Czy robilibyście remont silnika ?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
ceratarges
0 gwiazdek
Auto: forester 2001
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Czy robilibyście remont silnika ?

Post 29 kwie 2019, o 19:07

Wolnossący Forek 2,5 z manualną skrzynią biegów v2 przed liftem. Jeździł jeździł i zdechł. W silniku tłucze jakby wsypać tam garść gruzu albo nakrętek.
Pojechałem do Subaru Adamski w Łomiankach odpalili posłuchali jak pracuje i postawili diagnozę na szybko że wał korbowy.

Jedna z opcji to kapitalny remont silnika. I teraz pytanie czy warto czy to ma sens i ile powinno to kosztować ?

Nie kupię sobie nowego samochodu z wielu powodów.
Mogę myślec o używanym ale.. No właśnie ale kupuję coś o czym nie wiem nic.
Swapa raz przerabiałem w poprzedniku i raczej nie powtórzę tego błedu bo kupno silnika o którym nic nie wiem moim zdaniem pozbawione jest jakiejkolwiek logiki. Ani go nie spraedzę ani nie posłucham i nie wiem co kupuję



Z jednej strony myślę że remont silnika da mi to, że będę miał silnik rozebrany, sprawdzony zrobiony czyli de facto będę miał "nowy" silnik o którym wiem co mam w środku i raczej nie powinien się rozkraczyć.

Pytanie tylko czy według Was takie podejście ma sens czy nie ma bo jest to ładowanie kasy we wrak?

Forka uwielbiam 2,5 daje mi przyjemność z jazdy po autostradzie jak i po nieutwardzonej nawierzchni.

Chętnie posłucham argumentów za i przeciw



dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Czy robilibyście remont silnika ?

Post 29 kwie 2019, o 20:18


ceratarges pisze:Wolnossący Forek 2,5 z manualną skrzynią biegów v2 przed liftem. Jeździł jeździł i zdechł. W silniku tłucze jakby wsypać tam garść gruzu albo nakrętek.
Pojechałem do Subaru Adamski w Łomiankach odpalili posłuchali jak pracuje i postawili diagnozę na szybko że wał korbowy.

Jedna z opcji to kapitalny remont silnika. I teraz pytanie czy warto czy to ma sens i ile powinno to kosztować ?

Nie kupię sobie nowego samochodu z wielu powodów.
Mogę myślec o używanym ale.. No właśnie ale kupuję coś o czym nie wiem nic.
Swapa raz przerabiałem w poprzedniku i raczej nie powtórzę tego błedu bo kupno silnika o którym nic nie wiem moim zdaniem pozbawione jest jakiejkolwiek logiki. Ani go nie spraedzę ani nie posłucham i nie wiem co kupuję



Z jednej strony myślę że remont silnika da mi to, że będę miał silnik rozebrany, sprawdzony zrobiony czyli de facto będę miał "nowy" silnik o którym wiem co mam w środku i raczej nie powinien się rozkraczyć.

Pytanie tylko czy według Was takie podejście ma sens czy nie ma bo jest to ładowanie kasy we wrak?

Forka uwielbiam 2,5 daje mi przyjemność z jazdy po autostradzie jak i po nieutwardzonej nawierzchni.

Chętnie posłucham argumentów za i przeciw
To specjaliści jak po dźwięku rozpoznali :thumb:
Robienie generalki w ASO to spory wydatek. ;-)
Ale ja bym zrobił tak:
Po 1 pojechałbym do nieautoryzowanego serwisu od subaru i zapytał o orientacyjny koszt (widełki od do)
Po 2 jeśli są w stanie to niech zrobią wycenę w Aso i nieaso

Pewnie żeby wycenić robotę i tak będą musieli zdjąć głowice i rozpołowić blok więc tak czy siak będziesz miał rozebrany silnik. Może taniej zrobią to w nieaso.

Po 3 zapytaj jaką gwarancję daje aso i nieaso na taki remont.

No i po 4 na końcu policz sobie czy chcesz ładować z 5-10k na same części + robocizna czy kupić używany silnik za 4k z jakąś "gwarancją" rozruchową, do kilkunastoletniego auta wartego ze 25 tysięcy.
Rozbitka kupisz za 7-10k i odsprzedasz bez silnika za 3k więc żaden interes jeśli nie masz jak na części go rozebrać.

Jeśli stać cię na remont i masz zamiar jeździć forkiem przez kilka lat to można robić remont. Pod warunkiem że buda nie jest przegnita za bardzo. ;-)


Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Czy robilibyście remont silnika ?

