Tylne kielichy... Forester SF

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
luki_man
4 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 2 razy

Tylne kielichy... Forester SF

Post 2 lip 2020, o 21:52

Hej.
Dziś zajrzałem pod obicie mojego Forka SF. Chciałem się upewnić czy kielichy są w jakimś sensownym stanie. A tu lipa... Taka jak na zdjęciu w linku poniżej...

https://photos.app.goo.gl/9ACCPVv6rokYQvAe9

Czy ktoś z Was zna jakiegoś w miarę ogarniętego lakiernika/blacharza w Lublinie lub okolicach?



sherman
1 gwiazdka
Auto: Si GL Sport 96
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Tylne kielichy... Forester SF

Post 3 lip 2020, o 15:09

Ciężko z dobrymi blacharzami. Sam robiłem u dwóch z polecenia znajomych i nie byłem zadowolony. Do tego gościa się nie wybieraj Wargas Auto Serwis z miejscowości długie koło Lublina. Ja z pół roku przed sprzedażą Forestera byłem u Banaszka na przeciwko muzeum na Majdanku w sprawie wyceny naprawy kielichów. Wydawał się uczciwy, kwota za naprawę coś koło 600-800zł od kielicha, a wyglądały podobnie ja u Ciebie.

luki_man
4 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 2 razy

Tylne kielichy... Forester SF

Post 3 lip 2020, o 15:57

Dziękuję za info.
Znalazłem kontakt do człowieka z mojej miejscowości który miał kilka subaraków w życiu i jak się okazuje we wszystkich robił te kielichy. Po fotkach które mi podesłał to całkiem fajnie to było zrobione.

Czasem zastanawiam się jak długo mogą wytrzymać dobrze naprawione kielichy. Bo przecież punkty spawania też będą korodować w przyszłości ze względu na przegrzanie materiału. Dobrze myślę?

Dużo już w ten samochód zainwestowałem i naprawdę bardzo mi odpowiada bo jest mega wszechstronny, ale czasem się zastanawiam czy warto...
Włożyłem już w niego około 10k przez 6 lat. SWAP silnika na ej22 i jego remont. Remont skrzyni i innych elementów napędu. Zawias też robiłem. I wiele innych drobiazgów. Technicznie naprawdę bez zarzutu. Nawet raz już przymierzałem się do zakupu jakiegoś innego auta, ale jak zobaczyłem jaki jest stan tych niby "igieł" to stwierdziłem że zostaję przy moim starym forku.

ODPOWIEDZ