Czy serwisowi należy się kasa ???

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Czy serwisowi należy się kasa ???

Post 11 gru 2018, o 17:21

:cofee: :popcorn:



ujar
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Impreza GT
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Czy serwisowi należy się kasa ???

Post 11 gru 2018, o 17:32

paku pisze:
11 gru 2018, o 17:13
Absolutne kłamstwo.
OK. W takim układzie proszę zacytować pozycję z faktury, którą Pan opłacił. Nie chciałbym kolejnej słownej przepychanki, ale trzymajmy się faktów. Mechanik (z wieloletnim stażem, doświadczeniem i pasją) dokonał wszelkich starań trzymając się procedury jaka winna być przeprowadzona w tym konkretnym przypadku (mam wymienić poszczególne punkty tejże procedury?). Nie jest naszą intencją aby wyjechał Pan niesprawnym samochodem z poczuciem, że wydał Pan pieniądze a nie przyniosło to żadnych efektów. A co w sytuacji gdyby u tego drugiego mechanika okazało się, że to konwerter? Naprawiałby Pan wtedy u nas, bo by się okazało, że nasze podejrzenia są słuszne. Proszę zrozumieć, że skoro przeprowadziliśmy próbę trzy raz i skrzynia nie chciała przejść adaptacji, to znaczy, że mieliśmy pełne prawo podejrzewać konwerter. Bardzo mi przykro, że tak wyszło, najwyraźniej tak miało wyjść. Być może w tym przypadku do 5 razy sztuka...
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
FUX (11 gru 2018, o 18:38)

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Czy serwisowi należy się kasa ???

Post 11 gru 2018, o 17:46

Mnie się wydaje że cała sprawa nie rozbija się o to, że samochód nie został naprawiony w ASO, tylko o to, że klient został skasowany za nieskuteczną próbę, czyli w jego rozumieniu - za nic.
I o ile np. serwisach elektroniki jest to standardem, że jeśli nie podejmuje się dalszej naprawy, to płaci się za diagnozę, o tyle w warsztatach samochodowych się z tym nie spotkałam. Ale nie byłam we wszystkich i może miałam szczęście ;-)

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Czy serwisowi należy się kasa ???

Post 11 gru 2018, o 17:48

Na fakturze napisaliście sobie oczywiście diagnostyka komputerowa. Używanie tego argumentu jest lekko dziwne, ale proszę bardzo ...

Nic nie zarzucam Państwa mechanikowi, na pewno się starał i zrobił co mógł, a oprócz tego zachował się bardzo w porządku zgłaszając, że nic nie wskórał.

Zarzucam państwa firmie, że zlecenie nie zostało wykonane, a pomimo tego zażądano ode mnie pieniędzy powołując się na nieistniejącą wadę konwertera.

Jak widać porażka jest sierotą, jak zawsze ...
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Czy serwisowi należy się kasa ???

Post 11 gru 2018, o 17:49

Ale clue problemu, skoro już wyszedł na forumową wokandę, jest taki, na co się klient umawiał: czy na diagnostykę komputerową plus uczenie skrzyni i za to płaci bez względu na to ile prób serwis podjął i czy się udały, - czy też umawiał się na naprawę. Bo jeśli na naprawę to został nabity w bambuko bez względu czy jest naiwny czy nie. A jeśli na diagnostykę i uczenie to nie ma o co mieć pretensji. Możliwe też, że zlecenie nie zostało do końca sprecyzowane i stąd rozgoryczenie klienta, który nie chce zapłacić za niewykonaną naprawę.
pozdrawiam
Grzegorz

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Czy serwisowi należy się kasa ???

Post 11 gru 2018, o 18:49

Raju, tak trochę pobocznie.
Analogia taka.
Jest przegląd któryś tam forka. Są zdejmowane koła, czyszczenie zacisków, klocków, etc. Przychodzi jenżynier we fraku i mówi, że klocki jeszcze kilka kkm i trzeba będzie wymienić.
Idę zobaczyć. Te kilka kkm to nadinterpretacja, ale miałem jechac na narty do Włoch, to z bagażnika wyciągam komplet nowych klocków.

Faktura. Pozycja wymiana klocków. Pytam wyfraczonego, czy założyli wyczyszczone te stare, założyli koła po czym operacja wymiany została dokonana. Odparł, że nie.
No to nie płacę.

Lekka konsternacja.

No usługę wykonali.

Pytam, dlaczego dwa razy mam za to zapłacić. Raz w ramach przeglądu, drugi za fikcję. Skończyli na tym, że nie zapłaciłem za wymianę i założyli stare.
Taką "renomę" ma Subaru w PL.

Na marginesie to od Marka powinno wiele serwisów się uczyć, jak obsługiwać Klienta.
I nie przeszkadzało mi, że marmurów nie było.
Nie zrozumiesz tego z poziomu stolicy.

P.S. Dlaczego, jak zwykle, Twój Pryncypał się mignął od odpowiedzi i tradycyjnie wykręcił się sianem, gdzie wtopa Wasza ewidentna?
Dolce far niente ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Czy serwisowi należy się kasa ???

Post 11 gru 2018, o 19:54

Grzegorz pisze:
11 gru 2018, o 17:49
A jeśli na diagnostykę i uczenie to nie ma o co mieć pretensji.
No chyba, że się umawiał na diagnozę ;-) Język polski pięknym jest. :giggle:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

ODPOWIEDZ