Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Tamer2410
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: ja mam wiedzieć...?
Auto: FORESTER 98 / LEGACY I
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 7 maja 2019, o 14:29

Witam.
Mam taki problem, że nie wiem w którym miejscu jest czujnik położenia wału korbowego.
Impreza 99, silnik 1.6, 95KM.
Oglądałem wokół połączenia skrzynia - silnik i nie mam pojęcia gdzie on jest. Czy mógłby mi ktoś pomóc go odnaleźć?



ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 7 maja 2019, o 14:34

Powinien być między alternatorem a pompą wspomagania, zaraz nad kołem pasowym wału.

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 7 maja 2019, o 19:55

Tamer2410 pisze:
7 maja 2019, o 14:29
Witam.
Mam taki problem, że nie wiem w którym miejscu jest czujnik położenia wału korbowego.
Impreza 99, silnik 1.6, 95KM.
Oglądałem wokół połączenia skrzynia - silnik i nie mam pojęcia gdzie on jest. Czy mógłby mi ktoś pomóc go odnaleźć?
Centralnie pod alternatorem z przodu nad kołem pasowym , umieszczony w obudowie pompy oleju.

Tamer2410
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: ja mam wiedzieć...?
Auto: FORESTER 98 / LEGACY I
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 7 maja 2019, o 22:09

Dziękuję. Zgadza się, znalazłem :-)
Wiem że w foresterze był z tyłu, dlatego nie mogłem znaleźć.

Teraz kolejne pytanie, czy czujnik od wersji 90 KM będzie też działał poprawnie, bo nie mogę nigdzie dorwać do 95KM?

I jeszcze takie bonusowe pytanie, czy ten silnik ma przepływomierz? Tj. ten z filtrem zaraz przy kolektorze.

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 7 maja 2019, o 22:18

Tamer2410 pisze:
7 maja 2019, o 22:09
Dziękuję. Zgadza się, znalazłem :-)
Wiem że w foresterze był z tyłu, dlatego nie mogłem znaleźć.

Teraz kolejne pytanie, czy czujnik od wersji 90 KM będzie też działał poprawnie, bo nie mogę nigdzie dorwać do 95KM?
będzie działał poprawnie .

I jeszcze takie bonusowe pytanie, czy ten silnik ma przepływomierz? Tj. ten z filtrem zaraz przy kolektorze.
W Foresterze jest w tym samym miejscu, nigdy nie był z tyłu ....
Jeśli piszemy i myślimy o tych samych modelach , to one nigdy nie miały przepływomierza , tylko map sensor , i czujnik w 5 przewodowej sondzie lambda , ale bez VIN , bez diagnostyki , to szklana kula ....
ale widzę że kolega trochę działa po omacku ;) życzę szcześcia :)

Tamer2410
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: ja mam wiedzieć...?
Auto: FORESTER 98 / LEGACY I
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 7 maja 2019, o 22:29

Ok, to w foresterze nie wiem co to było, bo było to dawno, ale wydawało mi się, że z tyłu jakiś czujnik. Ale mniejsza z tym.
Co do diagnozy, to po podłączeniu pod kompa wyskakiwały jakieś niestworzone rzeczy właśnie przy czujniku wału korbowego. Check Engine milczy na ten temat, a problem wygląda w dużym skrócie następująco: auto na benzynie można powiedzieć że nie odpala. Jeżeli już załapie, to pali jakby na 3 tłoki, zalewa go benzyną, nie trzyma w ogóle obrotów, jakaś masakra. Jak mu wcisnąć gaz, to z wielkim bólem się wkręca na jakieś obroty. Na LPG chodzi bez problemu, pali normalnie na 4 tłoki, równo pracuje, trzyma obroty.

A co do tego przepływomierza, to poprosi z ciekawości pytam.

Nr VIN: JF1GF4LJ4XG070007

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 7 maja 2019, o 22:36

Tamer2410 pisze:
7 maja 2019, o 22:29
Ok, to w foresterze nie wiem co to było, bo było to dawno, ale wydawało mi się, że z tyłu jakiś czujnik. Ale mniejsza z tym.
Co do diagnozy, to po podłączeniu pod kompa wyskakiwały jakieś niestworzone rzeczy właśnie przy czujniku wału korbowego. Check Engine milczy na ten temat, a problem wygląda w dużym skrócie następująco: auto na benzynie można powiedzieć że nie odpala. Jeżeli już załapie, to pali jakby na 3 tłoki, zalewa go benzyną, nie trzyma w ogóle obrotów, jakaś masakra. Jak mu wcisnąć gaz, to z wielkim bólem się wkręca na jakieś obroty. Na LPG chodzi bez problemu, pali normalnie na 4 tłoki, równo pracuje, trzyma obroty.


A co do tego przepływomierza, to poprosi z ciekawości pytam.

Nr VIN: JF1GF4LJ4XG070007
Lepiej jedź do ogarniętego mechanika w Subaru , zanim zaczniesz bezskutecznie wymieniać pół auta ..... na forum takiej diagnostyki nie dostaniesz ..... przyczyn może być mnóstwo , ale zacznij moim zdaniem od kontroli luzów zaworowych .

Tamer2410
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: ja mam wiedzieć...?
Auto: FORESTER 98 / LEGACY I
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 7 maja 2019, o 22:38

Luzy jakieś 7tys. km temu robione.

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 7 maja 2019, o 22:43

Równie dobrze może być to walnięta centralka od LPG. Trzeba by udać się do gazownika, skoro na LPG jest OK a na benzynie kuleje. LPG odcina wtryski benzynowe, właściwie ich sterowanie. Niech gazownik sprawdzi centralkę LPG. Ewentualnie we wtyczce od sterownika LPG założy mostki w miejscu wejscia/wyjścia sygnału do wtryskiwaczy PB.

