Tarcze hamulcowe - OBK MY04

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Rzeznik
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW Passat 3.6 4Motion
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Tarcze hamulcowe - OBK MY04

Post 5 lut 2008, o 18:52

I znów tarcze są proste jak blacha falista. Szukam informacji jakie tarcze można włożyć do OBK MY04 i gdzie je można dostać (tarcze oryginalne odpadają, bo są miernej jakości)?

Dzięki

Rzeznik


Rzeźnik zbereźnik:)

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 5 lut 2008, o 20:38

kup tarcze BREMBO SPORT hartowane w kapieli olejowej, masz gwarantowany spokój

Rzeznik
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW Passat 3.6 4Motion
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 11 lut 2008, o 23:34

carfit pisze:kup tarcze BREMBO SPORT hartowane w kapieli olejowej, masz gwarantowany spokój
Niestety brembo nie mają (carix), ale zato założyłem nawiercane otto zimmermann'y + ferodo premier i znów mam hamulce :mrgreen:

Rzeznik
Rzeźnik zbereźnik:)

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 12 lut 2008, o 08:44

Rzeznik pisze:
carfit pisze:kup tarcze BREMBO SPORT hartowane w kapieli olejowej, masz gwarantowany spokój
Niestety brembo nie mają (carix), ale zato założyłem nawiercane otto zimmermann'y + ferodo premier i znów mam hamulce :mrgreen:

Rzeznik
mam nieodparte wrażenie że , ktoś kto Ci konfigurował ten zestaw , ma blade pojecie o hamulcach, lub chciał Ci cos sprzedac co miał na półce , lub w miarę od ręki :evil:

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 12 lut 2008, o 17:43

carfit pisze:mam nieodparte wrażenie że , ktoś kto Ci konfigurował ten zestaw , ma blade pojecie o hamulcach, lub chciał Ci cos sprzedac co miał na półce , lub w miarę od ręki :evil:
Dlaczego?
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 12 lut 2008, o 17:50

hogi pisze:Dlaczego?
Bo generalnie o zimmermannach krążą bardzo kiepskie opinie.
http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 12 lut 2008, o 18:00

devlin pisze:
hogi pisze:Dlaczego?
Bo generalnie o zimmermannach krążą bardzo kiepskie opinie.
to raz, a dwa dając nawiercane tarcze hiper, super, wyczynowe ;-) i do tego wkładac Ferodo Premier , to zakrawa naprawde o braku wiedzy i profesji w tym co sie robi.
Ferodo Premier jest dobrym klockiem i z powodzeniem zastępuje oryginalnego klocka, ale mam wrążenie że chyba o coś innego koledze Rzeżnikowi chodziło. Ten klocek , bedzie za słaby do Outbaka, kilka razy z wiekszych prędkości zahamuje i zwyczajnie braknie hamulca
Układ hamulcowy trzeba dobierac pod róznymi kątami w zaleznosci od samochodu, techniki jazdy, jaka skrzynia, gdzie auto jeździ itd.

Rzeznik
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW Passat 3.6 4Motion
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 12 lut 2008, o 22:34

Nie wiem czy miał pojęcie czy nie, ale mi zależało na tarczach, które będą mniej podatne na krzywienie. Miałem kiedyś zestaw zimmermanna w ST200 (przód i tył) i nie miałem żadnych problemów (fabryczne tarcze na przodzie padały dość szybko ;-)) .

Carfit - jakie klocki polecasz do OBK 3.0 R przy takim typie tarczy?

Rzeznik
Rzeźnik zbereźnik:)

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 13 lut 2008, o 09:03

Rzeznik pisze:Nie wiem czy miał pojęcie czy nie, ale mi zależało na tarczach, które będą mniej podatne na krzywienie. Miałem kiedyś zestaw zimmermanna w ST200 (przód i tył) i nie miałem żadnych problemów (fabryczne tarcze na przodzie padały dość szybko ;-)) .

Carfit - jakie klocki polecasz do OBK 3.0 R przy takim typie tarczy?

