Kontrolka Anti-lock Brake

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
orso
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Kontrolka Anti-lock Brake

Post 7 cze 2009, o 15:35

Witam posiadam Legacy kombi z 96r. i pali mi się kontrolka jak wjadę w jakąś dziurę. Mechanik sprawdził wszystko i twierdzi że wszystkie kable złączki czujniki są sprawne i normalnie hamuję i włącza się ABS, na kompie też nie pokazuje błędu więc może ktoś z was spotkał się z czymś takim lub miał podobny przypadek. :wall:



jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Kontrolka Anti-lock Brake

Post 7 cze 2009, o 20:23

No, mi też się stale świeci kontrolka ABS. I za cholerę nie wiem czemu.... :whistle:


:mrgreen:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Kontrolka Anti-lock Brake

Post 8 cze 2009, o 02:17

jarmaj pisze: No, mi też się stale świeci kontrolka ABS. I za cholerę nie wiem czemu.... :whistle:
na drugi dzien posiadania Wisni przestrzelilem krzyzowke na sliskim i tez zaswiecilem kontrolke zaraz po tym :mrgreen:

a tak na powaznie to jezeli potrzebujesz ABS podjedz do innego mechanika. Ciezko bedzie cos przez internet poradzic sensownego.

slawo
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kontrolka Anti-lock Brake

Post 10 cze 2009, o 03:38

Ja sie niestety spotkalem.
Po pierwsze nie wylaczaj silnika jak zaswieci Ci sie kontrolka tylko sprawdz kod. Gdzies na forum na pewno jest opis
U mnie jeden z czujnikow wysylal zbyt slaby sygnał. Najpierw objawy były takie jak u Ciebie. Potem kontrolka swiecila sie juz stale podczas jazdy. Czujnik i zebatke / koronke (nie wiem jak to sie nazywa) dokladnie wyczyscilem papierem sciernym i malym pilnikiem choc nie wygladaly na jakies bardzo brudne. Pomoglo.
Mogą byc tez inne przyczyny np. niewlasciwy odstep miedzy czujnikiem a zebatka.
Wazne: nie demontowalem czujnika. Podobno prawdopodobienstwo uszkodzenia zapieczonego czujnika, podczas takiej operacji jest bardzo duze. Ja musialem zdjac tarcze hamulcowa i wyczyscic czujnik bez wyciagania.
Pozdrawiam,
Slawo.

orso
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kontrolka Anti-lock Brake

Post 10 cze 2009, o 12:51

Dzięki za podpowiedź niestety już tak próbowałem czujniki wyczyszczone kodu błędu BRAK jasna :wall: dupa nic zostaje wizyta w ASO he w gdańsku akurat całkiem fachowo jest wg mnie pozdrawiam :mrgreen:

slawo
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kontrolka Anti-lock Brake

Post 11 cze 2009, o 00:33

Ten brak kodu mnie dziwi. Zakladam, ze sprawdza sie to u Ciebie przy pomocy kodow blyskowych. Kod znika od razu po zgaszeniu silnika. No chyba, ze sprawdzasz ECU silnika zamiast abs i dlatego nie ma bledu.
Pozdrawiam,
Slawo.

yotmal
1 gwiazdka
Auto: Legacy GX 2.2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kontrolka Anti-lock Brake

Post 16 cze 2009, o 21:34

U mnie padł prawy tylny czujnik. Najpierw kontrolka zapalała się sporadycznie, a potem zapaliła się już na stałe... Od pół roku mam zamiar wymienić, ale zawsze coś wypada. Bez ABS da się jeździć.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Kontrolka Anti-lock Brake

Post 16 cze 2009, o 21:47

yotmal pisze:Bez ABS da się jeździć.
Raczej z ABS nie da się jeździć ;-)

orso
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kontrolka Anti-lock Brake

Post 17 cze 2009, o 14:15

Tak więc mi ABS normalnie działa czy się zapali czy też nie a co do sprawdzania to robiłem zgodnie z filmem z forum oraz mechanik sprawdzał i przez sygnalizacje błyskową i pod kompa się wpinał myślę że jak będę w gdańsku to do ASO skoczę pozdrawiam :o

ODPOWIEDZ