Subaru Impreza 2007 2.0 150hp Problem

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Yorisabe
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GH 2007 2.0 150hp
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Subaru Impreza 2007 2.0 150hp Problem

Post 19 mar 2019, o 21:53

Pacjent tak jak w tytule.
Wyskoczyły mi kontrolki
Check engine
Mrugajaca od tempomatu
I wyłączony esp

Samochód ledwo co kupiony

Zdiagnozowany problem to błąd p0011 czyli czujnik położenia wałka rozrządu. Termin u mechanika mam za 2 tygodnie dopiero więc moje pytania brzmia
- czy można użytkować dalej samochód czy lepiej dać sobie spokój?
- czy rozrząd przeskoczył? Czy ewentualnie jest zagrożenie przeskoczenia ?
Czy problemem może być olej ? Na bagnecie jest Aż ponad stan a ostatni raz był wymieniany w 2014 ale od 2016 od tego czasu samochód stał bo właściciel umarł. Wymiana była przy 134 tysiącach ale jak pisałem samochód długo stał w garażu. Nie mam także i formacji czy bym rozrząd wymieniany... oczywiście jak trafi już do mechanika to będzie wymieniany.

Samochód nie ma LPG, nie stracił mocy, nie zamula, ładnie się wykręca na obroty wszystko wygląda jak by było dobrze... aktualny przebieg 155 tyś

Proszę o pomoc i wszelkie sugestie. Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)



ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Subaru Impreza 2007 2.0 150hp Problem

Post 20 mar 2019, o 06:07

Jeździsz samochodem i od 5 lat nie był wymieniony olej? Wiem że długo stał. To tak poza tematem.

To czy przeskoczył rozrząd to sprawdzisz ustawiając go na znaki.

A czujniki położenia wału czy wałka się po prostu czasem psują. Ale może zacznij od sprawdzenia wtyczki od czujnika. Skoro długo auto było nie ruszane.


Yorisabe
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza GH 2007 2.0 150hp
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Subaru Impreza 2007 2.0 150hp Problem

Post 20 mar 2019, o 13:50

Tak poza tematem napisałem że samochód ledwo kupiony ;-) i tylko informację mam że olej był wymieniany w 2014 ostatni raz 😉

ODPOWIEDZ