ponieważ mieszkamy na środku nigdzie, to jedyne radia jakie łapię, to niektóre kanały Polskiego Radia i Radio Zet. No i ja już tak nie mogę :wall: W ciągu 45min drogi do pracy mam 3 bloki reklamowe, w których wiadomo co się dzieje.
Trochę popłynęłam.
O co chodzi. Ponieważ nałogowo słucham audiobooków - z telefonu na słuchawce, chcę to zmienić. Chciałabym kupić naprawdę byle jakie radio, które można połączyć z telefonem przez AUX lub Bluetooth, lub ma chociaż USB, żeby włączać sobie audiobooki, a czasem od biedy puścić jakąś muzykę, ale bez najmniejszych audiofilskich zapędów. Auto jest stare i zużyte, trzeszczy, hałasuje i nie ma wyciszenia. Nie zamierzam tego zmieniać, nie planuję wymieniać głośników (seria). Założenie jest takie, że robimy low budget aż piszczy.
No i wreszcie pytanie zasadnicze:
Czy taki chłam to wyrzucone 90zł i będę zaraz wymieniać na nowe? https://allegro.pl/oferta/radio-samocho ... 7695517459
Bo to: https://allegro.pl/pioneer-mvh-s100ub-r ... 98596.html to już jest w tym wypadku górna półka i najwyższa kwota którą jestem w stanie poświęcić.
Co Państwo na to podpowie?



danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 90 razy
Polubione posty: 150 razy

Bylejakie radio

Post 28 lis 2018, o 13:42

Jeśli chodzi o Pioneera to mam poprzedni model (chyba), w kazdym razie bardzo podobny. Siedzi w jednej firmówce od kilku lat i jest ok. Oczywiście dzwięk nie powala. Jest jakiś problem z połączeniem telefonu przez bluetooth, ale pozostałe funkcje są ok. Za te pieniądze jest :thumb:

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Bylejakie radio

Post 28 lis 2018, o 13:58

Ja od zawsze miałam Pioneery w samochodach, ale raczej z górnej półki. Przypuszczam, że ten z linka ujdzie, ale jeśli mogę wydać 100zł mniej na ten drugi chłam, to wolę ;-)

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Bylejakie radio

Post 28 lis 2018, o 15:28

Barbie, mam Kenwood 4051 na sprzedaż. Cena - 120 zł.
Jeśli chcesz to PW.
pozdrawiam
Grzegorz

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Bylejakie radio

Post 28 lis 2018, o 21:28

barbie, sprawdź czy do Twojego modelu radia nie można podłączyć wirtualnej zmieniarki. O np coś takiego https://allegro.pl/cyfrowa-zmieniarka-p ... 78359.html
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Bylejakie radio

Post 28 lis 2018, o 21:51

Te najtańsze chałmy maja problem z odbieraniem radia, gubia sygnał itd. Podstawowy model normalnego/znanego producenta spełni twoje oczekiwania
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Bylejakie radio

Post 28 lis 2018, o 21:59

Mają problem z odbiorem bo nie zasilają wzmacniacza w antenie. Większość samochodów na rynku ma wzmacniacz wbudowany w podstawie anteny. Trzeba dokupić tzw separator wtedy dopiero radio odbiera jak powinno. W innym samochodzie mam najtańszego chińczyka 2 din i gra dobrze prawie jak Ori radio, nie gubi stacji MP3 i BT działa elegancko. Ale na pewno lepsze będzie coś oryginalnego. Jak miałbym wybór dać 90 za chinola albo noname to wolę dać 150 za używane markowe radio.

sasek94
2 gwiazdki
Auto: impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Bylejakie radio

Post 29 lis 2018, o 00:26

W imprezie jest wzmacniacz w słupku lewym. Wystarczy pilnować żeby podpiąć plus z radia.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Bylejakie radio

Post 29 lis 2018, o 23:33

sasek94 pisze:
29 lis 2018, o 00:26
W imprezie jest wzmacniacz w słupku lewym
Czyli w legacu też tak może być? Przestała działać wbudowana w szybę antena to obciąłem kabel za radiem i wstawiłem zwykłą pod plastiki. Odbiera tylko kilka stacji w mieście a w trasie niezbyt działa.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Bylejakie radio

Post 30 lis 2018, o 01:08

barbie pisze:
28 lis 2018, o 13:06
Auto jest stare i zużyte, trzeszczy, hałasuje i nie ma wyciszenia. Nie zamierzam tego zmieniać, nie planuję wymieniać głośników (seria). Założenie jest takie, że robimy low budget aż piszczy.
To może kup słuchawki bezprzewodowe do telefonu? Takie wielkie nauszniki. Będziesz miała wyciszenie auta i dobre granie :)
Jest ryzyko, musi być wybór.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Bylejakie radio

Post 30 lis 2018, o 08:39

ptk22, chyba jednak lepiej a zwłaszcza bezpieczniej prowadzić samochód słysząc co się dzieje dookoła?
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Bylejakie radio

Post 30 lis 2018, o 17:00

ptk22 pisze:
30 lis 2018, o 01:08
barbie pisze:
28 lis 2018, o 13:06
Auto jest stare i zużyte, trzeszczy, hałasuje i nie ma wyciszenia. Nie zamierzam tego zmieniać, nie planuję wymieniać głośników (seria). Założenie jest takie, że robimy low budget aż piszczy.
To może kup słuchawki bezprzewodowe do telefonu? Takie wielkie nauszniki. Będziesz miała wyciszenie auta i dobre granie :)
Ale problemem tu nie jest brak wyciszenia auta, tylko archaiczne radio. Mam słuchawki bezprzewodowe (doszune) i w nich jeżdżę, bo pełnią też funkcję zestawu słuchawkowego. A ściślej jeżdżę w jednej, bo uważam, że dobrze słyszeć jak pracuje auto i co się dzieje wokół.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Bylejakie radio

