Szarpanie przy ruszaniu

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
piotruch69
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Szarpanie przy ruszaniu

Post 7 lis 2019, o 10:20

Witam, pojawił się u mnie taki problem. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów przy ruszaniu czuć szarpanie w tylnej osi, dzieje się to tylko na pierwszym biegu i po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów np. rano przy zimnym silniku wszystko jest ok. Ktoś miał taki przypadek? Gdzie szukać przyczyny?



dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Szarpanie przy ruszaniu

Post 7 lis 2019, o 12:29

piotruch69 pisze:
7 lis 2019, o 10:20
Witam, pojawił się u mnie taki problem. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów przy ruszaniu czuć szarpanie w tylnej osi, dzieje się to tylko na pierwszym biegu i po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów np. rano przy zimnym silniku wszystko jest ok. Ktoś miał taki przypadek? Gdzie szukać przyczyny?
Szarpanie na jedynce z prostymi kołami czy na skręconych kołach?
Jakie nowe dźwięki się pojawiły przy większych prędkościach (wycie buczenie itp.)?

Można sprawdzić tak:
Po rozgrzaniu auta pojechać na placyk z luźną nawierzchnią (żwir, piasek, drobne kamyczki) skręcić maksymalnie koła i jeździć na jedynce.
Jeżeli będzie szarpanie to może być to wiskoza w skrzyni.
Równie dobrze może być problem z dyferencjałem tylnym, wtedy trzeba sprawdzić poziom oleju i ewentualnie kolor oleju.
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

ODPOWIEDZ