pomoc w zakupie

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
legacy 2 5 t
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Pomoc w zakupie

Post 2 cze 2009, o 19:50

witam interesuje mnie zakup subaru legacy 2.5 turbo nigdzie nie moge znalezc danych technicznych dokładnych tego auta.moze ktos mi przybliżyc osiagi tego samochodu i jak daje rade do tuningu można wykrzesac podobne moce jak w sti konkretnie chodzi o ok 350-400km i ponizej 5 sec do 100. za wszystkie rady i wskazówki, linki do stron itp bede bardzo wdzięczny . pozdrawiam



legacy 2 5 t
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

pomoc w zakupie

Post 2 cze 2009, o 19:51

witam interesuje mnie zakup subaru legacy 2.5 turbo nigdzie nie moge znalezc danych technicznych dokładnych tego auta.moze ktos mi przybliżyc osiagi tego samochodu i jak daje rade do tuningu można wykrzesac podobne moce jak w sti konkretnie chodzi o ok 350-400km i ponizej 5 sec do 100. za wszystkie rady i wskazówki, linki do stron itp bede bardzo wdzięczny . pozdrawiam

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: pomoc w zakupie

Post 2 cze 2009, o 20:01

Zdaje się ,że kolega Bart na kropce sprzedaje takie autko ( jak chcesz takie zabawy robić to szukaj Spec B ) . A On chyba taki ma na sprzedaż :idea:

legacy 2 5 t
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

pomoc w zakupie cz 2

Post 2 cze 2009, o 20:10

zapomniałem zapytac o czesci czy sa jakies zamienniki czy trzeba sciagac ze stanów bo do aso na pewno sie nie wybieram po czesci pozatym ten model tylko w stanach robili podobno

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Pomoc w zakupie

Post 2 cze 2009, o 20:11

Dlaczego zakładasz dwa takie same tematy :?:

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: pomoc w zakupie

Post 2 cze 2009, o 20:33

Z częsciami raczej większych problemów nie będzie, tym bardziej że jak chcesz 400 koni to z seryjnego auta mało co tam zostanie.

Oczywiście jak chcesz iść w tak duże przeróbki na 400 KM, to zapewne zdajesz sobie sprawę z kosztów rzędu 40tyś. Jak nie są problemem, to może powstać bardzo fajne auto.

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: pomoc w zakupie

Post 2 cze 2009, o 20:56

O mam to ogłosznie Barta ale na allegro :arrow: http://moto.allegro.pl/item641389086_le ... specb.html

legacy 2 5 t
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pomoc w zakupie

Post 2 cze 2009, o 22:40

mam na auto nie wiecej niz 70 tys tagze spec odpada ,jak to jest ze sterownikami do chipa w tym modelu chyba ciężko u nas z tym??na poczatku myslałem dolot wydech i chip (przyrost ok 80km)?? potem wieksze turbo i cooler .jak to jest z tymi danymi technicznymi w serii na mój rozum powinno byc ok 6.5 sec. ile to ma nm???pzdr

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: pomoc w zakupie

Post 2 cze 2009, o 23:18

legacy 2 5 t pisze:potem wieksze turbo i cooler
No dobra, to wiedzę, że jednak nie bardzo się orientujesz na co się porywasz. No to po kolei:

Dolot nie ma żadnego sensu, więc od razu można go sobie darować.

Wydech jak najbardziej, przelot od turbiny.

Nie wiem, jakie tam są ECU w tym legacy, ale w Imprezie od 99 roku można mapować bez problemu. Więc tu będzie podobnie.



Jak potem chcesz większe turbo i IC to czeka cię jeszcze (i rozumiem odpowiedni do tego przyrost mocy):

- zakucie silnika – koszt jakieś 10 tyś

- pewnie trzeba by coś zrobić z głowicami – ale nie wiem jakie tam siedzą.

- śruby do głowic które pozwoja nie wydmuchać zaraz uszczelki – 1 tyś

- nie wiem czy układ paliwowy da radę – pewnie przynajmniej wtryski do wymiany – jakieś 1,6 tyś za wtryski STi, wydajniejsze 2x droższe

- zrobienie przedniego IC – nie mam pojęcia ile, ale pewnie z 2-3 tyś

- turbo duże różnice, możesz dostać używkę, więc rozpiętośc pewnie od 2 do 5 tyś

- sprzęgło które wytrzyma taka moc – powiedzmy od 2,5 tyś

- no i skrzynia, spec B ma skrzynię z STi, w zwykłym turbo jest pewnie taka jak w WRX, czyli która takiej mocy nie ma prawa wytrzymać – więc albo przeszczep na estijajową (wał, półosie itp. inne), wątpię żeby poniżej 10 tyś, albo jakiś mocniejszy wkład do skrzyni, też z 8 tyś

- zawieszenie (no bo chyba nie chcesz na seryjnej kanapie z taką mocą jeździć) – min 5 tyś

- hamulce, do seryjnych mocy są za słabe, a co dopiero tyle. Z tego co pamiętam, to jest problem, bo estijajoweych nie da się zaadoptować (brak odpowiednich felg do Legacy), może jakiś zestaw. Jak zestaw, to z 9 tyś w górę.

