Brak podtrzymania pamieciu w radiu, brak centralnego,

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Fang
1 gwiazdka
Lokalizacja: Katowice
Auto: Subaru Impreza '00 GD/GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Brak podtrzymania pamieciu w radiu, brak centralnego,

Post 9 cze 2009, o 09:08

Witam serdecznie forumowiczów!

To moj pierwszy post i niestety zaczne od problemu jaki mnie dreczy :x jestem szczęśliwym posiadaczem Subaru Imprezy L 2.2 '99
Autko zakupiłem z radiem Sony na pokładzie:

http://esupport.sony.com/US/perl/model- ... GT08&LOC=3

Niestety nie działa podtrzymanie pamięci, pomyślałem że wystarczy znaleźć odpowiedni kabelek i podłaczyć go odpowiednio (kidyś tak mi się udało zamienić w kostce w mazdzie i działa), rozebrałem połowe środkowej konsoli bo jakiś debil przykręcił radio śrubami do konsoli i wogole nie użył tej blachy montażowej także nie było możliwości wysunąć radia co spotęgowało moją frustrację! :wall:

Rozmawialem z supportem Sony ale byli tak pożyteczni jak popielniczka w motorze i kazali mi iść do autoryzowanego serwisu bo oni nie wiedzą który to kabel.

Sam jedynie znalazłem ten schemat http://www.kb.sony.com/selfservice/docu ... Id=C285614 ale o nie mowi (przynajmniej mi) który kabel jest odpowiedzialny za pamięć.

Przechodząć do sedna, poza pamięcia w radiu nie działa mi centralny zamek (jedynie ze sredko z przyciske lecz nie z kluczyka) i zegarek - czy to może być połączony problem?

Czy jesteście mi coś w stanie podpowiedziec czy mam się udac do serwisu? Sprawa o tyle nagląca że mam rozebraną całą konsolę centralną.

Z góry dziękuję!



rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Brak podtrzymania pamieciu w radiu, brak centralnego,

Post 9 cze 2009, o 09:14

Fang, w kwestii radia, to PIN7 (zółty kabel) powinien być podłączony na stałe do 12V, co może świadczyć, iż on jest dpowiedzialny za podtrzymanie pamięci. Co do centralnego to się nie wypowiadam, bo się nie znam, ale raczej nie wiązałbym tych dwóch problemów w całość.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Fang
1 gwiazdka
Lokalizacja: Katowice
Auto: Subaru Impreza '00 GD/GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Brak podtrzymania pamieciu w radiu, brak centralnego,

Post 9 cze 2009, o 18:19

Nie znam się zabardzo ale skrajny pin w kostce to raczej nie jest pin 7? Zółty kabel jest zlutowany z żółto-zielonym (oba bez onzaczeń) co też mi nie zawiele mówi :wall:

Obrazek

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Brak podtrzymania pamieciu w radiu, brak centralnego,

Post 9 cze 2009, o 18:53

W takim układzie Twoja kostka nie ma nic współnego z dokumentacją, do której link zamieściłeś. Chyba, że fotografia powyżej przedstawiua kostkę z auta, to wtedy musisz się postarać o stosowną dokumentację i pospinać odpowiednio kabelki.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Fang
1 gwiazdka
Lokalizacja: Katowice
Auto: Subaru Impreza '00 GD/GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Brak podtrzymania pamieciu w radiu, brak centralnego,

Post 9 cze 2009, o 19:32

rrosiak, dzieki za pomoc! Wkońcu pojechałem do fachury (na początku nie chciałem bo bałem się że będzie bardzo drogo), oczywiście zajęło mu to 6 sekund, kabel z uziemienia był przykręcony do plastikowej obudowy :o ponadto był jeszcze jakiś jeden luźny kabelek. Pan nawet nie chciał zabardzo pieniędzy, poprosiłem żeby poskładał wszystko do kupy i zapłaciłem 20$. ufffff radio działa.

Ciągle pozostaje problem zegarka (bezpiecznik jest dobry) ale nie jest mi on potrzebny i centralnego który zamyka się z przycisku na drzwiach w środku ale nie reaguje na przekręcienie kluczyka, jeśli ktoś ma doświadczenie to proszę o komentarze. Dzieki!

ODPOWIEDZ