Uszkodzona pompa wspomagania.

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
mescam
0 gwiazdek
Auto: Legacy IV
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Uszkodzona pompa wspomagania.

Post 1 maja 2020, o 17:00

W moim outback'u 2006r. Hałasuje pompa wspomagania kierownicy. Załączam filmik

Zdiagnozowałem też luz osiowy w tej pompie który również widać i słychać na filmie.
Załączam zdjęcia pompy.
Nie chce kupować używanych a zastanawiam się czy w grę wchodzi regeneracja za pomocą zestawów naprawczych tego typu

https://allegro.pl/oferta/zestaw-napr-p ... e=facebook

Zastanawialem się też nad kupnem nowej na allegro jest kilka wystawionych od 300 do 800 zł tylko na zdjęciach poglądowych jakieś te pompy mało podobne do mojej.

https://allegro.pl/oferta/pompa-wspomag ... e=facebook

Wymienię również płyn do układu wspomagania, zaopatrzyłem się w dwa litry, starczy, czy jeszcze dwa dokupić?
Nie chce rozpinać układu i wyciągać pompy w poszukiwaniu jakichś numerów póki nie będę przygotowany na regenerację czy wymianę.

Podsumowując proszę o pomoc w oszacowaniu stopnia zużycia mojej pompy, doradzenia w sposobie regeneracji a ewentualne dobraniu nowej.

Pozdrawiam
Załączniki
15883445794612948939201306372859.jpg
1588344547090281906183603466779.jpg



arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Uszkodzona pompa wspomagania.

Post 2 maja 2020, o 08:33

Ona zdrowo rzęzi już - mam dwie takie pompy i obie mają lekki luz osiowy, jedna wyła jak tylko skręcałem kołami w drugiej wyje łożysko w zależności od obrotów ale bez wpływy czy kręcę kierownicą, czy nie. Z tego co słyszę na Twoim wideo to zaczął bym od wymiany oringu na wejściu zasilania na pompę
p.s. NTY to części tego typu co "psuja się od patrzenia" na nie
Sprzedam bandita 1200

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Uszkodzona pompa wspomagania.

Post 2 maja 2020, o 10:17

Mały update
Właśnie rozebrałem pompę jak Twoja - nie ma ona łożysk, luz jaki jest w Twojej jest między zabezpieczeniem wałka a korpusem u mnie o dziwo zniknął po złożeniu - aha pompa jest składana bez też dużej papierowej uszczelki
Sprzedam bandita 1200

Kamil_1986
0 gwiazdek
Auto: Subaru Outback 2.5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Uszkodzona pompa wspomagania.

Post 4 maja 2020, o 22:05

Cześć, ja w moim outbacku regenerowalem pompe. Moja zaczynała wyć przy mocniejszym skręcie no i ciekla niemiłosiernie. Twoją bardzo mocno słychać nawet bez ruszania kierownica. Jeżeli mogę coś doradzić to nawet jeżeli chcesz kupić używke, czy naprawiać to i tak musisz wykonać pełne płukanie układu wraz ze zbiornikiem płynu dlatego że masz za pewne w tej chwili bardzo dużo opliłkow w oleju. To jest podstawą. I dopiero wtedy zakładasz pompe. Inaczej kazda kolejna pompa padnie po miesiącu, dwóch. Ja polecam regenerację. Choć nie każdy się podejmie naprawy bo te pompy mają zmienna fazę ciśnienia czy jakoś tak, no nie chce bzdur pisać ale kilku mechaników mi odmówiło. W Lublinie znalazł się jeden😁

mescam
0 gwiazdek
Auto: Legacy IV
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Uszkodzona pompa wspomagania.

Post 6 maja 2020, o 21:20

Ogarnąłem już, chociaż nie do końca.
Jutro wszystko opiszę

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Uszkodzona pompa wspomagania.

Post 6 maja 2020, o 22:29

Czekamy
Sprzedam bandita 1200

mescam
0 gwiazdek
Auto: Legacy IV
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Uszkodzona pompa wspomagania.

Post 10 maja 2020, o 16:53

Aaaaach, trochę się opóźnia relacja ale wytłumaczę się brakiem doświadczenia w odpowietrzaniu układu, nadmiarem pracy w warsztacie i dobrym grillem :-)

Do rzeczy
Pompa wyła to znalazłem w Warszawie firmę co je regeneruje, wymontowalem ja i zawiozłem
Regeneracja 180 zł przy czym mechanicy mówili że pompa przed ich rozbiórka na teście wyszła okej, że jest szczelna i w ogóle.
Po regeneracji oddali mi stare uszczelki które rozsypały mi się że starości w rękach.
Pompę zamontowałem podłączyłem, odpowietrzylem, odpaliłem i wyła jeszcze gorzej niż przedtem :-d :-d

Poszperałem w necie i znalazłem sugestię żeby wymienić oring który znajduje się na wejściu do pompy, że jest on jest bardzo istotny. Więc żeby nie czekać na przesyłki pojechałem z powrotem do Warszawy i już mi ten oring dali za free 😁

Złożyłem wszystko jeszcze raz zalałem już świeżym płynem i teraz już jest w miarę Dobrze.
W sensie słychać pompę przez dwie, trzy sekundy po odpaleniu silnika. Potem cisza, wspomaganie działa ,nawet przy skrajnych położeniach kierownicy jest spoko.

Także wszystko zależało od tego Oringu a patrząc na stan starych uszczelek z pompy to nawet tej regeneracji nie żałuję
Jest dobrze pozdrawiam.

(Powrzucał bym zdjęć z rozbiórki ale za duże są)

michaal0009
0 gwiazdek
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Uszkodzona pompa wspomagania.

Post 14 mar 2021, o 22:10

Cześć, gdzie robiłeś regenerację pompy?

kiler_444
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Uszkodzona pompa wspomagania.

Post 12 gru 2021, o 06:27

Pod którym króćcem trzeba wymienić ten oring?

krajas
0 gwiazdek
Auto: Outback '08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Uszkodzona pompa wspomagania.

Post 14 mar 2023, o 11:28

Hej, gdzie robiles regeneracje w warszawie?

ODPOWIEDZ