Taśma

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
januszek1
0 gwiazdek
Auto: subaru forester2007
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Taśma

Post 8 lip 2020, o 17:42

Witam , czy można naprawić zerwaną taśmę przy kierownicy ? , lub gdzie mogę kupić drugą . pozdrawiam



ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Taśma

Post 8 lip 2020, o 18:19

Kup używkę. Naprawiać raczej się nie da. Nowa będzie sakramencko droga. Pół roku temu założyłem używkę i narazie jest ok.

januszek1
0 gwiazdek
Auto: subaru forester2007
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Taśma

Post 9 lip 2020, o 06:27

dziękuję , czy są trudności przy wymianie ?

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Taśma

Post 9 lip 2020, o 06:41

Może być jedynie przy zdjęciu samej kierownicy

januszek1
0 gwiazdek
Auto: subaru forester2007
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Taśma

Post 9 lip 2020, o 18:16

Czy można podać nr mojej taśmy , może ktoś ma taką ?

januszek1
0 gwiazdek
Auto: subaru forester2007
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Taśma

Post 9 lip 2020, o 18:56

Pytanie do kolegów ,może ktoś posiada taśmę -zwijak 83116SA030 ?

januszek1
0 gwiazdek
Auto: subaru forester2007
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Taśma

Post 10 lip 2020, o 06:51

Witam ponownie. Zacząłem bardzo delikatnie obracać kierownicą w prawo i poczułem opór. / może nie jest żle/ .Ile obrotów w lewo należy wykonać, żeby był środek ? Czy jest możliwe rozwinięcie taśmy. pozdrawiam

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Taśma

Post 10 lip 2020, o 07:12

Nie, nie jest możliwe rozwinięcie taśmy. Żeby ją rozwinąć musisz ją otworzyć rozebrać. Jej obrót jest ograniczony przez nia samą w środku. Nie ma żadnych ograniczników. Dlatego trzeba uważać gdy się ma sama taśmę w ręce, co by jej nie zerwać gdy nią obracamy.
Taśma ma ok pół obrotu w każdą stronę więcej niż kierownica. Zazwyczaj pęka ona przy którymś końcu. Sama kierownica ok 1 i 3/4 w każdą stronę.

januszek1
0 gwiazdek
Auto: subaru forester2007
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Taśma

Post 10 lip 2020, o 07:59

Dzięki za odpowiedż. To znaczy mam wrócić jeden obrót 3/4 i to będzie środek , czy dobrze zrozumiałem . Czyli kręcąc kierownicą w lewo tęż powinienem poczuć lekki opór ? A jeżeli nie ma oporu w lewo to jest żle tak

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Taśma

Post 10 lip 2020, o 08:43

Opór na kierownicy powoduje przekładnia. Łącznie kierownica ma jakieś 3.5 obrotu. Od kół skręconych maksymalnie w lewo do kół skręconych maksymalnie w prawo. Sama taśma więcej o niecały obrót. Na obudowie taśmy masz znacznik który wyznacza jej środek. .

Generalnie w celu wymiany taśmy ustawiasz koła na wprost, zdejmujesz kierowcę, demontujesz stary zwijacz (taśmę). Bierzesz nowy bądź używany. Sprawdzasz czy jest ustawiony na środku (jest znacznik). Ale nie wiesz też czy ktoś nie kręcił nim wcześniej. Przekrec nim delikatnie aż poczujesz opór, potem w drugą stronę i policz obroty. Następnie wycofaj o połowę obrotów i ustaw na znaczniki. Dopiero tak ustawioną taśmę montujesz na kolumnie kierownicy.

Jeśli nigdy tego nie robiłeś to zleć to komuś kto wie jak jej nie zerwać ;)

januszek1
0 gwiazdek
Auto: subaru forester2007
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Taśma

Post 10 lip 2020, o 13:11

ok. dzięki

ODPOWIEDZ