[Obk I] różnica w skrzyniach automatycznych

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

[Obk I] różnica w skrzyniach automatycznych

Post 1 gru 2018, o 13:26

Cześć,
Poszukałem trochę na necie ale nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Jestem zainteresowany obkiem (z padnięta skrzynią automatyczną) 1gen z 1997 roku (produkcja w Japonii )w którym oryginalnie była skrzynia TZ102Z3DBA.
Mam części z rozbitego obk 1 gen z 1996 roku wyprodukowanego w USA tam skrzynia automatyczna ma oznaczenia TZ102Z2ABA.
Moje pytanie jest następujące:
Czy skrzynia z mojego rozbitka bez przeróbek będzie pasować do tego z zepsutą skrzynią? Czy jednak będą jakieś różnice?
Jeśli jest możliwość to proszę o linki do stronek z informacjami.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego mądrego telefonu



Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

[Obk I] różnica w skrzyniach automatycznych

Post 1 gru 2018, o 15:00

Jeśli to Amerykaniec to nie do końca będzie to grało. Musiałbyś przełożyć też sterownik skrzyni. Wydaje mi się że inaczej tam jest sterowane sprzęgło transferu. Tam na odwrót. Ale gabarytowo skrzynia jest taka sama. Końcowe oznaczenia są tylko dla serwisu, chodzi tu o części w przypadku zamawiania. Silniki w obu samochdach są takie same? I poproś o oznaczenie sterownika skrzyni. W foresterze jest nad nogami kierowcy tutaj powinno by tak samo. Gdzieś się dokopałem do oznaczeń, 7 symbol o oznaczenie budy w której skrzynia się znajdowała, ale nie jak się to kupy trzyma. Trudno jednoznacznie powiedzieć czy to będzie grało, bo jest bałagan w oznaczeniach tych skrzyń. EU nie ma bazy US i na odwrót. Jedynie Japończyki wiedza co gdzie siedzi. Ale myślę że jeśli sterownik skrzyni i silnik będą takie same o powinno być ok.


Wysłane z mojego M2mini przy użyciu Tapatalka


dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

[Obk I] różnica w skrzyniach automatycznych

Post 1 gru 2018, o 20:50

ewemarkam pisze:Jeśli to Amerykaniec to nie do końca będzie to grało. Musiałbyś przełożyć też sterownik skrzyni. Wydaje mi się że inaczej tam jest sterowane sprzęgło transferu. Tam na odwrót. Ale gabarytowo skrzynia jest taka sama. Końcowe oznaczenia są tylko dla serwisu, chodzi tu o części w przypadku zamawiania. Silniki w obu samochdach są takie same? I poproś o oznaczenie sterownika skrzyni. W foresterze jest nad nogami kierowcy tutaj powinno by tak samo. Gdzieś się dokopałem do oznaczeń, 7 symbol o oznaczenie budy w której skrzynia się znajdowała, ale nie jak się to kupy trzyma. Trudno jednoznacznie powiedzieć czy to będzie grało, bo jest bałagan w oznaczeniach tych skrzyń. EU nie ma bazy US i na odwrót. Jedynie Japończyki wiedza co gdzie siedzi. Ale myślę że jeśli sterownik skrzyni i silnik będą takie same o powinno być ok.


Wysłane z mojego M2mini przy użyciu Tapatalka
Silniki takie same. Sterownik do skrzyni swojej gdzieś mam

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

[Obk I] różnica w skrzyniach automatycznych

Post 1 gru 2018, o 21:46

Porównaj sterowniki jeśli będą takie same to powinno to grać.

ODPOWIEDZ