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 7 maja 2019, o 22:48

ewemarkam pisze:
7 maja 2019, o 22:43
Równie dobrze może być to walnięta centralka od LPG. Trzeba by udać się do gazownika, skoro na LPG jest OK a na benzynie kuleje. LPG odcina wtryski benzynowe, właściwie ich sterowanie. Niech gazownik sprawdzi centralkę LPG. Ewentualnie we wtyczce od sterownika LPG założy mostki w miejscu wejscia/wyjścia sygnału do wtryskiwaczy PB.
Ja osobiście udał bym się fachowca od subaru , skoro na LPG pracuje dobrze ..... ale może ja sie nie znam :-d

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 7 maja 2019, o 22:49

carfit pisze:
7 maja 2019, o 22:48
ewemarkam pisze:
7 maja 2019, o 22:43
Równie dobrze może być to walnięta centralka od LPG. Trzeba by udać się do gazownika, skoro na LPG jest OK a na benzynie kuleje. LPG odcina wtryski benzynowe, właściwie ich sterowanie. Niech gazownik sprawdzi centralkę LPG. Ewentualnie we wtyczce od sterownika LPG założy mostki w miejscu wejscia/wyjścia sygnału do wtryskiwaczy PB.
Ja osobiście udał bym się fachowca od subaru , skoro na LPG pracuje dobrze ..... ale może ja sie nie znam :-d
P.S. Sprawdz pompę paliwa , zasilanie , i zawór pompy ...

Tamer2410
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: ja mam wiedzieć...?
Auto: FORESTER 98 / LEGACY I
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 7 maja 2019, o 23:00

Filt ok. 1000km temu zmieniony, pompa podaje normalnie do filtra, co do reszty sprawdzę.

Dodam tylko jeszcze, że chciałbym zrobić to w miarę możliwości tanio i dobrze, bo za kilka miesięcy zamierzam sprzedać autko, ale co do tego, to utworzę nowy post.

carfit
3 gwiazdki
Lokalizacja: nowy sącz
Auto: RS6 MY17, JAG E-PACE, WRX by Carfit i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 7 maja 2019, o 23:04

Tamer2410 pisze:
7 maja 2019, o 23:00
Filt ok. 1000km temu zmieniony, pompa podaje normalnie do filtra, co do reszty sprawdzę.

Dodam tylko jeszcze, że chciałbym zrobić to w miarę możliwości tanio i dobrze, bo za kilka miesięcy zamierzam sprzedać autko, ale co do tego, to utworzę nowy post.
Tanio to widać ..... ale obawiam się , nie będzie tak pięknie ...

Tamer2410
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: ja mam wiedzieć...?
Auto: FORESTER 98 / LEGACY I
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 7 maja 2019, o 23:19

Dobra dobra - pojęcie względne. Mam na myśli rozsądne pieniądze, a nie przekraczające wartość auta :-P
Po prostu mam taki "uraz", jak ktoś inwestuje w naprawy typu sprowadzenie silnika do Kii Picanto z Niemiec, co z robocizną przekracza wartość auta, a dalej chodzi bo chodzi (przykład z życia), to jakoś tak wydaje mi się to trochę mija z celem. :-P

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 8 maja 2019, o 05:00

Ile lat ma już LPG w tym samochodzie? Tzn ile ma już lat centralka LPG. W sumie jeśli fachowiec od Subaru ogarnia dobrze tematy LPG to pewnie sobie z tym poradzi.
Facet który mi stroił LPG w Forku, wspominał że jeśli centralka jest leciwa, to może dawać przeróżne objawy, łącznie kiepską pracą na PB, a nawet jej brakiem. Pytałem go o to, bo centralka u mnie ma już 7 lat. A zimne luty które pojawiają się z czasem w elektronice mogą nieźle namieszać. Ogarnięty gazownik wykluczy centralkę w niecałą godzinę.

Tamer2410
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: ja mam wiedzieć...?
Auto: FORESTER 98 / LEGACY I
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 8 maja 2019, o 06:10

LPG ma niecałe 3 lata. Założona przeze mnie (tj. ja zleciłem założenie fachowcowi, kilka tyg. po kupnie auta)

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 8 maja 2019, o 06:34

Młoda, ale i tak bym sprawdził LPG. Bo skoro na nim pracuje dobrze to wykluczam wszelkie czujniki. Jedynie paliwo tak jak pisał carfit.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 8 maja 2019, o 08:17

Czujnik z tyłu silnika o którym wspomniałeś to pewnie czujnik spalania stukowego.
Skoro na LPG chodzi dobrze to raczej przepływomierz też działa poprawnie, jak inaczej wyliczyło by poprawną dawkę powietrza?

Coś musi być nie tak z układem podawania paliwa. Sprawdziłbym pompe paliwa. Zobacz też czy wszystkie wtryski benzynowe są podłączone i nie ma przetartego kabla.

Najlepiej pojedź na diagnozę do ogarniętego majstra od subaru
Wysłane z mojego mądrego telefonu


Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

Tamer2410
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: ja mam wiedzieć...?
Auto: FORESTER 98 / LEGACY I
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Gdzie jest czujnik położenia wału korbowego?

Post 17 maja 2019, o 19:39

Wino, wóda, zimne whiskey
Zaklejone ze dwa wtryski.
Mechanior wymienił wtryski, przeczyscił cały układ paliwowy i zmienił ten śmieszny filterek na pompie i naprawione

ODPOWIEDZ