Nowe hamule do forka SG. Jakie?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
tomek12
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.5xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Nowe hamule do forka SG. Jakie?

Post 18 lut 2019, o 14:15

Witam,
zrobiłem wedle porad. Zmieniłem z tyłu hamulce wg. poniższego:
- zaciski regenerowane z WRX dwutłoczkowe
- tarcze nowe 290mm firmy DBA (T2 DBA 653S)
- klocki nowe firmy GALFER (21 027 00)
- dystanse
- przy okazji wymieniłem też szczęki od ręcznego - nowe OEM Subaru
Jak na razie trudno powiedzieć o różnicy w hamowaniu bo jeszcze się nie dotarły klocki. Za to róznica wizualna już jest :) !
Pytanie jeszcze mam odnośnie osłony tarczy od wewnętrznej strony. Aby założyć nowe tarcze musiałem odgiąć osłony. Niestety ich stan techniczny pozostawia wilele do życzenia (korozja). Czy nowe osłony z jakiegoś innego modelu podpasują mi 1:1?
Czy ktoś może już przerabiał ten temat?



zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Nowe hamule do forka SG. Jakie?

Post 13 mar 2019, o 02:09

tomek12 pisze:
3 sty 2019, o 15:50
skwaro pisze:
2 sty 2019, o 23:04
Bez zmiany hamulców z tyłu jedyny sensowny upgrade to zmiana zacisków na dwutłoczkowe 294mm z Forestera XT. Tarcze gładkie Brembo, klocek Ferodo DS2500 i będzie dużo lepiej niż masz teraz. Spokojnie wejdą w 16" felgi. Jak wstawisz coś mocniejszego jak np. 316mm ze Spec-B to seryjny tył zacznie pływać. A jak chcesz mieć hamulce jak żyleta to wstaw 4-tłoczek z WRXa na przód, 2-tłoczek na tył i wystarczy. Tyle że taki upgrade będzie sporo kosztował i raczej nie wykorzystasz tego w wolnossaku. O złotych Brembo jak u mnie nawet nie ma co wspominać :)
Kolego, a powiedz mi te 4-o tłoczkowe od WRX'a podejdą do Forka XT na tarczę 316mm bez żadnych przeróbek 1:1? CZy konieczne są jakieś adaptery itp?
do sg wchodzą . Felgi Momo winter 16'
Pracy szukam praca mnie szuka

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Nowe hamule do forka SG. Jakie?

Post 21 mar 2019, o 20:41

tomek12 pisze:
18 lut 2019, o 14:15
Witam,
zrobiłem wedle porad. Zmieniłem z tyłu hamulce wg. poniższego:
- zaciski regenerowane z WRX dwutłoczkowe
- tarcze nowe 290mm firmy DBA (T2 DBA 653S)
- klocki nowe firmy GALFER (21 027 00)
- dystanse
- przy okazji wymieniłem też szczęki od ręcznego - nowe OEM Subaru
Jak na razie trudno powiedzieć o różnicy w hamowaniu bo jeszcze się nie dotarły klocki. Za to róznica wizualna już jest :) !
Pytanie jeszcze mam odnośnie osłony tarczy od wewnętrznej strony. Aby założyć nowe tarcze musiałem odgiąć osłony. Niestety ich stan techniczny pozostawia wilele do życzenia (korozja). Czy nowe osłony z jakiegoś innego modelu podpasują mi 1:1?
Czy ktoś może już przerabiał ten temat?
co do osłon ja mam odgięte, poprzedni zakładał ...a i tak odrobinę wystają tarcze...... jak znamy subaru pewnie wystarczyło by osłony dokupić i by pasowała bez nawiercania...
Pracy szukam praca mnie szuka

artur_arti
0 gwiazdek
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Nowe hamule do forka SG. Jakie?

Post 21 sie 2020, o 22:08

Cześć Wszystkim.
Auto to subaru forester SG przed liftem 2.0X SOHC, 2005 rok. Obecnie mam założone 15" felgi. Z przodu są zamontowane tarcze subaru 26300AE070 277 mm, zaciski: lewy subaru 26292FE010 i prawy subaru 26292FE000 czyli zaciski dwutłoczkowe. Z tyłu są zamontowane bębny subaru 26740FA000.
Chcę zmienić bębny z tyłu i wstawić zaciski dwutłoczkowe i tarcze mieszczące się w oryginalnych felgach subaru 15".
Podzielcie się proszę wiedzą, jakie zaciski pasują na tył plug and play i co dokładnie powinienem kupić by zrobić konwersję bębnów na tarcze.

SaRiM87
0 gwiazdek
Auto: Forester 2.5 XT SG
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Nowe hamule do forka SG. Jakie?

Post 23 mar 2021, o 21:54

Witam.
Orientuje się ktoś, czy można przełożyć tylną zwrotnice z WRX do Forka SG XT P&P? Chciałbym przejść na tarczę 290mm bez zabawy w adaptery.

ODPOWIEDZ