Mechanizm otwierania szyb forester 2005

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Kola1958
0 gwiazdek
Auto: Forester 2,0 2006
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Mechanizm otwierania szyb forester 2005

Post 27 sty 2019, o 09:22

Mam niedziałający mechanizm podnoszenie szyby drzwi kierowcy. Przekaźnik stuka więc chyba nie sterowanie. Pewnie silnik lub mechanizm. Jest filmik dot. wymiany ale w tym filmie za pomocą wyłącznika jest podnoszona i opuszczana szyba. Bez opuszczenia szyby i demontażu jejchyba nie da się tego rozebrać i wymienić. Czy ktoś to przerabiał w sytuacji jak szyby nie da się opuścić elektrycznie . Może ręcznie da się to opuścić ale nie wiem jak. Może ktos to przerabiał proszę o pomoc.



Kola1958
0 gwiazdek
Auto: Forester 2,0 2006
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Mechanizm otwierania szyb forester 2005

Post 15 lut 2019, o 12:27

Naprawione dzięki za pomoc.

Kola1958
0 gwiazdek
Auto: Forester 2,0 2006
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Mechanizm otwierania szyb forester 2005

Post 14 lut 2020, o 11:29

No niestety znowu padło. Stawiam na wyłącznik w drzwiach. Ciężko znaleźć używkę z składanymi lusterkami /bo takie mam/. Pytanie czy z innego bez lusterek da się przeszczepić część wyłącznika -np. pojedynczy "przycisk" czy musi być całość. A może ktoś próbował to rozbierać ? Da się to naprawić w taki sposób?

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Mechanizm otwierania szyb forester 2005

Post 14 lut 2020, o 11:42

Każdy wyłącznik da się rozebrać, tylko pózniej gorzej ze złożeniem ;). Na 99% masz nadpalone styki w nim. Kwestia wyjęcia ich i wyczyszczenia, bardzo drobnym papierem ściernym a najlepiej małym pilnikiem. Przy rozbieraniu uważaj na sprężynki i może się trafić jakaś kulka.

ODPOWIEDZ