Falujące przyspieszenie na 5-tce Forester 2.5XT my06

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
rutra80
0 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT my06, Forester 2.0X my03
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Falujące przyspieszenie na 5-tce Forester 2.5XT my06

Post 25 lis 2019, o 10:44

Witam! Przy jeździe autostradowej na V biegu oraz trochę na IV, gdzieś powyżej 3 tys. obr. wyraźnie czuć że przyspieszanie regularnie i płynnie faluje - sekundę przyspiesza mocniej, sekundę słabiej, sekundę mocniej, sekundę słabiej... Im mocniej cisnę tym bardziej jest to odczuwalne. Auto niedawno kupione i mam to od początku, auto niby seria. Rurki sterowania turbo wymienione, wyczyszczona przepustnica i przepływka. Z czego to może wynikać? Przeładowanie? Mapa chyba fabryczna.

Załączam fragment logu ecuExplorera - w wierszach od 1906 do 1917, to jest jakieś 7 sekund, gaz jest w podłodze. Parametr "V delta" sam dorobiłem i jest to różnica prędkości wzgl. poprzedniego pomiaru - widać że w tym czasie raz przyspiesza o 3km/h, raz o 7km/h. W pewnym stopniu pokrywa się to z osiągnięciem 12 psi doładowania, ale zrzuca tylko do 11 psi... Największe doładowanie jakie zanotowałem to 13,5 psi.

Zostawiłem jeszcze inne parametry które wydają się falować. Widać to szczególnie na drugim zrzucie gdzie kolory formatowania warunkowego obejmują tylko te 7 sekund. Szczególnie podejrzanie wygląda mi Throttle Motor Duty...

Tak się jeszcze zastanawiam, możliwe żeby sprzęgło się tak ślizgało? Łożysko docisku czasem hałasuje ale przyzwyczajony jestem raczej że ślizgające się sprzęgło nie faluje, tylko jak już puści to nie złapie póki nie upuści się gazu...
Załączniki
absolute.png
relative.png



paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Falujące przyspieszenie na 5-tce Forester 2.5XT my06

Post 26 lis 2019, o 19:05

Jeśli falują obroty silnika to musi falować też prędkość (jeśli to manual), a jak faluje silnik a prędkość nie to coś musi się ślizgać..
W automatach to trochę inaczej …
Z drugiej strony to że widzisz falujące obroty to nie znaczy że one falują tylko że komputerowi się wydaje że one falują (kwestia np. awarii czujnika)
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

ODPOWIEDZ