Skrzynia 4EAT

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
miru
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Skrzynia 4EAT

Post 31 paź 2021, o 16:13

Skrzynia prawdopodobnie zalana, (OBK kupiony z uszkodzoną skrzynią, po rozgrzaniu wchodziła w tryb awaryjny i blokowała się na 1 biegu)

Mój mechanik po rozebraniu skrzyni stwierdził, że nie ma sensu jej reanimować, bo koszty mogą być spore. W środku bardzo dużo rdzawego nalotu na wszystkich elementach olej był szaro-czarny, po zlaniu bardzo dużo nalotu na mice i wszędzie.

Może jest ktoś w okolicach Krakowa, kto jest w stanie udzielić informacji na temat " Co dalej z tym fantem zrobić"



jimiasty
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Polubił: 166 razy
Polubione posty: 102 razy

Skrzynia 4EAT

Post 2 lis 2021, o 13:49

miru pisze:
31 paź 2021, o 16:13
Może jest ktoś w okolicach Krakowa, kto jest w stanie udzielić informacji na temat " Co dalej z tym fantem zrobić"
Zadzwoń do Gawina - warsztat na Królowej Jadwigi - 12 425 11 00 . Albo będzie miał skrzynię, albo sprowadzi, albo Cię pokieruje.

Goral1982_ro
0 gwiazdek
Auto: Legacy IV 2.0 165KM
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Skrzynia 4EAT

Post 17 lis 2023, o 15:01

Witam wszystkich, podepnę się do tematu otóż mam taki problem z moim Legacy IV 2.0 165KM padły mi totalnie biegi gdy silnik się rozgrzeje odcina biegi całkowicie, skrzynia to niestety nieszczęsny trudno dostępny model TV1B7MTCAB, wygląda to na objawy uszkodzonego elektrozaworu lub padniętego sterownika skrzyni zachowuje się tak jak by nie było ciśnienia oleju odpowiedniego, czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Nie wiem co robić bo regeneracja jest strasznie droga i to przedroży wartość auta szukałem używki u nas jest tylko 1szt na allegro w dodatku golas jeszcze trzeba odesłać starą skrzynie w pierwszej kolejności do wyceny czy w ogóle się kaucja zmieści w kosztach zakupu w dodatku do regeneracji jest na pewno konwerter więc sami wiecie jakie to są koszty czy ktoś ma jakiś pomysł co można zrobić żeby to auto jeszcze pokulało się z 2 lata?

ewemarkam
4 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Forester '98 2.0 N/A AT
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 38 razy

Skrzynia 4EAT

Post 18 lis 2023, o 00:33

Kupić rozbitka z taką skrzynia ewentualnie podobną. Co by w razie W przełożyć jeszcze dyfer. Najważniejsze pierwsze 4 znaki tak naprawdę.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Skrzynia 4EAT

Post 21 lis 2023, o 13:14

szukaj na ebayu - tam się paru handlarzy z Litwy udziela, co mają części używane - będzie na pewno taniej
ja z Litwy przez eBay kupowałem części do Tribeci połowę tańsze niż na aukcjach w PL - i nie zawiodłem się
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

ODPOWIEDZ