Zmiana skrzyni biegów.

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Jerzuszn
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GF
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Zmiana skrzyni biegów.

Post 13 gru 2018, o 20:14

Witojcie,

Szukałem po forum (być może niedokładnie ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie). Otóż od początku:

Niedawno jakiś "zawodowy kierofca" wjechał mi centralnie w bok mojej Imprezy GF8 (2.0 N/A 115KM). Czekam jeszcze na wycenę jego ubezpieczalni, ale tak czy inaczej będzie "całka". Dzisiaj mój bardzo dobry znajomy zadzwonił do mnie, że ma na warsztacie Forka 2.5 N/A (USDM), w którym silnik kaput. Poza silnikiem i cieknącą pompą ABSu wszystko sprawne. I tu moje pytanie - czy skrzynia z 2.5 N/A (ozn. TY755VC1BA) będzie pasowała do silnika EJ20E (obecna skrzynia ma ozn. TY752XRCAA), bo padł pomysł odkupienia Forka i przeszczepienia tam silnika z mojej Imprezy. Ewentualne info na temat pewnych (nie domniemanych) komplikacji z tym związanych również mile widziane.



sasek94
2 gwiazdki
Auto: impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Zmiana skrzyni biegów.

Post 13 gru 2018, o 20:24

Który rocznik forka?
Wydaje mi się, że w forku już będzie inny osprzęt silnika.

Jerzuszn
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GF
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Zmiana skrzyni biegów.

Post 13 gru 2018, o 20:26

Forek pierwszej generacji, 99r, przedlift. Cały osprzęt jestem w stanie przerzucić ze swojej imprezy, bo ona jeździ, tylko zamiast samochodu mam metalowego banana.

sasek94
2 gwiazdki
Auto: impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Zmiana skrzyni biegów.

Post 14 gru 2018, o 00:22

Silnik na skrzynie siądzie na 100%, kwestia innych przełożeń. Nie wiem jak silnik osprzętowo i elektycznie się różni, ale pewnie bedzie ciut roboty.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Zmiana skrzyni biegów.

Post 14 gru 2018, o 01:19

Przeszczep samej skrzyni będzie wymagał przerobienia mocowania rozrusznika bo Twoja obecna jest mocowana na 4 śruby, ta z forka na 8 śrub. Chyba że przeszczepisz też rozrusznik. Do tego sprawdź przełożenie swojej skrzyni, ta z forka ma 4.11. Może będzie trzeba zmienić też tylny dyfer.

Zmiana silnika będzie wymagać dużej ingerencji w elektrykę - konieczność pożenienia dwóch różnych wiązek silnikowych i przerobienia kostek wiązki kabinowej pod inne ECU. Od groma roboty.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Zmiana skrzyni biegów.

Post 14 gru 2018, o 08:35

skwaro pisze:
14 gru 2018, o 01:19
Od groma roboty.
Lepiej szukać 115 albo przeszczepić do Imprezy 2.2 :thumb:

Jerzuszn
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GF
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Zmiana skrzyni biegów.

Post 14 gru 2018, o 09:35

Nie zrozumieliście mnie do końca. Chcę wrzucić silnik z mojej imprezy do forka, w którym umarł silnik. Także przełożenia nie grają tutaj roli, bo od skrzyni do kół wszystko zostaje tak jak jest. Chodzi tylko o to, czy blok skrzyni w miejscu styku z blokiem silnika jest taki sam? Z koniecznością modyfikacji wiązki się liczę.

Jerzuszn
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GF
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Zmiana skrzyni biegów.

Post 14 gru 2018, o 09:36

Konto usunięte pisze:
14 gru 2018, o 08:35
Lepiej szukać 115 albo przeszczepić do Imprezy 2.2
Napisałem, że moja impreza jest rozbita i zamiast samochodu jest metalowy banan...

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Zmiana skrzyni biegów.

Post 14 gru 2018, o 10:31

Jerzuszn pisze:
14 gru 2018, o 09:35
Nie zrozumieliście mnie do końca. Chcę wrzucić silnik z mojej imprezy do forka, w którym umarł silnik. Także przełożenia nie grają tutaj roli, bo od skrzyni do kół wszystko zostaje tak jak jest. Chodzi tylko o to, czy blok skrzyni w miejscu styku z blokiem silnika jest taki sam? Z koniecznością modyfikacji wiązki się liczę.
W drugą stronę masz taki sam zestaw przeróbek jak Ci napisałem powyżej z silnikiem. Rzeźba z wiązką i przerabianie bądź przeszczep rozrusznika. Skrzynia u Ciebie jest mocowana na 4 śruby, w forku na 8. Rozstaw śrub jest taki sam więc przykręcasz na 4 i ogarniasz temat rozrusznika. Ale to drobiazg przy przeróbkach wiązki.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Zmiana skrzyni biegów.

Post 14 gru 2018, o 10:41

Jak pisze skwaro ale to walizka kasy i prawie wszystko do przerobienia

Jerzuszn
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GF
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Zmiana skrzyni biegów.

Post 14 gru 2018, o 11:33

Na szczęście sam to będę robić, więc obejdzie się bez walizki pieniędzy. Co do mocowania skrzyni to o ile dobrze pamiętam, to w EJ20E (czyli w mojej imprezie) też jest mocowana na 8 śrub ;) Dzięki za odpowiedzi.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Zmiana skrzyni biegów.

Post 14 gru 2018, o 11:39

Skrzynie TY752 są na 4 śruby
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
Jerzuszn (14 gru 2018, o 14:23)

ODPOWIEDZ