Post 29 kwie 2019, o 20:19

Weź szklaną kulę.
Ile kosztuje bieda remont, lepszy, dobry.
Kosztów nie znam.
Ile kosztuje używka.
Jak da gwarancję rozruchową sprzedawca, to warte rozważenia.


P.S. Forek nie daje frajdy na autostradzie. Jest za głośno. I za drogo.
Dolce far niente ;-)

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Czy robilibyście remont silnika ?

Post 29 kwie 2019, o 20:22

Najważniejsze pytanie: Ile zamierzasz nim jeżdzić?
Celowałbym w używkę ze znanym przebiegiem i gwarancją rozruchową. Albo anglika, dawcę, do osłuchania. Remont całego silnika podwoi "wartość".

Kilka lat temu w dziś dwudziestoletniego obka włożyłem równowartość rynkową. Dwa lata nie robiłem przy nim nic, potem drobnostki typu tarcze, klocki, a dzisiaj złamałem sanki tylnego zawieszenia. 2500 w serwisie. Alternatywy używanej brak. Cała reszta zdrowa i bezproblemowa. Ale bez wartości rynkowej - poobijany, podrapany, środek zniszczony. Mimo, że zacząłem przeglądać ogłoszenia, to wiem, że mi się opłaci go naprawić. Tyle, że tych pieniędzy nigdy nie odzyskam.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Czy robilibyście remont silnika ?

Post 29 kwie 2019, o 20:41

Dawca:

https://www.olx.pl/oferta/subaru-legacy ... 39c5d980e2

Od ręki biorę belkę jak rokuje, butlę lpg i roletę. Daję pińcet. Drugie 500zł waży skorupa, skrzyni ktoś szukał na kropce, 1000zł, jak nic. Do tego koła, świeże zawieszenie i masz silnik za darmochę.

lutek34
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Krosno
Auto: '05 Outback 2.5 SOHC + LPG, '17 WRX 6MT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 9 razy

Czy robilibyście remont silnika ?

Post 30 kwie 2019, o 05:58

BiP pisze:
29 kwie 2019, o 20:41
Drugie 500zł waży skorupa
samochód zarejestrowany, więc trzeba go złomować na "zaprzyjażnionym "złomowisku, bez silnika, skrzyni i całej reszty żeby chcieli zabrać za free. ;-)

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Czy robilibyście remont silnika ?

Post 30 kwie 2019, o 09:57

Ja miałem problem żeby oddać na złom niekompletne nadwozie. W końcu znalazłem zlomowisko. Ale jakby był bez silnika albo skrzyni to już by nie zapłacili. Sporo brakowało tak po prawdzie. A tak dostałem jeszcze 600 PLN. Oddałem go bez magla, wału, błotnika lewego, lusterka, pompy wspomagania, oświetlenia przedniego, chłodnicy, cewki zapłonowej.

Wziąłem z niego też instalacje LPG. Na alledrogo jest firma która "montuje" używana instalacje.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 406 razy
Polubione posty: 361 razy

Czy robilibyście remont silnika ?

Post 30 kwie 2019, o 10:18

Może to nie do końca fair wobec UFG ale są tacy co mają wszystko gdzieś i skupują na siebie dowolną ilość gratów, aaaakupię każde auto. Ważne, żeby zgłosić sprzedaż.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Czy robilibyście remont silnika ?

Post 30 kwie 2019, o 13:57

Jak pozostałości nie lądują w rowie, to nie gryzie mnie sumienie, żeby wykorzystać dziury w prawie.

Co do mojej belki.:
serwis 2500-2600zł
Niemcy w przeliczeniu 1750zł
Usa 1280zł, nie ma na stocku.
Prędzej silnik do budy diesla własnymi ręcyma przerzucę, jak kupię nową w Pl.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Czy robilibyście remont silnika ?

Post 30 kwie 2019, o 17:09

BiP pisze:Jak pozostałości nie lądują w rowie, to nie gryzie mnie sumienie, żeby wykorzystać dziury w prawie.

Co do mojej belki.:
serwis 2500-2600zł
Niemcy w przeliczeniu 1750zł
Usa 1280zł, nie ma na stocku.
Prędzej silnik do budy diesla własnymi ręcyma przerzucę, jak kupię nową w Pl.
A porownywałes z belką od legacy IV? Jeśli chcesz to mam na stanie od diesla :razz:
ewentualnie mogę z obk II wymontować ale nie wiem w jakim stanie jest bo spód już zarósł.

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Czy robilibyście remont silnika ?

