Legacy/Outback 2,5 156KM - zawsze zły?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
wladekkow
0 gwiazdek
Auto: OBK '07 MT+R
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Legacy/Outback 2,5 156KM - zawsze zły?

Post 29 lis 2019, o 15:13

Czołem, zawsze zyłem w przekonaniu żeby silnik 2,5 156KM omijać szeroko bo zużycie oleju, bo UPG itd itd. Nadszedł jednak moment w którym jest do kupienia fajna furka z tym motorem - OBK 2001 2,5 manual. Fura spoko ale kupiec (mój brat) pomimo doświadczenia z subaru (3 lata ej22 i 4 lata ej20) boi się nieco tego silnika bo portfela nie ma z gumy i szuka czegoś do jeżdżenia a nie do bania się o awarię (tudzież furmankę hajsu potrzebną na naprawę).

Bać się EJ25 z 2001 roku? One nie zostały poprawione mocno kiedyśtam?



BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Legacy/Outback 2,5 156KM - zawsze zły?

Post 29 lis 2019, o 22:25

Ja bardzo cenię ten silnik. Kulturalniej się rozkręca jak np 150KM FB20
Przy 200tkm wysoce prawdopodobna UPG, jak dojedzie bezawaryjnie do drugiej wymiany rozrządu, wziąłbym go na stół i przy okazji zrobił profilaktycznie. Jak uszczelka pójdzie wcześniej, tp przy okazji założysz nowy rozrząd ;-)
Obydwa moje przy normalnej jeździe nie brały oleju od wymiany do wymiany. Przy ostrej jeździe, szczególnie w górach tak, ale pewnie jakieś 0,3l/1000km
Wszystkie EJ to to samo, jak użytkowane z głową, to się odwdzięczą.
Bardziej skupiłbym się na budzie i belce. Silnik w razie wtopy można wymienić, odbudować. Walka z rudą może być dłuższa lub krótsza, ale z góry jest przegrana.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
leon (30 lis 2019, o 16:49)

ODPOWIEDZ