Dobór podstawy miski olejowej EJ20

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Sage67
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy MY'11
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Dobór podstawy miski olejowej EJ20

Post 9 lut 2020, o 21:47

Witam serdecznie.

W moim Legacy MY'11 padł silnik. Kupiłem używany w Szwajcarii, ale bez papierów i bez podstawy miski olejowej i bez samej miski. Myślałem, że uda się przełożyć jedno i drugie z mojego silnika, ale otwory mocujące w bloku maja inny rozstaw. Niestety, nie mam numeru VIN pojazdu, z którego pochodzi ten kupiony blok, a tym samym nie mam możliwości doboru odpowiedniej części. Sprzedawca twierdzi, że jest to silnik z MY'09 lub '10... Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby podpowiedzieć, jak szukać? Można by po rozstawie otworów mocujących, ale katalog systemowy Subaru nie zawiera takich informacji... Załączyłem plik, na którym widać różnicę w rozstawie dwóch otworów...
Załączniki
Podstawa miski.jpg



ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Dobór podstawy miski olejowej EJ20

Post 10 lut 2020, o 07:52

Na górze bloku pod alternatorem jest EJ20?

Sage67
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy MY'11
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Dobór podstawy miski olejowej EJ20

Post 20 lut 2020, o 23:59

Tak, EJ20. Wygląda jednak, że nie jest to silnik z Legacy. Nawierciłem w bloku otwory odpowiadające rozstawowi podstawy miski i udało się silnik zamocować - zobaczymy w przyszłym tygodniu, czy odpali i w jakim będzie stanie...

ODPOWIEDZ