Post 30 kwie 2019, o 17:15

inquiz pisze:Może to nie do końca fair wobec UFG ale są tacy co mają wszystko gdzieś i skupują na siebie dowolną ilość gratów, aaaakupię każde auto. Ważne, żeby zgłosić sprzedaż.
Słyszałem o sposobie na tzw "umowę na żura". Sprzedajesz panu bezdomnemu auto za flaszkę (Tylko dajesz po transakcji żeby był w stanie podpisać) i cudownie pozbywasz się problemu, bo gdzie mu UFG wyśle wezwanie do zapłaty? :giggle: albo sprzedajesz za wschodnią granicę. ;-)
Raz sprzedawałem hondę po kolizji do skupu, to "kupił" ją ode mnie Bułgar. Pani w wydziale komunikacji nie miała z tym problemów. Ale to było 5 lat temu.


Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Czy robilibyście remont silnika ?

Post 30 kwie 2019, o 18:24

dzixd pisze:
30 kwie 2019, o 17:09
BiP pisze:Jak pozostałości nie lądują w rowie, to nie gryzie mnie sumienie, żeby wykorzystać dziury w prawie.

Co do mojej belki.:
serwis 2500-2600zł
Niemcy w przeliczeniu 1750zł
Usa 1280zł, nie ma na stocku.
Prędzej silnik do budy diesla własnymi ręcyma przerzucę, jak kupię nową w Pl.
A porownywałes z belką od legacy IV? Jeśli chcesz to mam na stanie od diesla :razz:
ewentualnie mogę z obk II wymontować ale nie wiem w jakim stanie jest bo spód już zarósł.

Wysłane z mojego mądrego telefonu
Właśnie zacząłem ją wydzierać.
Numery oem na pewno inne, ale znając życie, mogą się róznić np przyczłapką od poziomowania ksenonów... Wydłubię, będzie materiał porównawczy. Do Ciebie mam blisko. Bardzo blisko.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Czy robilibyście remont silnika ?

Post 30 kwie 2019, o 18:47

BiP pisze:
dzixd pisze:
30 kwie 2019, o 17:09
BiP pisze:Jak pozostałości nie lądują w rowie, to nie gryzie mnie sumienie, żeby wykorzystać dziury w prawie.

Co do mojej belki.:
serwis 2500-2600zł
Niemcy w przeliczeniu 1750zł
Usa 1280zł, nie ma na stocku.
Prędzej silnik do budy diesla własnymi ręcyma przerzucę, jak kupię nową w Pl.
A porownywałes z belką od legacy IV? Jeśli chcesz to mam na stanie od diesla :razz:
ewentualnie mogę z obk II wymontować ale nie wiem w jakim stanie jest bo spód już zarósł.

Wysłane z mojego mądrego telefonu
Właśnie zacząłem ją wydzierać.
Numery oem na pewno inne, ale znając życie, mogą się róznić np przyczłapką od poziomowania ksenonów... Wydłubię, będzie materiał porównawczy. Do Ciebie mam blisko. Bardzo blisko.
Możesz wpaść w jakiś weekend tylko najpierw wyślij pw to się zgadamy przez telefon.

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

pol052
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Impreza GD
Polubił: 5 razy
Polubione posty: 28 razy

Czy robilibyście remont silnika ?

Post 10 maja 2019, o 00:14

w takiej sytuacji przydaje się rodzina za granicą i można na nich umowe pisać ....
Impreza na codzien a w weekendy 126p900

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Czy robilibyście remont silnika ?

Post 10 maja 2019, o 08:48

pol052 pisze:w takiej sytuacji przydaje się rodzina za granicą i można na nich umowe pisać ....
Albo cudzoziemca znaleźć :giggle:

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Czy robilibyście remont silnika ?

Post 10 maja 2019, o 10:37

Swego czasu kupiłem silnik do Toyoty ze stoku w Holandii. Tutaj też wklejałem kiedyś zdjęcie jak wygląda magazyn silników do Hond, Toyot i pewnie Subaru.
Ogólnie jest tak że samochód >5 lat jest bardzo drogi w Japonii w utrzymaniu i jest cały przemysł exportu co się da w częściach.
Silnik przyjechał na palecie w bardzo dobrym stanie, jedyna awaria to to że japoniec lał wodę do chłodnicy z kranu.

A tu se Pan kupi prosto z Japonii

https://www.ts-export.com

Coś mi się wydaje że ta "moja" firma padła lub się przenieśli na Węgry (??), dziwne, ale nazwa pasuje.

https://www.jdm-import.com/product-cate ... s/engines/

Ze stanów jest taniej ...

https://www.jdmenginedepotinc.com/produ ... es/subaru/
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

ODPOWIEDZ