Post 30 lis 2018, o 20:16

inquiz pisze:
29 lis 2018, o 23:33
sasek94 pisze:
29 lis 2018, o 00:26
W imprezie jest wzmacniacz w słupku lewym
Czyli w legacu też tak może być? ...
W Legacu III jest wzmacniacz antenowy.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Bylejakie radio

Post 30 lis 2018, o 21:08

barbie pisze:
30 lis 2018, o 17:00
dobrze słyszeć jak pracuje auto
Dlatego nie używam radia w subaru i garbusie. A w hondzie używam cały czas, bo wolę nie słyszeć jak pracuje to auto :-p
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
kwlkp (15 gru 2018, o 18:47)
Jest ryzyko, musi być wybór.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Bylejakie radio

Post 5 gru 2018, o 19:34

ptk22 pisze:
30 lis 2018, o 21:08
Dlatego nie używam radia w subaru i garbusie. A w hondzie używam cały czas, bo wolę nie słyszeć jak pracuje to auto :-p
W starym Legasiu bulgotu nie posłucham, raczej chodzi o to, że wolę słyszeć czy coś mi nie odpadło :giggle:
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (6 gru 2018, o 00:17)

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Bylejakie radio

Post 9 gru 2018, o 12:50

Grzegorz pisze:
28 lis 2018, o 15:28
Barbie, mam Kenwood 4051 na sprzedaż. Cena - 120 zł.
Jeśli chcesz to PW.
Polecam tego allegrowicza! Moje życie wreszcie nabierze dźwięku :mrgreen:
Obrazek
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 2):
euyot (9 gru 2018, o 14:04) • Konto usunięte (9 gru 2018, o 15:11)

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Bylejakie radio

Post 9 gru 2018, o 22:43

barbie, ładnie posprzątałaś auto do zdjęcia :giggle:
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 2):
barbie (11 gru 2018, o 17:49) • kwlkp (15 gru 2018, o 18:48)
Jest ryzyko, musi być wybór.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Bylejakie radio

Post 9 gru 2018, o 23:14

Kiedyś, w czasach świetności tego auta (żeby nie było mam je dalej i sobie chwalę), wsiada pracownik i zagaja "o, ładnie tu. I drewienko... Co to za drewno? Odpowiedziałem -polipropylen japoński.


Podłączę się pod temat radia.
Potrzebuję zamontować kamerę cofania.
Występują sprzęty w rozmiarze 1DIN z funkcją ekranu?
A może w lusterko?
Najmniej chętnie 2din, wiązałoby się z rzeźbą w centralnej konsoli.
Nie chciałbym wartości auta podwoić przy tej operacji

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Bylejakie radio

Post 10 gru 2018, o 18:51

BiP pisze:
9 gru 2018, o 23:14
Występują sprzęty w rozmiarze 1DIN z funkcją ekranu?
Mnóstwo tego w necie, albo mały ekran co się mieści na 1DIN albo taki wysuwany z radia większy. Niektóre radia mają już w zestawie kamerę.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Bylejakie radio

Post 11 gru 2018, o 17:50

BiP pisze:
9 gru 2018, o 23:14
Co to za drewno? Odpowiedziałem -polipropylen japoński
Też mnie to zachwyca i często powtarzam, że mam Legacy wykończone w drewnie :mrgreen:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Bylejakie radio

Post 11 gru 2018, o 23:35

barbie pisze:
11 gru 2018, o 17:50
Legacy wykończone w drewnie
Siding gdyby co :-)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Bylejakie radio

Post 12 gru 2018, o 00:20

Wysuwany ekran odpada. Mam talenty szerokie i pewnie urwę już przy montażu. Z ekranem w lusterku popróbuję. Najmniej inwazyjne, cofając intuicyjnie w lusterko się patrzy. Jedyny problem to niewiadomy sposób mocowania podsufitki.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Bylejakie radio

Post 12 gru 2018, o 00:25

BiP, ktoś wrzucał na forum montowanie ekranu w miejscu schowka na środku deski rozdzielczej w miejscu schowka między nawiewami. Skoro masz obk, może w tej wersji, to może idź tym tropem (konkretnego wątku nie pamiętam) bo tam wchodził jakiś tablet i nie kosztowało to za dużo (sam rozważałem u siebie).
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Bylejakie radio

Post 12 gru 2018, o 00:35

OBKiem umiem cofnąć bez strat większych, zadanie dotyczy busa. Gigantyczne martwe pole, patrząc przez tylnią szybę. Boczne lustra pomagają, ale nie za wiele. Lubią zaparować, czy pokryć się błotem. kamerka w okolicy tablicy rej. rozwiązałaby problem.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Bylejakie radio

Post 12 gru 2018, o 00:52

BiP pisze:
12 gru 2018, o 00:35
kamerka w okolicy tablicy rej. rozwiązałaby problem.
Nie lepiej po prostu zamontować czujniki? Kamerka na takiej wysokości będzie szybko zarastać syfem. W busie raczej boki widać dobrze w dużych lusterkach, kwestia czy na coś nie najedziesz. Ja tam mam przynajmniej jak mi się zdarzało prowadzić.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

ODPOWIEDZ