- przy takiej mocy o szperach trzeba by pomyśleć. Jedna to ok 3 tyś. Potrzebne będą 3 szt. No chyba że poszlaby tam skrzynia i dyfer z STi, to problem w jakimś stopniu byłby rozwiazany

- strojenie – 3 tyś

- o masie drobiazgów jak mocniejsze poduszki pod silnik, pompa paliwa, itp. już nie wspominam.

Więc wychodzi jakieś 50 tyś PLN. Bez robocizny i masy drobiazgów których tu nie policzyłem.

legacy 2 5 t
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pomoc w zakupie

Post 3 cze 2009, o 00:00

dobra dzięki , oświeć mnie jeszce czemu dolot nie ma sensu i poleć jakąs najlepsza firme zajmująca się tuningiem .a nie wiesz może jakie ma te seryjne osiągi???

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: pomoc w zakupie

Post 3 cze 2009, o 00:04

Dolot nie ma sensu, bo seryjny daje radę. Przynajmniej w Imprezie, ale Subaraki są tak zunifikowane, że w pozostałych na pewno też.

Dobra firma - proszę bardzo np 4turbo.

Tylko jak Azrael tu wpadnie, to pewnie jeszcze podniesie moje wyliczenia ;-)

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: pomoc w zakupie

Post 3 cze 2009, o 00:10

legacy 2 5 t, trochę to dziwne, że nie wiesz nic o aucie, które chcesz kupić, no ale... :whistle:


Tu znajdziesz sporo informacji:
http://www.cars101.com/legacy.html
250HP/340Nm

(5 biegowy manual)
0-60mph 5.7sec
5-60mph 7.1 sec
0-100mph 16 sec
1/4mile 14.2 sec @ 96mph

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: pomoc w zakupie

Post 3 cze 2009, o 00:16

WRC fan pisze: legacy 2 5 t, trochę to dziwne, że nie wiesz nic o aucie, które chcesz kupić, no ale... :whistle:

Czego wymagasz od kogoś to zakłada dwa razy taki sam temat, w dwóch różnych wątkach i zamiast edytować jeden post zakłada (sic!) trzeci? :roll:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: pomoc w zakupie

Post 3 cze 2009, o 08:22

e, Witek, nie Żołądkuj sie tak :->

WRC fan pisze: (5 biegowy manual)
0-60mph 5.7sec
5-60mph 7.1 sec
0-100mph 16 sec
1/4mile 14.2 sec @ 96mph
pytanie jest takie czy 40 tysięcy warte jednej sekundy ? te modyfikacje z listy jarmaja pozwolą zejśc poniżej 5 sek nie do 60mph ale do 100km ?

legacy 2 5 t
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pomoc w zakupie

Post 3 cze 2009, o 10:20

dzieki za wszystkie odpowiedzi....

jezeli uda wam sie znalezc cos jeszcze czy jakies rady to bede wdzięczny...


p.s. całuski dla witka :lol:

BartekT
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: z prowincji
Auto: Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pomoc w zakupie

Post 3 cze 2009, o 10:43

WRC fan pisze:legacy 2 5 t, trochę to dziwne, że nie wiesz nic o aucie, które chcesz kupić, no ale... :whistle: ...
Jak nie wie, jak wie ;-) że jak założy stożek, przelot i dosypie chipsów, to będzie miał 80 więcej za mniej niż jarmaj skrupulatnie wyliczył. :-)

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: pomoc w zakupie

Post 3 cze 2009, o 10:54

Ale wy marudy jesteście ( Marudo wybacz :mrgreen: ), chłop się pyta bo się nie zna a Wy go tak odrazu z grubej rury w łep :mrgreen:

BartekT
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: z prowincji
Auto: Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pomoc w zakupie

Post 3 cze 2009, o 11:12

Piter, a Ty mu chciałeś zaoferować szwajcarskie akcesoria? ;-)

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: pomoc w zakupie

Post 3 cze 2009, o 11:18

BartekT pisze: że jak założy stożek, przelot i dosypie chipsów,
I dużo szperów, jak w BMW.


legacy 2 5 t, słuchaj naszego jarmaja, bo wie co pisze.

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: pomoc w zakupie

Post 3 cze 2009, o 11:29

BartekT pisze: Piter, a Ty mu chciałeś zaoferować szwajcarskie akcesoria?
Wiesz moje neoniki to dodają z 30% mocy :!: :mrgreen:

ODPOWIEDZ