Rzeznik
Jeżeli zalezy Ci tylko na braku krzywieniu tarcz, to jest duża szansa że tych tarcz rzeczywiście nie pokrzywisz, Ferodo Premier ma dość mały wspólczynnik tarcia ( w stosunku do innych bardziej sportowych klocków ) ale coś za coś, może tego klocka braknąć .
Jeżeli założysz klocek DS Performance, niebieskiego Pagida, Mintexa, EBC, poprawi sie skuteczność hamowania, ale wzrosnie ryzyko skrzywienia tarcz. Dlatego pisałem żebyś załozył BREMBO SPORT hartowane w kapieli olejowej , i wtedy mozesz załozyć mocniejszego klocka i poprawisz skuteczność, i zarazem ryzyko skrzywienia tarcz.

warp9
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Auto: Celica ST182/ Vitara V6/Evo VIII/Impreza WRX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 24 lut 2008, o 10:00

Podlacze sie pod pytanie, choc niedokladnie o to samo chodzi.
Pacjent to Legacy Spec. B.
Kuracja: znaczna poprawa hamowania.
Z tego co dotychczas uslyszalem w gre wchodzi przeszczep hebli z STI lub zestaw plywajacy D2. Nietypowe tarcze w serii - nie udalo sie znalezc dotad lepszych zamiennikow serii (Brembo,Tarox itd.).
Jakies inne pomysly ?

kuzi4
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Chrzanów/Łódź
Auto: STi TypeR "22B", GT GF 98, Outback 2,5 '00
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Tarcze hamulcowe - OBK MY04

Post 29 lut 2008, o 20:45

Jeżeli chodzi o speca od hebli to polecam Lecha "FERODO" Wójcika. Na forum 4turbo są na Niego namiary. (jak się komus nie chce szukać to na PW mogę podać), ale zaraz - to nie to forum - moge podać tutaj.
tel.: 601229480, e-mail: [email protected] lub [email protected], każdemu pomoże w dobraniu odpowiedniego zestawu hamulców.

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Tarcze hamulcowe - OBK MY04

Post 29 lut 2008, o 21:28

kuzi4,
Lech (dla mnie p. Lech. No !) jest super gość. Tyż polecam ;-)

Grzegorz
Brak podpisu.

kuzi4
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Chrzanów/Łódź
Auto: STi TypeR "22B", GT GF 98, Outback 2,5 '00
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Tarcze hamulcowe - OBK MY04

Post 29 lut 2008, o 21:43

Oczywiście, że PAN Lech i dla mnie - najmocniej przepraszam, zawsze dodawałem, a teraz mi umknęło. Pozdro.

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Tarcze hamulcowe - OBK MY04

Post 1 mar 2008, o 00:03

kuzi4,
no coś Ty Przyjacielu. Ja tylko tak o sobie i moich relacjach z p. Lechem. Broń Boże jakis opieprzanek.
Naprawdę przepraszam, jeżeli tak to odebrałeś.

No, daj spokój, wszystko w porządku (bo będę miał wyrzuty sumienia a to boli ;-) )

Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz
Brak podpisu.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Tarcze hamulcowe - OBK MY04

Post 1 mar 2008, o 01:17

O ile znam Ferodo (no moze nie tak znowu bardzo) to on bardziej sklonny za 'pana' sie obrazic. ;-)
Czlowieka polecam, rozwiazal problemy hamulcowe chyba calej Polski :-)

kuzi4
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Chrzanów/Łódź
Auto: STi TypeR "22B", GT GF 98, Outback 2,5 '00
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Tarcze hamulcowe - OBK MY04

Post 4 mar 2008, o 20:06

Grzesiek_67 pisze:kuzi4,
no coś Ty Przyjacielu. Ja tylko tak o sobie i moich relacjach z p. Lechem. Broń Boże jakis opieprzanek.
Naprawdę przepraszam, jeżeli tak to odebrałeś.

No, daj spokój, wszystko w porządku (bo będę miał wyrzuty sumienia a to boli ;-) )

Pozdrawiam serdecznie
Grzegorz

Ja tylko siebie do porządku doprowadziłem, niektórym ludziom szacun należy się "bo tak i koniec" - FERODO do nich należy. Pozdrawiam, Marcin.

Sorki za malutki off-topik.

ODPOWIEDZ