Subaru USA vs Europejczyk

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
szurpit2
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Subaru USA vs Europejczyk

Post 18 mar 2019, o 08:51

Dotarła do mnie informacja której nie do końca daje wiarę. Szukam potwierdzenia alebo zaprzeczenia podzielcie się proszę wiedzą...
Czy Subaru produkowane w Japonii różnilło się blachą i instalacja elektryczna w zależności od tego czy szło na rynek USA czy Europa?
Konkretnie usłyszałem że na Europę szły ocynki a na USA nie. Szczeze ciężko mi w to uwierzyć...
Podpowiedzcie proszę :-)

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka




dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Subaru USA vs Europejczyk

Post 18 mar 2019, o 14:51


szurpit2 pisze:Dotarła do mnie informacja której nie do końca daje wiarę. Szukam potwierdzenia alebo zaprzeczenia podzielcie się proszę wiedzą...
Czy Subaru produkowane w Japonii różnilło się blachą i instalacja elektryczna w zależności od tego czy szło na rynek USA czy Europa?
Konkretnie usłyszałem że na Europę szły ocynki a na USA nie. Szczeze ciężko mi w to uwierzyć...
Podpowiedzcie proszę :-)

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka
Do USA nie szły bo produkowane były w fabryce w USA ;-) nr vin się inaczej wtedy zaczyna.
owszem różnią się kształtem niektórych części blacharskich, światłami, mają słabsze hamulce podobno i inne wyposażenie.
O ocynku czy jego braku nie słyszałem.
Zżera równo USA jak i EU :giggle:

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

tomzyl
2 gwiazdki
Lokalizacja: WW
Auto: Forester SG 2.0X AT
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Subaru USA vs Europejczyk

Post 18 mar 2019, o 15:06

Światła to na pewno, bo maja obrysówki.
Hamowniki to kojarzę, że w WRX USDM dawali 2 tłok zamiast 4 tłoka jak w EUDM. No i wszechobecne 2.5 SOHC.
Widuję amerykańca SG polift, to u niego korozja przy wlewie to jak narośl jakaś na drzewie :o

szurpit2
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru USA vs Europejczyk

Post 18 mar 2019, o 18:13

Hmm słabsze hamulce a orientuje się ktoś czy jest kłopot z dostępnością tarcz i klocków do nich..? A może podejda 'europejskie' odpowiedniki?

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka


szurpit2
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru USA vs Europejczyk

Post 18 mar 2019, o 22:49

Inna rzecz nad jaka myślę to czy w aucie z USA da się w komputerze przestawić jednostki na kilometry, stopnie Celcujusza i litry? Ktoś kiedyś próbował?

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka


tomzyl
2 gwiazdki
Lokalizacja: WW
Auto: Forester SG 2.0X AT
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Subaru USA vs Europejczyk

Post 19 mar 2019, o 09:09

szurpit2 pisze:
18 mar 2019, o 18:13
Hmm słabsze hamulce a orientuje się ktoś czy jest kłopot z dostępnością tarcz i klocków do nich..? A może podejda 'europejskie' odpowiedniki?
raczej tak.
https://forums.nasioc.com/forums/showth ... ?t=1265631 - myślę, że takie kompendium wystarczy do wyjaśnienia :mrgreen:

szurpit2
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru USA vs Europejczyk

Post 21 mar 2019, o 11:37

Dzięki materiał konkret. Obrazek

Jeszcze jedno pytanko do Was... Kupiłem i okazało się że jest jeden kluczyk z alarmem, drugi bez pilota uruchamia alarm przy otwieraniu auta. Czy ktoś wie czy da się dorobić taki pilot żeby działał z alarmem w subarku? Ponoć fabryczny.. [IMG]//uploads.tapatalk-cdn.com/201903 ... dcee1b.jpg[/IMG][IMG]//uploads.tapatalk-cdn.com/201903 ... b02e8b.jpg[/IMG]

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka


busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Subaru USA vs Europejczyk

Post 21 mar 2019, o 12:01

zajrzyj tu jesli kluczyk z pilotem oryginalny viewtopic.php?t=2472
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

szurpit2
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru USA vs Europejczyk

Post 21 mar 2019, o 12:13

Dzięki będę czytał po pracy może coś znajdę... Jak nie to trzeba będzie wyłączyć alarm jak się da nie wyłączając opcji pilota do zamka.

Wysłane z mojego H4113 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