problem z CVT i kontrolki - Legacy 2,5 2014 wolny ssak

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
buszyn
0 gwiazdek
Auto: Legacy 2,5 2014
Polubił: 0
Polubione posty: 0

problem z CVT i kontrolki - Legacy 2,5 2014 wolny ssak

Post 24 sie 2020, o 22:50

Mam Legacy 2,5 z 2014 r. 167KM z CVT , problem to kontrolki CHECK ENGINE, BRAKE (h.postojowy), AT OIL TEMP oraz KONTR.TRAKCJI które nagle zapaliły się nie gasną pomimo odłączania zasilania z acu. Wg info z różnych miejsc to problem ze skrzynia CVT (sterowniki, stary olej itd) , ktoś potwierdzi? Ewent. wskaże fachowca z okolic Warszawy ?



ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

problem z CVT i kontrolki - Legacy 2,5 2014 wolny ssak

Post 24 sie 2020, o 23:19

buszyn pisze:Mam Legacy 2,5 z 2014 r. 167KM z CVT , problem to kontrolki CHECK ENGINE, BRAKE (h.postojowy), AT OIL TEMP oraz KONTR.TRAKCJI które nagle zapaliły się nie gasną pomimo odłączania zasilania z acu. Wg info z różnych miejsc to problem ze skrzynia CVT (sterowniki, stary olej itd) , ktoś potwierdzi? Ewent. wskaże fachowca z okolic Warszawy ?
To nie te czasy że odpięcie akumulatora kasuje błędy. Wypada podjechać gdziekolwiek i zobaczyć co wypluwa za błędy.
Ale w OBK chyba z tego rocznika da się odczytać błędy na liczniku. Jest jakaś procedura chyba @lutek34 to gdzieś opisywał.

buszyn
0 gwiazdek
Auto: Legacy 2,5 2014
Polubił: 0
Polubione posty: 0

problem z CVT i kontrolki - Legacy 2,5 2014 wolny ssak

Post 25 sie 2020, o 07:38

dzięki, raczej na początku liczyłem na cud, czyli prostotę problemu. Kogos z okolic Mazowsza możesz doporadzić?

Yanas
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0xt
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

problem z CVT i kontrolki - Legacy 2,5 2014 wolny ssak

Post 27 sie 2020, o 11:00

Ludzie chwalą warsztat Subaru w Józefowie, także w kontekście napraw skrzyń biegów.

ODPOWIEDZ